96th Academy Awards

ALINTI Yine olaylı bir Oscar adaylıklarını tartıştığımız bu günlerde gelin fikirlerimizi burada toplayalım sinefil dostlarım
Erkek: CILLIAN MURPHYKadın: EMMA STONEAnimasyon: Aday filmleri izlemeden yaptığım bir yorum olacak ama Hayao Miyazaki, varken diğer adaylara geçmiş olsun diyorum.Sinematografi: Poor ThingsYönetmen: Christopher Nolan, akademi en iyi filmlerini yapan yönetmenlere bu ödülü vermek yerine kendileri istediklerinde vermek gibi bir alışkanlıkları olduğu için bu sefer Nolan'a ödül verecektir.Uluslararası Film: Açıkçası Oscar ödülleri içinde en önemsediğim ve değer verdiğim kategori her filme dair düşüncemi kısaca paylaşayım. Öncellikle Türk filmi olmasa da, Türk yönetmen İlker Çatak'ın The Teachers’ Lounge filminin duygusal olarak kazanmasını istiyorum. Daha önce 1993te Alive isimli uyarlaması çekilmiş olan Society of the Snow, geçen yılın kazananı "Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok"un yaptığını tekrar etmez umarım. Çok sevdiğim Wim Wenders'in Perfect Days'ini maalesef henüz izleyemedim. Yine sevdiğim başka bir yönetmen Matteo Garrone'nin "Io Capitano"su benim favori adayım, film iki gencin neden mülteci olduklarını yolculuklarını ve karşılaştıkları zorlukları anlatıyor. Çektiği müzik kliplerinin yanısıra Sexy Beast ve Under the Skin filmleri ile bilinen Jonathan Glazer'in The Zone of Interest filmini izleyemedim ve çok merak ediyorum.En iyi film: ödülü hangi filme verirler bilemiyorum ama izlediklerim arasında benim en sevdiğim film Past Lives oldu.
Yine olaylı bir Oscar adaylıklarını tartıştığımız bu günlerde gelin fikirlerimizi burada toplayalım sinefil dostlarım
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL