Yönetmen
|
Stuart Baird
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yapımcı
|
Peter Lauritson
, Rick Berman
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
Markus Kurtz
|
Yardımcı Editör
|
Scott Janush
, William J. Meshover
, Jason Wasserman
|
Set Kostümcüsü
|
Rochelle Best
, Lis Bothwell
, Sandra Collier
, Fran Murphy
, David Mayreis
, Lori Harris
|
Baş Kostümcü
|
Richard Schoen
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Mark Owen Forker
, Kenneth Jones
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Todd Isroelit
|
Görsel Efekt Editörü
|
Mark Eggenweiler
, Heather J. Morrison
, Robert Schajer
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Evangeline Monroy
, Declan Quinn
|
Görsel Efektler Sanat Yönetmeni
|
Ron Gress
|
Yangın Teknisyeni
|
Bob Ahmanson
, Thomas Zell
|
Bilgisayar Grafik Animatörü
|
Matt Cordner
, Keith Huggins
, Joe Jackman
, Jens Zalzala
, Kevin Gillen
|
Senaryo Süpervizörü
|
Kerry Lyn McKissick
|
3B Sanatçısı
|
Michael Kory
|
3B Animatörü
|
Aladino V. Debert
, Jon-Marc Kortsch
, Scott Edelstein
, Aaron James McComas
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Bub Asman
, Alan Robert Murray
|
Dış Sesler
|
Thomas W. Small
|
Sorumlu Diyalog Editörü
|
Frank Smathers
|
Sorumlu ADR Editörü
|
James Simcik
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Noyan Cosarer
, Chris Jenkins
, Frank A. Montaño
|
Ses Mikseri
|
Thomas Causey
|
Ses efektleri Editörü
|
David Grimaldi
, Doug Jackson
, Steve Mann
, Howard Neiman
, Paul C. Warschilka
, Jason King
|
Ses Tasarımcısı
|
Harry Cohen
, James Wolvington
|
Renk Zamanlayıcı
|
Jim Passon
|
Başlık Tasarımı
|
Richard Greenberg
|
Dolby Danışmanı
|
James Wright
|
Özel Efektler
|
Jan Aaris
, Darryl Anka
, Enrique Bilsland
, Greg Bryant
, Len Burge
, Tony Chavez
, Eugene Crum
, Giovanni Dulay
, Bernhard Eichholz
, Mike Elizalde
, Ken Estes
, Steve Fink
, Donald Frazee
, Terry D. Frazee
, Dennis Hoerter
, John Joyce
, Jason Kaufman
, Leon Laderach
, Scott Lingard
, John Lisman
, Dave T. MacDonald
, Leonard MacDonald
, Andrew Miller
, Gary Monak
, Brett Phillips
, Scott Salsa
, Scott Schutzki
, Kai Shelton
, Doug Shemer
, Brian Sipe
, Richard King Slifka
, George Trimmer
, Brian Van Dorn
, Joe Viskocil
, Dennis Yeager II
, James Peterson
|
Dublörler Koordinatörü
|
Doug Coleman
|
Teşekkürler
|
Tod Scott Brody
|
Diğer
|
Gene Roddenberry
, John Logan
, Rick Berman
, Brent Spiner
|
Diğer
|
Kimberly Aguirre
, Scott Barnes
, Daniel Berkowitz
, Robert Blackman
, Anna Bradley
, Glenn Cote
, B. Ted Deiker
, Casey Erklin
, Vanessa Grayson
, Richard Greenberg
, Michael Klastorin
, Alexa Song Lindenthaler
, Joshua Loiko
, Niamh Murphy
, Marie Nashold
, Ronald K. Nomura
, Daniel E. Parr
, Tim L. Pearson
, Andy Simonson
, Logan Sparks
, Mollie Stallman
, Gretel Twombly
, Michael P. Twombly
, Chris Winn
, Richie Adams
, Melissa Binder
, Gilley Grey
, Robert Hollocks
, Gregg Kawecki
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Chris Arnold
, Michael Avallon
, Bruce Callahan
, James D. D'Amico
, Wayne Nelson
, James Nordberg
, Cindy M. Ichikawa
|
Mekan Yöneticisi
|
Rob Gibson
, Michael Neale
|
Editoryal Hizmetler
|
Donald Freeman
, Scott Janush
, William J. Meshover
, Jim Passon
, Jason Wasserman
|
Kamera Teknisyeni
|
Andy Bertelson
, John Bonnin
, Greg Cantrell
, Jim Chase
, Ray D. Chase
, Matt Cohen
, Alex Cruz
, William Cueto
, James 'Spud' Danicic
, Ralph Del Castillo
, Dan Delgado
, Sam Emerson
, Tracy Estes
, Paul Fanning
, Thomas Gibson
, Eli Golub
, Hector Gutierrez
, Erik Hecomovich
, Lukas Henrey
, Alan Jacoby
, Richard Jones
, David Kaiser
, David Katz
, Christopher J. Lama
, Greg Langham
, Michael Laws
, Gregory Lundsgaard
, Amber Maahs
, Glen Magers
, Frank Mathews
, Layna McAllister
, Brian McPherson
, Mark Meyers
, Anthony Mollicone
, Leo J. Napolitano
, Daniel Nichols
, Ken Nishino
, Flemming Olsen
, Chris Pavlu
, J. Michael Popovich
, Glen Purdy
, Martin Reder
, Jim Rose
, Gregory J. Schmidt
, Michael J. Schwartz
, Dennis Seawright
, Gihan 'Sandy' Seneviratne
, Steven Serna
, Don Steinberg
, Larry Sweet
, Wayne Viespi
, Jason Wayne Ellis
, Dale White
, Ignacio Woolfolk
, Lynda Wu
, Don Yamasaki
, Peter Graf
, Marc Marino
, Larry Markart
, Kevin Tiesiera
|
Görsel Efektler
|
Bob Ahmanson
, Tony Anderson
, Dustin Ault
, Andra Bard
, Jay Barton
, Brian Begun
, Krista Benson
, Nancy Bernstein
, R. Christopher Biggs
, Douglas Bloom
, Roger Borelli
, Eric Bruneau
, Sonja Burchard
, Bruce Byall
, Gimo Chanphianamvong
, Thomas Clary
, Sarah Coatts
, Chad E. Collier
, Matt Cordner
, Chris Crowell
, David R. Davies
, Heather Davis Baker
, C. Marie Davis
, Tom Daws
, Chris Dawson
, Aladino V. Debert
, Sean Devereaux
, Syd Dutton
, Scott Edelstein
, Mark Eggenweiler
, Jonathan Egstad
, Jeff Enneking
, Matthew Fairclough
, Mark Owen Forker
, Maria Giannakouros
, John Gibson
, Kevin Gillen
, Mitch Goldstrom
, Kirk Greenberg
, Ron Gress
, Bryan Grill
, Jesse Harris
, Sherry Hitch
, George A. Hock
, Keith Huggins
, Todd Isroelit
, Jason Iversen
, Aaron James McComas
, Kristin Johnson
, Kenneth Jones
, Brad Kalinoski
, Jeffrey Kalmus
, Mark Kenaston
, Jon-Marc Kortsch
, Michael Kory
, Markus Kurtz
, Darren Langer
, Mark Larranaga
, David Lauer
, Derek Ledbetter
, Christine Lo
, Sophia Lo
, Dave Lockwood
, Michael Maloney
, Brian Marincic
, Will McCoy
, Kelvin McIlwain
, Brandon McNaughton
, Evangeline Monroy
, Heather J. Morrison
, Howie Muzika
, Erik Nash
, Robert Nederhorst
, David Niednagel
, Michael Pecchia
, Lou Pecora
, Darren Poe
, Kelly Port
, Declan Quinn
, A.J. Raitano
, Brian Ripley
, Robert Schajer
, Steven J. Scott
, Randy Sharp
, Gary Siela
, Tess Spaulding
, George Stevens
, Catherine Sudolcan
, Bill Taylor
, John Teska
, Ron Thornton
, Marcus Trahan
, Zachary Tucker
, Esdras Varagnolo
, Perri Wainwright
, Andrew Waisler
, Richard Wardlow
, Mike Wassel
, Eric Weinschenk
, Byron Werner
, Bryan Whitaker
, Andy Wilkoff
, David S. Williams Jr.
, Tsz 'Gee' Yeung
, Jens Zalzala
, Thomas Zell
, Jesse James Chisholm
, Bruce Fritzberg
, Claas Henke
, Shana Koenig
, John Mullin
, Fred Pienkos
, Scott Ross
, Robert Rowles
, Jeff Wolverton
, James Peterson
, Jamieson Fry
|
Ses
|
Bub Asman
, Joseph F. Brennan
, Fred Burke
, Thomas Causey
, William Cawley
, Harry Cohen
, Richard Corwin
, Noyan Cosarer
, Scott Curtis
, Tammy Fearing
, Galen Goodpaster
, David Grimaldi
, Scott G.G. Haller
, Robin Harlan
, Doug Jackson
, Chris Jenkins
, Jason King
, Richard Kite
, Susan Kurtz
, Steve Mann
, Matthew C. May
, Sarah Monat
, Frank A. Montaño
, Alan Robert Murray
, Howard Neiman
, James Simcik
, Randy Singer
, Thomas W. Small
, Frank Smathers
, Mike Szakmeister
, Paul C. Warschilka
, Tim Webb
, James Wolvington
, James Wright
, Mario Lorenzo
, Blu Murray
|
Birim Reklamcısı
|
Michael Klastorin
|
İkinci Birim
|
Steve Battaglia
, Doug Coleman
, Bac DeLorme
, David Sardi
, Cecilia Sweatman
, Basti Van Der Woude
|
Operasyon Yöneticisi
|
Matthew J. Birch
, Marty Hornstein
|
Yapım Sanatçısı
|
Herman F. Zimmerman
|
Sinematografi
|
Jeffrey L. Kimball
|
Müzik
|
Jerry Goldsmith
, Robert Bayless
, Bruce Botnick
, Alexander Courage
, Sandy DeCrescent
, Zigmund Gron
, Kenneth Hall
, Craig Huxley
, Mark McKenzie
, John Paesano
, Conrad Pope
, Steven L. Smith
, James Thatcher
, Nick Vidar
, Steve Schaeffer
, Louise Di Tullio
, Tommy Johnson
, Darrin McCann
, Rick Baptist
, Steve Becknell
, Jacqueline Brand
, Julie Gigante
, Clayton Haslop
, Armen Ksajikian
, Rene Mandel
, Victoria Miskolczy
, Brian O'Connor
, Mark Robertson
, Anatoly Rosinsky
, Haim Shtrum
, David Speltz
, Richard Todd
, Don Williams
|
Üretim Hizmetleri
|
Rick Berman
, Marty Hornstein
, Peter Lauritson
, Gene Roddenberry
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Kenneth Hall
|
Orkestra Şefi
|
Mark McKenzie
, Conrad Pope
|
Müzisyen
|
Kevin Connolly
, James Thatcher
, Tom Boyd
|
Müzik Programcısı
|
Nick Vidar
|
Dış Sesler Editörü
|
Fred Burke
, Scott Curtis
, Scott G.G. Haller
|
Diyalog Editörü
|
Richard Corwin
, Susan Kurtz
, Mike Szakmeister
|
Senaryo
|
John Logan
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Joy Zapata
|
Yardımcı Butafor
|
Andrew Petrotta
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Penny Smartt-Juday
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Ronald K. Nomura
|
Protez Makyaj Sanatçısı
|
Jill Rockow
|
Makyaj Sorumlusu
|
Michael Westmore
, Allan A. Apone
, Karen Asano-Myers
, Terry Baliel
, Ellis Burman Jr.
, Michael Burnett
, Judy Crown
, Roxy D'Alonzo
, Rebecca De Morrio
, Zoltan Elek
, Earl Ellis
, Jake Garber
, Ora Green
, Lumas Hamilton Jr.
, Ruth Haney
, Tina Hoffman
, Tim Jarvis
, Jeff Lewis
, Robert Maverick
, Chris McBee
, Shawn McKay
, Lisa Meyers
, Myke Michaels
, Michael Mills
, Bart Mixon
, Diane Pepper
, Joe Podnar
, Elizabeth Rabe
, Jill Rockow
, Elaina P. Schulman
, Marsha Shearrill
, Rick Stratton
, Kathe Swanson
, Linda Trainoff
, Julia L. Walker
, Toni-Ann Walker
, June Westmore
, Joy Zapata
, Art Anthony
, David DeLeon
|
Makyaj Tasarımcısı
|
Michael Westmore
|
Makyaj Sanatçısı
|
Allan A. Apone
, Zoltan Elek
, Tina Hoffman
, Bart Mixon
, Rick Stratton
, June Westmore
, Ellis Burman Jr.
, Marsha Shearrill
, Jake Garber
, Earl Ellis
|
Baş Kuaför
|
Karen Asano-Myers
|
Kuaför
|
Judy Crown
, Rebecca De Morrio
, Chris McBee
, Shawn McKay
, Lisa Meyers
, Diane Pepper
, Elaina P. Schulman
, Kathe Swanson
, Linda Trainoff
, Toni-Ann Walker
, Lumas Hamilton Jr.
, Ora Green
, Terry Baliel
, Julia L. Walker
|
Hikaye
|
John Logan
, Rick Berman
, Brent Spiner
|
Yönetici yapımcı
|
Marty Hornstein
|
Dublörler
|
Tim Rigby
, John Alden
, Joey Anaya
, Tony Angelotti
, Noby Arden
, Daniel W. Barringer
, Sandy Berumen
, Chino Binamo
, Robin Bonaccorsi
, Joey Box
, Jon Braver
, Charlie Brewer
, Todd Bryant
, Mark Chadwick
, Doug Coleman
, Eliza Coleman
, Scott Alan Cook
, Max Daniels
, Darrell Davis
, Mark De Alessandro
, Brennan Dyson
, Jared S. Eddo
, Dana Dru Evenson
, Ian Eyre
, Mickey Giacomazzi
, Tanner Gill
, Erica Grace
, Steve Holladay
, Lisa Hoyle
, Sonia Izzolena
, Terry Jackson
, Brandon Johnson
, Keii Johnston
, Mike Justus
, Steve Kelso
, Dorian Kingi
, Theo Kypri
, Irving E. Lewis
, Clint Lilley
, Bob McGovern
, Rich Minga
, Tom Morga
, Eric Norris
, Michael Owen
, Chris Palermo
, Allen Robinson
, Scott Rogers
, James Ryan
, Chris Sayour
, Paul Sklar
, Brian Stewart
, Pete Turner
, Eileen Weisinger
, Brian J. Williams
, Harry Wowchuk
, Jane Austin
, Robin Lynn Bonaccorsi
|
Kostüm Sorumlusu
|
Anthony J. Scarano
, Rochelle Best
, Robert Blackman
, Lis Bothwell
, Sandra Collier
, Phyllis Corcoran-Woods
, Mariano Díaz
, Anthony Franco
, Lori Harris
, Stacia Lang
, David Mayreis
, Fran Murphy
, Rob Phillips
, Roland Sanchez
, Richard Schoen
, Kimberley Shull
, Keith M. Wegner
|
Editör
|
Dallas Puett
|
Oyuncu Seçimi
|
Junie Lowry-Johnson
, Amanda Mackey
, Cathy Sandrich Gelfond
, Jennifer Bender
, Sig De Miguel
, Barbara Harris
, Carl Joy
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Herman F. Zimmerman
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Jerry Goldsmith
|
Kostüm Tasarımı
|
Bob Ringwood
, Robert Blackman
|
Set Dekorasyon
|
John M. Dwyer
, Ronald R. Reiss
|
Sanat Yönetimi
|
Cherie Baker
, Donald B. Woodruff
, Shawn Baden
, Richard J. Bayard
, Cliff Bergman
, Steve Callas
, Larry Clark
, James M. Davis
, Wendy Drapanas
, Doug Drexler
, Mariano Díaz
, John Eaves
, Monica Fedrick
, Steve Fegley
, Robert Gray
, Scott Herbertson
, John Holcombe
, Thomas R. Homsher
, Jim Husbands
, Martha Johnston
, Tom Jung
, Alan S. Kaye
, Jane Kilkenny
, Willard Livingston
, Jason Logerot
, Tom Mahoney
, William S. Maxwell III
, Sam Mendoza
, Gary Metzen
, Ralph Mock
, Jerry Moss
, David J. Negron Jr.
, Ronald K. Nomura
, Michael Okuda
, Cesar Orozco
, Ahna Packard
, Andrew Petrotta
, Joseph R. Pinkos
, Jamie Rama
, Bert Rodriguez
, Ralph Sarabia
, Kenneth Sayers
, Kino Scialabba
, William Ladd Skinner
, Penny Smartt-Juday
, Tom Southwell
, Rick Sternbach
, Marc Tantin
, David Tully
, Michael Van Dyke
, James Van Over
, Robert Woodruff
, Douglas T. Madison
|
Görüntü Yönetmeni
|
Jeffrey L. Kimball
|
İnşaat Koordinatörü
|
Richard J. Bayard
|
İnşaat Formeni
|
James M. Davis
, Steve Fegley
, John Holcombe
, Willard Livingston
, Sam Mendoza
, Bert Rodriguez
, Michael Van Dyke
, Robert Van Dyke
, Steve Callas
|
Yeşil Sorumlusu
|
David Tully
|
Dolly Sorumlusu
|
Hector Gutierrez
, Mark Meyers
|
Boom Operatörü
|
Joseph F. Brennan
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Galen Goodpaster
, Matthew C. May
, William Cawley
|
ADR Editörü
|
Tammy Fearing
|
Video Assist Operatörü
|
Glenn Cannon
, David Katz
|
Set Fotoğrafçısı
|
Sam Emerson
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
Steven Serna
, Larry Sweet
, Jim Chase
|
Işık Teknisyeni
|
Martin Reder
|
Set
|
Andy Bertelson
, Erik Hecomovich
, Amber Maahs
, Glen Purdy
, Jason Wayne Ellis
, Ignacio Woolfolk
, Alex Cruz
, Ralph Del Castillo
, Wayne Viespi
, Chip Hart
, Richard Jones
|
1. Kamera Asistanı
|
Daniel Nichols
|
Elektrikçi
|
Lukas Henrey
, David Kaiser
, Christopher J. Lama
, Glen Magers
, Chris Pavlu
, William Cueto
, Jim Rose
|
Kablocu
|
Richard Kite
|
Set Şefi
|
Jim Husbands
|
2. Birim Görüntü Yönetmeni
|
Flemming Olsen
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Dan Delgado
|
Steadicam Operatörü
|
Gregory Lundsgaard
|
Kameraman
|
Leo J. Napolitano
, Gregory J. Schmidt
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Robert Gray
, William S. Maxwell III
, Joe Pinkos
, Kenneth Sayers
|
Set Tasarımı
|
Scott Herbertson
, Martha Johnston
, Robert Woodruff
, Ahna Packard
|
Sahne Sanatçısı
|
Shawn Baden
, Rick Sternbach
, James Van Over
, William Ladd Skinner
, Tom Mahoney
|
Butafor
|
Cesar Orozco
, Marc Tantin
|
Butafor
|
Jerry Moss
|
Ressam
|
Gary Metzen
, Ralph Sarabia
|
Genel
|
Elizabeth Rabe
, Mariano Díaz
, Kino Scialabba
, Tom Southwell
, Monica Fedrick
, Tom Jung
, Jamie Rama
, Layna McAllister
, Eli Golub
, Frank Mathews
, Greg Langham
, Robin Harlan
, Sarah Monat
, Randy Singer
, Keith M. Wegner
, Kimberley Shull
, Donald Freeman
, Anthony Franco
, Jon Braver
, Brian J. Williams
, Brennan Dyson
, Jane Austin
, Paul Sklar
, Sonia Izzolena
, Mark De Alessandro
, Dallas Puett
, Doug Coleman
, Lou Pecora
|