Tünel Şenliği

İstanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleşecek "Tünel Şenliği", merkezine kentin kültür-sanat yaşamının nabzının attığı bu bölgeyi alarak "festival içinde bir festival" yaratacak. Fransa'da başlayan ve dünyanın birçok başka ülkesinde de örnekleri olan "Fete De La Musique" yaklaşımından ilham alan bu proje, tüm müzikseverleri şehrin doğal dinamizmiyle kültür, sanat ve eğlencenin buluştuğu özel bir geceye davet ediyor.

Etkinlik boyunca sokaklarda ve değişik mekanlarda ücretli ve ücretsiz konserler, atölye çalışmaları, özel sergiler, ikramlar ve benzeri faaliyetler gerçekleştirilecek. Akşamüstü saatlerinden başlayarak gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek olan etkinliğin programı, bölgede birbirine yakın mekanların haritası üzerinden takip edilebilecek.

Genç Caz gruplarının da konser vereceği Galata ve Tünel'de kurulacak iki ana sahnedeki ücretsiz konserlerle bütün bölgede bir festival atmosferi yaşanırken gece boyunca seyirciler değişik mekanlar ve sahneler arasında mekik dokuyarak, birbirinden farklı etkinliklere katılacak. Salon, Nardis Jazz Club, Hollanda Konsolosluğu Bahçesi, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Muammer Karaca Tiyatrosu gibi Tünel bölgesinin birbirinden renkli mekanlarında gece boyunca sahne alacak sanatçılar arasında Larry Graham & Graham Central Station, The Panorama Jazz Band, Emir Ersoy Projecto Cubano, Maffy Falay Sextet, Jungle Boldie, Timuçin Şahin Quintet ve 2010 Türkiye'de Japonya yılı etkinlikleri kapsamında konser verecek Michiko Ogawa gibi isimler yer alıyor.

Beyoğlu Belediyesi'nin de işbirliğiyle gerçekleştirilecek bu şenliğe bölgedeki restoran, kafe, bar ve mağazalar da geliştirdikleri özel içeriklerle katılacak.

03 Temmuz 2010 Saat : 18:00 - 23:30 Tünel, Beyoğlu ISTANBUL
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL