TRT Pazar günü, 6 yıl önce, Merhaba Dünya SORU

ceci

Konuyu Açan: ceci

11.06.2011 05:11

Yaklaşık 6 sene önce bir Pazar günü 10:00 - 11:00 saatleride TRT kanalında bir film izlemiştim. yanılmıyorsam adı "Merhaba Dünya" yada "Merhaba Dünyalı" gibi birşey olmalıydı.

Aklımda kaldığı kadarıyla konus şu şekilde; ne olduğunu bilmiyorum ama uzaylı saldırısı veya doğal feleket yada savaştan korkan bir aile (Karı - Koca) evlerinin alt katına bir sığınak gibi birşey yaparlar ve yıllar boyunca yetecek erzak v.b stoklarlar. Bu aile o kadar korkarki yıllar geçmesine rağmen dışarı çıkmaya çekinirler. Artık sığınaklarında kendilerince bir hayat kurarlar ve mutlu bir şekilde hayat sürerler hatta bir erkek çocukları bile olur. Çocuklarını küçük yaşlardan itibaren Matematik, Sosyal bilimler gibi derslere ve her çeşit konuda çok iyi bir şekilde eğitirler. Çocuk büyür, ebeveynleri yaşlanmaya başlar. Tasadüf eseri çocukları bir geçit veya buna benzer bir şey bulur ve sığınaktan çıkar. Yıllar sonra evlerinin üstüne bir kilise kurulmuştur ve bu kilisenin rahibi çılgın ve olabildiğince komik bir insandır, saçı sakalı karışmış bir halde yıllardır kiliseye gelenlere eninde sonunda bir gün mesihin geleceğini söyler ve buna inandırmak için elinden geleni yapar. Rahip bizim çocuğu görür, yeraltından çıkar bir şekilde, o anda şaşırı ve "İşte mesih geldi" diye ortalığı birbirine katar. bunu ispatlamak için elinden gelenide yapar. Bizim çocuk ilk başlarda korkudan veya endişesinden dolayı ara sıra sadece başını çıkarır, tamamen sığınaktan çıkmaya korkar. ve sonunda çocuk çıkar ve onu mesih sanarlar.

Film çok ama çok komik. Hayatımda izlediğim en iyi ve orjinal komedi filmlerinden bir tanesi, Sadece komedi de değil, bazı sahneleri varki duygulanmamak elde değil.

Kısacası hayatımda izlediğim en iyi fimlerden biri olmasına rağmen, ne yazıkki filmin orjinal edını, yapım yılını bilmiyorum ve bu nedenle tekrar izleyemiyorum.

Lütfen arkadaşlar bu filmi bilenler veya izleyenler bana yardımcı olabilirlermi..

Şimdiden yazan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım..

Cengiz Yıldız
yok hocam ya bu değil.
Cengizcim kusura bakma ama bu film. İnanmıyorsan linke tıkla...

Blast From the Past (1999)

11 gün sonra görüşürüz artık...
Evet bahsettiğiniz film lahanaman'in de dediği gibi "Blast From The Past".
vallahi haftalardır arıyorum bu filmi ben de trt1 de izlemiştim teşekkürler.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL