radyo programı

25 Mart 2010 Perşembe

Ferzan Özpetek'in son filmi Serseri Mayınlar yarın gösterime giriyor. Biz de bu akşam hem yaşamında hem de filmlerinde müziğe özel bir yer veren Ferzan Özpetek'i konuşuyoruz. Daha çok ünlü senarist Tonino Guerra'nın oğlu müzisyen Andrea Guerra ile çalışmış olan Ferzan Özpetek son filminde farklı bir müzisyene yer vermiş. Programda hem özgün besteler hem de tanıdık şarkıların yer aldığı Cahil Periler, Kutsal Yürek, Bir Ömür Yetmez ve Karşı Pencere gibi unutulmaz filmlerden örnekler dinleyeceğiz. radyo 3
Gözüm Kulağım Sinema

Sinemanın müzikle dansı her Perşembe 22.00 haberlerinden sonra TRT Radyo 3\'te
Bu hafta:

18 Mart 2010 Perşembe Yani bugün

Hep sinema müziği barındıracak değil ya, müziğin sinemaya selam verdiği şarkılardan örnekler dinleyeceğiz bu akşam. Pasolini\'nin, Visconti\'nin, Marilyn Monroe\'nun, Tifany\'de Kahvaltı\'nın ve film izlemenin güzelliğinin söylendiği şarkılar konuğumuz olacak.
11 Mart 2010 Perşembe

Tim Burton, Lewis Carroll'un Alice'iyle bizi sinemada masalsı bir gezintiye çıkarırken biz de benzer bir yolculuğu radyoda yapalım istedik. Tim Burton'un filmlerini, filmlerinin pek çoğunun müziklerini yapan Danny Elfman'ı ve tabii ki Harikalar Dünyasına giren Alice'i konuşacağız. Tabii ki pek çok müzik eşliğinde.
Gözüm Kulağım Sinema
Sinemanın müzikle dansı. Her Perşembe 22 haberlerinden sonra TRT Radyo-3'te.

25 Şubat 2010 Perşembe
Yarın Rob Marshall'ın Dokuz (Nine) filmi gösterime giriyor. Orta yaş bunalımına giren Guido'nun öyküsünün (Fellini'nin Sekiz Buçuk filmine bir selam) anlatıldığı bu müzikali bahane ederek bu hafta müzikallere yer verelim dedik. Batı Yakası'nın Hikayesi'nden, Cumatesi Gecesi Ateşi'ne, Yağmurda Dans'tan Hair müzikaline seveceğinizi umduğumuz örnekler programda yer alacak.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL