Yönetmen
|
James Cameron
|
Senarist
|
Gale Anne Hurd
James Cameron
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Negatif Kesici
|
Mary Nelson-Duerrstein
|
Yardımcı Editör
|
Spike Allison Hooper
|
Editör Yardımcısı
|
Michael Bloecher
|
2. Birim Görüntü Yönetmeni
|
Chuck Colwell
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Betsy Magruder
, Thomas A. Irvine
|
Müzik Süpervizörü
|
Robert Randles
|
1. Yardımcı Editör
|
Lorna Anderson
|
Ses efektleri Editörü
|
Gilbert D. Marchant
, James Fritch
, Greg Dillon
, Karola Storr
, James J. Klinger
, Mike Le Mare
, Gary Shepherd
, Horace Manzanares
|
Kameraman
|
Sean McLin
, Anne S. Coffey
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Gene Warren Jr.
|
Kuaför
|
Peter Tothpal
|
Ses
|
Gabriel Guy
, Jennifer Barin
, Elizabeth Barnard
, Tom Bellfort
, Ken Brocious
, David Campling
, Gordon Daniel
, Greg Dillon
, James Fritch
, Robert Garrett
, David J. Hudson
, Stephen Kearney
, James J. Klinger
, Mike Le Mare
, Richard Lightstone
, Horace Manzanares
, Gilbert D. Marchant
, Mel Metcalfe
, Terry Porter
, John Post
, Gary Rizzo
, Gary Rydstrom
, Tony Sereno
, Gary Shepherd
, Janelle Showalter
, Karola Storr
, Gabriel Cubos
|
Mekan Yöneticisi
|
Joseph A. Liuzzi
, Michael Thomas Slifkin
|
Senaryo Süpervizörü
|
Brenda Weisman
, Sharon Kirkpatrick
|
Dolly Sorumlusu
|
David Michels
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Robert Roda
|
Elektrikçi
|
Mark Morton
, Mark Peterson
|
Özel Efektler
|
Ellis Burman Jr.
, Frank DeMarco
, Ernest D. Farino
, Roger George
, Richard J. Landon
, Ron MacInnes
, Shane Mahan
, David B. Miller
, John Rosengrant
, Brian Wade
, Bob Williams
, Stan Winston
, Tom Woodruff Jr.
, Roger Kelton
, R. Bruce Steinheimer
, Zuma Jay
|
Yardımcı Dublör
|
Lee Waddell
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Gene Warren Jr.
|
Diğer
|
Polly Apostolof
, Jo Barnett
, Terry Benedict
, Kathy Breen
, Ernest D. Farino
, J. Randolph Harrison
, Deborah Hebert
, Scott Javine
, Andy Marx
, Pattison Newberry
, George Parra
, Kevin E. Patterson
, Michael Thomas Slifkin
, Marilyn Tasso
, Frans J. Afman
, Don LaFontaine
, J. David Williams
|
Editoryal Hizmetler
|
Lorna Anderson
, Michael Bloecher
, Spike Allison Hooper
, Mary Nelson-Duerrstein
|
Kamera Teknisyeni
|
Bernard Auroux
, Dennis Bishop
, Bruce Byall
, Anne S. Coffey
, Chuck Colwell
, Alec Hirschfeld
, Chris Magee
, Sean McLin
, David Michels
, Mark Morton
, Tim Morton
, Mark Peterson
, Vance Piper
, Joyce Rudolph
, Dylan Shephard
, Gary Wagner
, Rick A. West
, Tim Collins
, Pascal Franchot
, Donald G. Jackson
, John Janusek
, Kyle T. MacDowell
, Tracy Neftzger
, Mehran Salamati
, Mark A. Shelton
, Philip Sloan
|
Görsel Efektler
|
Doug Beswick
, Steven Fagerquist
, Ernest D. Farino
, John Huneck
, Leslie Huntley
, Michael Joyce
, Pete Kleinow
, Laurel Klick
, Ken Marschall
, Austin McKinney
, Eric Peterson
, Mark Sawicki
, Joe Viskocil
, Gene Warren Jr.
, Sam Longoria
, Bret Mixon
, Ted Rae
|
İkinci Birim
|
Thomas A. Irvine
, Betsy Magruder
, Robert Roda
, Stan Winston
, Jean-Paul Ouellette
|
Yapım Koordinatörü
|
Kathy Breen
|
Operasyon Yöneticisi
|
Donna Smith
, Bruce M. Kerner
|
Makyaj Sorumlusu
|
Jeff Dawn
, Kyle Sweet
, Peter Tothpal
, Brian Wade
|
Yapım Sanatçısı
|
Maria Caso
|
Sinematografi
|
Adam Greenberg
|
Müzik
|
Brad Fiedel
, Budd Carr
, Ross Levinson
, Robert Randles
, Emilie Robertson
, Tane McClure
|
Üretim Hizmetleri
|
John Daly
, Gale Anne Hurd
|
Ulaşım Şefi
|
Wayne Nelson
|
Yapımcı
|
Gale Anne Hurd
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Wayne Stone
, Wayne Nelson
|
Başlık Tasarımı
|
Ernest D. Farino
|
Editör
|
Mark Goldblatt
|
Diyalog
|
William Wisher
|
Yönetici yapımcı
|
Derek Gibson
, John Daly
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Brad Fiedel
|
Görüntü Yönetmeni
|
Adam Greenberg
|
Oyuncu Seçimi
|
Stanzi Stokes
, Greg Robbins
, Michael Thomas Slifkin
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Jeff Dawn
|
Kostüm Sorumlusu
|
Deborah Everton
, Julia Gombert
, Darcee F. Olson
|
Teşekkürler
|
Harlan Ellison
|
Sanat Yönetimi
|
George Costello
, Maria Caso
, Shay Austin
, John S. Curran
, Tommy Estridge
, Amy McGary
, Kristen McGary
, Kurt Meisenbach
, Joe Rainey
, Cynthia C. Rebman
, Gary Schoeneck
, Gregory R. Wolf
, Christopher Gilman
, Jay Koiwai
|
Dublörler
|
Glenn R. Wilder
, Frank Orsatti
, Marian Green
, Anthony Cecere
, Diamond Farnsworth
, J. Suzanne Fish
, Ken Fritz
, Gene Hartline
, Jean Malahni
, Gary McLarty
, Pete Turner
, Eddy Donno
, Jeff Habberstad
, Monty Jordan
, Peter Kent
, Rob King
, Greg Robbins
, Lee Waddell
, Jeffrey J. Dashnaw
, Tom Hart
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
David J. Hudson
, Mel Metcalfe
, Terry Porter
|
Set Fotoğrafçısı
|
Joyce Rudolph
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Ernest D. Farino
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Shay Austin
|
Işık Asistanı
|
Tim Morton
|
Kostüm Tasarımı
|
Hilary Wright
|
Işık Şefi
|
Dennis Bishop
|
Dublörler Koordinatörü
|
Ken Fritz
|
Dış Sesler
|
Gordon Daniel
, John Post
|
Boom Operatörü
|
Ken Brocious
|
Set Şefi
|
Gary Schoeneck
|
Sahne Sanatçısı
|
Amy McGary
, Kristen McGary
|
Yapım Muhasebecisi
|
Marilyn Tasso
|
Set Dekorasyon
|
Maria Caso
|
Makyaj Sanatçısı
|
Kyle Sweet
|
Sorumlu Ses Editörü
|
David Campling
|
Mekanik ve Yaratık Tasarımı
|
Bob Williams
|
Yardımcı Yapım Yöneticisi
|
Polly Apostolof
|
Yapım Yöneticisi
|
Bruce M. Kerner
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Donna Smith
|
Müzik Editörü
|
Emilie Robertson
|
Genel
|
Stan Winston
, Vance Piper
, Jean-Paul Ouellette
, Tommy Estridge
, Julia Gombert
, Mark Goldblatt
, Peter Kent
, Brian Wade
, Monty Jordan
, Ken Fritz
, Eddy Donno
, Jean Malahni
|