Senaryo Buluşmaları 2011'e Kayıt İçin Son 2 Gün!

Senaryo Buluşmaları 2011’e Kayıt İçin Son 2 Gün

 

Türk sineması yeni senaristlerini,
yeni yeteneklerini arıyor...

Yavuz Turgul, Mahinur Ergun, Haluk Ünal, Zeynep Özbatur Atakan, Sertaç Ergin, Cem Özkan ve Bülent Emin Yarar gibi usta isimler, Senaryo Buluşmaları 2011’de sinemaya ilgi duyan, senarist olmak ya da film yönetmek isteyenlerle 8 Ekim’de buluşmaya başlayacak.

5 Ekim 2011, Çarşamba
 

YAPIMLAB tarafından Senaryo Yazarları Derneği (SENDER) desteğiyle düzenlenen Senaryo Buluşmaları 2011’e kayıt yaptırmak için 2 gün kaldı!
8 Ekim’den itibaren sinemanın ustaları; sinemaya senaryo penceresinden bakmak ve senaryo yazmak isteyen yeni yeteneklerle bir araya gelecek.

 

Senaryo Buluşmaları 2011etkinliği, atölye ve seminer olarak iki ayrı formatta yapılacak. “Üç Maymun, İklimler, Bir Zamanlar Anadolu’da” gibi filmlerin yapımcısı Zeynep Özbatur Atakan’ın kurduğu YAPIMLAB’ın gerçekleştireceği Senaryo Buluşmaları 2011’de hem senarist ve yönetmen Haluk Ünal’ın vereceği Temel Tasarım Senaryo Atölyesi, hem de sinema dünyasının önemli isimlerinin konuk olacağı seminer programı sinemaseverlerle buluşacak. İsteyenler her iki programa birden ya da atölye ve seminer çalışmalarından seçecekleri herhangi birine katılabilecek.

 

Ustalar Senaryo Buluşmaları 2011’de

 

Yavuz Turgul,  Zeynep Özbatur Atakan, Mahinur Ergun, Sertaç Ergin (Kuledibi Yazı Grubu), Cem Özkan ve Bülent Emin Yarargibi usta isimler bu dönemki seminer programının konukları…
Yavuz Turgul, yönetmen, Bülent Emin Yarar oyuncu ve Cem Özkan müzisyen gözüyle senaryoyu anlatırken; Mahinur Ergun senaryo yazarı gözüyle  drama, Sertaç Ergin (Kuledibi Yazı Grubu) senaryo yazarı gözüyle komedi, Zeynep Özbatur Atakan yapımcı gözüyle senaryoyu anlatacak. Katılımcılar teknik senaryo eğitiminin yanı sıra bir senaryoya değişik açılardan nasıl bakılacağını da öğrenecek.

 

8 Ekim 2011’de başlayıp 12 Kasım 2011’de  tamamlanacak olan  seminer, tüm katılımcılara açık.

 

Haluk Ünal’la Temel Tasarım Senaryo Atölyesi

 

YAPIMLABbünyesinde gerçekleştirilecek olan Haluk Ünal Temel Tasarım Senaryo  Atölyesi 8 Ekim Cumartesi günü, İstanbul Cihangir’deki YAPIMLAB binasında başlayacak. Geçen kış vizyona giren Saklı Hayatlar’ın senaryo yazarı ve yönetmeni Haluk Ünal’ın gerçekleştireceği atölyedemesleğe ilgi duyanlara, uygulama esaslı ve ürün odaklı olarak senaryo yazımı anlatılacak.

 

Bilgi ve Ayrıntılar İçin Özlem Tatlıcan’la iletişime geçilebilir.

05333155985 perizan.ozlem@gmail.com

 

Facebook: “Senaryo Buluşmaları” http://www.facebook.com/groups/178124502265438/

Kayıt ücretlimidir acaba..

YapımLab'ın düzenleyeceği başka atölyeler hakkında bilgi almıştım daha önce. Onlar ücretliydi hem de oldukça pahalı gelmişti bana, bunun da sanmıyorum ücretsiz olduğunu. 

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.