Görme engelliler ile alakalı 2 ayrı filmi arıyorum! SORU

eloy

Konuyu Açan: eloy

20.12.2012 05:15

Baş karakterlerinin görme engelli olduğu 2 adet filmi arıyorum.

1.) Hayal meyal hatırladığım bir film bu. Görme engelli olan şahıs beyaz bir adam olmalı. Yanlış hatırlamıyorsam doğuştan kör ama bununla yaşamayı öğrenmiş. Kendisini bir takım olayların içerisinde buluyordu. Birileri peşine takılıyordu sanki. Bunlarda bir arabayla kaçıyordu. Bu ellerinde bastonumsu yol yordam bulmalarını sağlayan şeyle baya adam filan pataklıyordu. Ciddi ciddi dövüşüyordu. Tabi peşindekilerin hepsi bu duruma hazırlıksız yakalanıyordu. Bu arada kaçarken kırmızı üstü açık bir araba kullandıklarına dair bir görüntü kalmış aklımda ama bu kısımdan tam emin değilim.

2.) Bir adam var yine görme engelli. Bir şekilde bir kadınla tanışıyor. Seviyorlar birbirlerini filan. Kadını hiç görememesine rağmen dokunarak zihninde onu resmetmeye çalıştığı bir sevişme öncesi sahnesini hatırlıyorum. Bu arada adam bir hastalıktan ötürü çocukluğunda görme yetisini kaybetmiş ve çok küçük olduğundan hiç bir şeyi doğru düzgün hatırlayamıyor. Yalnız hatırladığı bir şey var. Bulutlar! Bulutları tasvir ettiği güzel bir sahne vardı diye hatırlıyorum. Bir de buluta benzeyen ama bulut olmayan bir şeyden bahsediyor kız arkadaşına. Onu bir kere daha görebilmeyi istediğini söylüyor hep. Gün geliyor bu adamın ameliyat olup yeniden görebilme şansı doğuyor. Ameliyat oluyor ve başarılı sonuç alınıyor. Adam tekrardan görmeye başlıyor ama her zaman dokunarak algıladığı dünyayı görerek algılamaya çalışırken büyük buhranlar atlatıyor. Sevgilisinin de yardımı ile bunları aşıyor. Sürekli bir yerleri geziyorlar. Hatta kız arkadaşı bunu bir resim sergisine götürüyor. Resim sergisi çıkışında duvarda bir grafiti görünce "Bu da sanat olmalı, değil mi?" diye kıza soruyor. :D Günler geçip gidiyor. Adam yavaş yavaş tekrar görme yetisini kaybediyor. Bu arada sevgilisi ile de arası bozulmaya başlıyor. Adam yeniden kör olmayı kabulleniyor ama bulutlara benzettiği ama bulut olmayan o şeyin ne olduğunu bulmaya adıyor kendini. Sonra şans eseri sanırım lunapark benzeri bir yerdeyken pamuk şeker görüyor. Çocukken buluta benzettiği şeyin o olduğunu anlıyor. Böyle bir şeydi. Baya da ayrıntı verdim. Bir bulun be abi! :D

Bakalım bu filmleri bilen birileri çıkacak mı? :D
@world Maalsef film bu değil ama baya benziyormuş bu da. :) İzleyeyim bir ara bunu ben. :D
İlk filmden emin değilim ama, 2003 yapımı ''ZATOİCHİ'' olabilir. İkinci filmse kesinlikle 1999 yapımı ''AT FİRST SİGHT'' , bizdeki adıyla İLK GÖRÜŞTE AŞK...
İkinci film: at first sight+1

birinci film : blind fury ?
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. :) Soru çözüme kavuşmuştur. :)

İlk film "Blind Fury", ikinci film ise "At First Sight".
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL