Yıllardır Aradığım Cadılı Film SORU

E

Konuyu Açan: emmesen

11.09.2022 11:53

İyi günler öncelikle,

Bundan yıllar önce (yıllar önce dediğim tam yılı hatırlamıyorum ama olmuştur herhalde 20 yıl) Cine 5'te veya hallmark olabilir, bir film izlemiştim. O günden beri bu filmi arar dururum. Filmden aklımda kalanları yazıyım;

Bir kız ve ailesi var. Bunların evine bir hizmetçi geliyor. Bu hizmetçide cadı çıkıyor.

Küçük kızın bir başka kız arkadaşı var. Hatta sanırsam o fark ediyordu hizmetçinin cadı olduğunu. Bir sahnesinde bu kızın arkadaşları buna ''Hadi yine küfür etsene'' diyordu. Yani kız galiba biraz küfürbaz.

Neyse, bu başta bahsettiğim kızın bir de erkek kardeşi var. Hatta cadı en sonunda bu erkek kardeşi kaçırıyor. Ama meğersem kaçırmamış, yemek mi ne vermiş. Tam hatırlamıyorum o kısmı.

Bu iki kız arkadaş bu hizmetçinin cadı olup olmadığını anlamak için onu ağlatmayı deniyorlardı. Birde şey mevzusu vardı, eğer aynada dişlerinden biri böyle büyük sivri gözükürse cadıdır. Ağlarsa cadı değildir. Sonunda ağlamayı başarıyordu ama yüzünün yansıması masada gözüküyordu ve dişlerinden birinin ucu sivriydi.
- cadı dadımız tatlı tonton bir nineydi beyaz saçlıydı

- başroldeki kızlar 12 yaş civarıydı erkek kardeş 7-8 civarıydı

-hatırladığım kadarıyla en son sahnede bu dadı süpürgeye binip uçup gidiyordu, çocuklarda odadan bu sahneyi izliyordu
İnşallah bilen vardır ya
Mrb.

Ben de yillarca bu filmi aradim. Kucukken cok sevmistim cunku cadilara ozel bir ilgim var :)

Turkce aradim, Ingilizce aradim Google'da, YouTube'da, bir suru farkli forumda.

Filmde kizin notlardan birinde "Hej" kelimesini okudugunu hatirliyorum. Aratinca Isvecce oldugunu ogrendim.

Bugun yine film aklima geldi. Ozetini Isvecce aratinca buldum!

Orjinal adi "En häxa i familjen." Ingilizcesi "A Witch in the Family."

Benden baska birinin de filmi bu kadar sevmesi ve yillarca aramasini hem cok ilginc buldum hem de sevindim :)

Iyi seyirler!
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL