Yönetmen
|
Peter Weir
|
Senarist
|
Andrew Niccol
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Görüntü Yönetmeni
|
Peter Biziou
|
Mekan Yöneticisi
|
Andrew L. Ullman
, Briana Burke
, Jennifer Dunne
|
Roto Sorumlusu
|
Karen Klein
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Karin Whittington
|
İnşaat Formeni
|
James M. Davis
|
Birim Reklamcısı
|
Deborah Simmrin
, Sandy O'Neill
|
Set Şefi
|
Mark Weissenfluh
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Juliette Yager
|
Butafor
|
Doug Harlocker
|
Renk Zamanlayıcı
|
Mike Milliken
|
Yardımcı Butafor
|
Scott Getzinger
|
İnşaat Koordinatörü
|
Jeff Passanante
|
Set Kostümcüsü
|
Cheryl Beasley Blackwell
|
Set Tasarımı
|
Thomas Minton
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Meredith Tucker
|
ADR Ses Oyuncu Seçimi
|
Barbara Harris
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
James P. Meehan
, Leslie 'Tinker' Linville
|
Yardımcı Set Kostümcüsü
|
Richard F. Anderson
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Marco Rubeo
|
Ses
|
Bob Baron
, Rodney Berling
, Nick Breslin
, Mark C. Grech
, Phil Heywood
, Randall L. Johnson
, Tim Jordan
, Rick Lisle
, Linda Murphy
, Steve Murphy
, Martin Oswin
, Julie Pearce
, Andrew Plain
, Art Rochester
, John Simpson
, Lee Smith
, Peter Townend
, Karin Whittington
|
Teşekkürler
|
Daryl Davis
, Robert Davis
|
Diğer
|
Andrew Niccol
|
Diğer
|
Noah Ackerman
, Tammy Blackburn
, Dotan Bonen
, Mary Brunner
, Kevin Carney
, Richard E. Chapla Jr.
, Aloura Melissa Charles
, Jennifer Cook
, Bradley Cramp
, Amy Dean
, Tim Dutrow
, Linda Fields
, J.J. Geary
, Gene Gillespie
, Craig Glaser
, AnaMarie C. Gonzaga
, Jeff Gross
, Crystal Hawkins
, Shawn Kirby
, Ian McGloin
, Helen Medrano
, Nolan B. Medrano
, Joshua Milne
, Sandy O'Neill
, Jackson Peel
, Andrew Piccone
, Judith Pritchard
, Antonia Proscia
, Brian Ringseis
, Mark Roybal
, Deborah Simmrin
, Wendy Stites
, Mike Triplett
, Adrienne Vergos
, Mark Walbaum
, Rick Whitfield
, Michael Barnes
, Karen Bosma
, Abigail Callahan
, Barclay Crenshaw
, Tamela D'Amico
, Karin Fong
, Robert Hollocks
, Fred Moyse
, Marie Nashold
, Drew Smith
, Eric Smith
, Kent D. Smith
, Will Sweeney
, Roberto Pedicini
|
Editoryal Hizmetler
|
Todd Fulkerson
, Michael Healey
, John Lee
, Paula Lourie
, Padraic McKinley
, Mike Milliken
, Basia Ozerski
, Marie-Pierre Renaud
, Theresa Repola Mohammed
, Kevin D. Ross
, Noelleen Westcombe
, Jeff Consiglio
|
Kamera Teknisyeni
|
Patric J. Abaravich
, Roy Bean
, Shaun Breedlove
, Branch M. Brunson
, Chris Centrella
, Bill Coe
, Roy Gittens
, David Golia
, Oscar Gomez
, Raymond Gonzales
, Melinda Sue Gordon
, Michael Grady
, Mark Gutterud
, Blake Hill
, Gordy Jorian
, Dean M. King
, Jeff Kluttz
, Robert LaBonge
, Dennis J. Lootens
, Hugh McCallum
, Bill McConnell Jr.
, William McConnell
, Kevin Murphy
, Ron Newburn
, Katie Nilson
, Jacqueline J. Nivens
, Greg Patterson
, Don Reddy
, Van Scarboro
, Brian Skilton
, Scott Stuart
, Mike Thomas
, Suzanne Trucks
, Mark Vollmer
, Peter Walts
, Maryan Zurek
, Kelly Diehl
, Richard Falk Jr.
, Albert Hood
, David Norris
, John Trapman
, Steven J. Winslow
|
Görsel Efektler
|
Ted Andre
, Craig Barron
, Travis Baumann
, Richard A. Benoit
, Stella Bogh
, Dylan Carter
, Krystyna Demkowicz
, Christopher Evans
, David Fuhrer
, Caroleen Green
, Karen Klein
, Brad Kuehn
, Roger Kupelian
, Mark Tait Lewis
, Patrick Lin
, Ariana Lingenfelser
, David Lingenfelser
, Kevin Lingenfelser
, Martin Matzinger
, Michael J. McAlister
, Joe Pasquale
, Eric Pender
, Ken Rogerson
, Tony Sgueglia
, Brian Shows
, Janek Sirrs
, Todd R. Smith
, Morgan Trotter
, Jason Wardle
, Eric Weinschenk
, Juliette Yager
, Janet Yale
, Jonathan Alvord
, Joshua Arsenault
, Erin M. Cullen
, Charles Darby
, Matt Dessero
, Mark Gutterud
, Tim Ketzer
, Michael Kory
, Kevin LaNeave
, Richard Lund
, Cristin Pescosolido
, Scot Shinderman
, James Valentine
|
İkinci Birim
|
David M. Bernstein
, Alan B. Curtiss
, Robert Huberman
, Michael J. McAlister
, Jonathan Watson
, Scott Robertson
, Jill Southern
|
3B Sorumlusu
|
Joe Pasquale
|
Operasyon Yöneticisi
|
Rosemary Dority
, Joseph P. Kane
, Richard Luke Rothschild
, Philip Steuer
|
Makyaj Sorumlusu
|
Ron Berkeley
, Hazel Catmull
, Bette Iverson
, Anne Morgan
, Sheryl Ptak
, Ron Scott
, Randa Squillacote
, Brad Wilder
, Mark Landon
|
Yapım Sanatçısı
|
Dennis Gassner
|
Sinematografi
|
Peter Biziou
|
Müzik
|
Burkhard von Dallwitz
, Bunny Andrews
, Philip Glass
, Robin Gray
|
Negatif Kesici
|
Theresa Repola Mohammed
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Richard Luke Rothschild
, Joseph P. Kane
|
Diyalog Editörü
|
Andrew Plain
, Tim Jordan
|
Eş Yapımcı
|
Richard Luke Rothschild
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Phil Heywood
, Martin Oswin
|
Yapım Sorumlusu
|
Philip Steuer
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Gail Laskowski
|
Kostüm Sorumlusu
|
Mary C. Lane
, Fran Allgood
, Cheryl Beasley Blackwell
, Robert Mata
|
Müzik Editörü
|
Bunny Andrews
|
Ses efektleri Editörü
|
Rick Lisle
, Peter Townend
|
Yapım Ses Mikseri
|
Art Rochester
|
Set Fotoğrafçısı
|
Melinda Sue Gordon
|
Yönetici yapımcı
|
Lynn Pleshette
|
Sanat Yönetimi
|
Richard L. Johnson
, Richard F. Anderson
, Paige Augustine
, Thomas E. Brown
, Melanie S. Chretin
, James M. Davis
, Guillaume DeLouche
, Scott Getzinger
, Daniel J. Gillooly
, Joe Griffith
, Doug Harlocker
, Gail Laskowski
, Leslie 'Tinker' Linville
, James P. Meehan
, Thomas Minton
, Jeff Passanante
, Eric Rosenberg
, Marco Rubeo
, Patrick R. Siembieda
, Mark Sparks
, David Sutton
, Mark Weissenfluh
, Carla Bailey
, Pedro Barquin
, Sean Bernard
, John Duncan
, William F. Gambill
, Otto Lindsey
, John W. Morgan
, Ben T. Sineath Jr.
, Bruce G. Smith
, Dan Stewart
, Mark Walbaum
, Michael A. Wells
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Dennis Gassner
|
Set Dekorasyon
|
Nancy Haigh
|
Kostüm Tasarımı
|
Marilyn Matthews
|
Senaryo Süpervizörü
|
Wilma Garscadden-Gahret
, Michael J. Leeson
|
Editör
|
Lee Smith
, William M. Anderson
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Burkhard von Dallwitz
, Wojciech Kilar
, Philip Glass
|
Oyuncu Seçimi
|
Howard Feuer
, Sande Alessi
, Barbara Harris
, Ellen Jacoby
, Dana McFadden
, Meredith Tucker
, Bill Dance
|
Yapımcı
|
Edward S. Feldman
, Andrew Niccol
, Scott Rudin
, Adam Schroeder
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Steve Brodsky
, Randy Peterson
, Kevin C. Scott
, Timothy Stephens
, Chris Arnold
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Michael J. McAlister
, Craig Barron
|
İlave Kurgu
|
Kevin D. Ross
|
Üretim Hizmetleri
|
J.J. Geary
, Craig Glaser
, Edward S. Feldman
, Andrew Niccol
, Lynn Pleshette
, Richard Luke Rothschild
, Scott Rudin
, Adam Schroeder
|
Set
|
Mark Vollmer
|
Ulaşım Şefi
|
Randy Peterson
, Kevin C. Scott
|
Elektrikçi
|
Ron Newburn
, Katie Nilson
, Gordy Jorian
, Brian Skilton
, Blake Hill
, Scott Stuart
, Roy Gittens
|
Yapım Koordinatörü
|
Judith Pritchard
|
Dublörler
|
Tim Gilbert
, Charlie Brewer
, Al Jones
, Martin Grace
, Peewee Piemonte
, Lee Nashold
, Jake Brake
, Sandra Lee Gimpel
, Steve Santosusso
, Shane Dixon
, Jimmy Waitman
, Mike Christopher
, Larry Nicholas
, Ann Bellinger
, Reese Banta
, John Zimmerman
, Pat Banta
, Mike Christopher
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Nick Breslin
|
Boom Operatörü
|
Randall L. Johnson
, Linda Murphy
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Jonathan Watson
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Alan B. Curtiss
|
Dublörler Koordinatörü
|
Pat Banta
|
Özel Efektler
|
Larz Anderson
, Michael Arbogast
, Steve Bolan
, Peter Chesney
, Blaine Converse
, James Fredburg
, Thomas Kittle
, Roland Loew
, Durk Tyndall
, Chad Van Baalbergen
, Thomas R. Ward
, Joe Heffernan
, G. Peter King
, Leone Marucci
, Karl Nettmann
, Jon Thackery
, Tim Walkey
|
Genel
|
Michael J. McAlister
, Antonia Proscia
, Jeff Gross
, Ellen Jacoby
, Kevin Carney
, Sande Alessi
, David M. Bernstein
, Andrew Piccone
, Mark Walbaum
, Aloura Melissa Charles
, Bob Baron
, Michael Healey
, Jennifer Cook
, Mary Brunner
, Amy Dean
, Tim Dutrow
, Gene Gillespie
, Shawn Kirby
, Joshua Milne
, Jackson Peel
, Brian Ringseis
, Mike Triplett
, Adrienne Vergos
, Eric Rosenberg
, Janek Sirrs
, David Lingenfelser
, Janet Yale
, Travis Baumann
, Fran Allgood
, Stella Bogh
, Chris Centrella
, Patric J. Abaravich
, Peter Walts
, Eric Weinschenk
, Lee Smith
|