Yönetmen
|
Tom Shadyac
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Özel Efektler
|
David Blitstein
, Rod M. Janusch
, Michael McGee
, Lisa Reynolds
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Gary Dahlquist
|
Kostüm Sorumlusu
|
Mary C. Lane
, Derek J. Baskerville
, Judi Bell
, Peggy A. Schnitzer
, Nancy Servin
, Jennifer Day Young
, Julian J. Filiberti
, Deborah Pollard Matthews
, Janet Melody
, Verena O'Connor
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Ashley Fardys
|
Terzi
|
Nancy Servin
|
Üretim Hizmetleri
|
Allegra Clegg
, Alan B. Curtiss
, Mike Farrell
, Barry Kemp
, Marvin Minoff
, Devorah Moos-Hankin
, Charles Newirth
, Steve Oedekerk
, Tom Shadyac
, Marsha Garces Williams
|
Müzik
|
Marc Shaiman
, Pete Anthony
, Jeff Atmajian
, Rick Baptist
, Steve Becknell
, Frank Bennett
, Jeff Carson
, David De Palo
, Sandy DeCrescent
, Andrew Dorfman
, Bruce Fowler
, J.J. George
, Tommy Johnson
, Alan Kaplan
, Andy Martin
, Tim Morrison
, Brian O'Connor
, Bill Reichenbach
, Patrick Russ
, Dennis S. Sands
, Kurt Snyder
, Richard Todd
, Louise Di Tullio
, Nick Vidar
, Brad Warnaar
, Tom Boyd
, David Campbell
, George Doering
, Jon Kull
, James Thatcher
|
Sinematografi
|
Phedon Papamichael
|
Yapım Sanatçısı
|
Linda DeScenna
|
Makyaj Sorumlusu
|
Catherine Childers
, Judith A. Cory
, Hallie D'Amore
, Mindy Hall
, Karyn Huston
, Cheri Minns
, Coni Andress
, Sherri Bramlett
, Jessica Clay
, Debra Dietrich
, Joseph P. Hurt
, Linda Kamp
, Stephen M. Kelley
, Sandra S. Orsolyak
, Jenny-King Turko
, Sara Seidman
|
Operasyon Yöneticisi
|
Allegra Clegg
|
İkinci Birim
|
David M. Bernstein
, Alan B. Curtiss
, Jonathan Watson
, E. J. Foerster
|
Ses
|
James Ashwill
, Odin Benitez
, Gaston Biraben
, John T. Cucci
, Frank Fleming
, Avram D. Gold
, Randall Guth
, Michael Hilkene
, Ken J. Johnson
, Michael Jonascu
, Gregg Landaker
, Steve Maslow
, Michael Meier
, Piero Mura
, Dan O'Connell
, Thomas J. O'Connell
, Brion Paccassi
, Douglas Parker
, Eric Pinckert
, Fred Runner
, Pernell L. Salinas
, Solange S. Schwalbe
, Nelson Stoll
, Christopher T. Welch
, John O. Wilde
, Stephen Balliet
, Jeff Etcher
|
Görsel Efektler
|
Maura Alvarez
, Max Bruce
, Marguerite Cargill
, Sheena Duggal
, Daniel Eaton
, Doug Forrest
, Julia Frey
, Layne Friedman
, Jenny Fulle
, Dawn Guinta
, Scott Hill
, Thomas Hollier
, Joanie Karnowski
, Ivo Kos
, Michelle Minyon
, Sam Richards
, David Schaub
, Robert Stromberg
, Guy T. Wiedmann
, Alfredo R. Barcia
, Marzette Bonar
, Brian Jochum
, Paul McGhee
, Ken Ralston
, Aaron Smith
, Barry Weiss
|
İnşaat Koordinatörü
|
Butch West
|
Kamera Teknisyeni
|
David Ariniello
, Chris Centrella
, Gregory M. Childers
, Gary Dahlquist
, Tom Fendley
, Jarek Gorczycki
, Melinda Sue Gordon
, D.J. Harder
, Dean M. King
, Jeff Kluttz
, Patrick Loungway
, Kim Marks
, Patrick McArdle
, Hugh McCallum
, Dan Michalske
, Thomas C. Nisbet
, Orlando Orona
, Harrison Palmer
, Robert E. Powell
, Paul Sanchez
, David A. Seekins
, Bill Summers
, Rafael E. Sánchez
, John Trunk
, Doug Weinmann
, Robert Barcelona
, Raymond Benthall
, Eric Blum
, Gregory Collis
, Kenneth Estes
, Randall Freeman
, Oscar Gomez
, Sheila Greene
, Ben D. Griffith Jr.
, William S. Lake
, James A. Lundin
, Brian Minzlaff
, John Rhode
, Tony Rivetti
, Jon Guterres
, Christian Satrazemis
, Lee Auerbach
|
Editoryal Hizmetler
|
Michael Healey
, Marlen Hill
, Scott Hill
, Jim Passon
, Dan Zimmerman
, Dean Zimmerman
|
Mekan Yöneticisi
|
Michael Bigham
, Rory Enke
, Michael John Meehan
, Susannah Greason
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Randy Cantor
, Joel Marrow
, Graham Ready
, Edwin Bowden Jr.
, Todd Luckey
, Greg Stancil
, Charlie Wright
, Kirk A. Holland
|
Diğer
|
Coleen Aiello
, Clyde D. Baisey
, Adam Bryant
, Tom Dames
, Christopher Desmond
, Michael Dorner
, Mark Hager
, Debra James
, Michael R. Kern
, Paul LaZebnik
, James Maull
, Kevin McNamara
, Matt V. Messina
, Amy Panzer
, Willie Radcliff
, Christi Robbins
, Douglas V.R. Shellow
, Rebecca Erwin Spencer
, Cheryl A. Stone
, Mitch Sutton
, Michael Umble
, Richard Bronskill
, Gary Ferraro
, Josh Fifarek
, Stephanie Taunton
|
Diğer
|
Patch Adams
, Steve Oedekerk
|
Dublörler
|
Rocky Capella
, Laura Lee Connery
, John Copeman
, Charles Croughwell
|
Teşekkürler
|
Ken Ralston
|
Elektrikçi
|
Daryl Tucker
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Kirk A. Holland
|
Dublörler Koordinatörü
|
Charles Croughwell
|
Yardımcı Editör
|
Dean Zimmerman
|
Senaryo Süpervizörü
|
Carol DePasquale
, Paul Attanasio
|
Oyuncu Seçimi
|
Debra Zane
, Beau Bonneau
, Kim Petrosky
, Barbara Harris
, Terri Taylor
|
Görüntü Yönetmeni
|
Phedon Papamichael
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Michael Hilkene
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Linda DeScenna
|
Senaryo
|
Steve Oedekerk
|
Görsel Efekt Editörü
|
Scott Hill
, Guy T. Wiedmann
|
Kostüm Tasarımı
|
Judy L. Ruskin
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Marc Shaiman
|
Yapımcı
|
Barry Kemp
, Charles Newirth
, Mike Farrell
, Marvin Minoff
|
Müzik Süpervizörü
|
Jeff Carson
|
Kameraman
|
Patrick Loungway
, Kim Marks
|
Editör
|
Don Zimmerman
|
Sanat Yönetimi
|
James Nedza
, Victoria Carlson
, Alan Easley
, Brad Einhorn
, Ashley Fardys
, Bobby Joe Garren
, Nancy Gilmore
, Joseph Gray
, Joe A. Hawthorne
, J. Luther Jones III
, Erin Kemp
, James Lee Kroning
, Keith Neely
, Doug Pierce
, Jim Poynter
, David Ronan
, Gerald Scaife
, Hal Schlax
, Dan Sweetman
, Dawn Swiderski
, Don Weinger
, Butch West
, Dwight Williams
, Kenneth Bryant
, Steve Burnes
, Loren Hillman-Morgan
, Travis Huffman
, David Ladish
, Doug Mackenzie
, John W. Micheletos
, John W. Morgan
, Jordu Schell
, Mitch Sutton
, Jack White
|
Set Dekorasyon
|
Ric McElvin
|
Makyaj Sanatçısı
|
Cheri Minns
, Mindy Hall
, Hallie D'Amore
|
Ses efektleri Editörü
|
Odin Benitez
, Randall Guth
, Piero Mura
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
Sam Richards
|
Roman
|
Patch Adams
|
Işık Şefi
|
Rafael E. Sánchez
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
David Blitstein
|
Diyalog Editörü
|
Gaston Biraben
, Avram D. Gold
|
Orkestra Şefi
|
Jeff Atmajian
, Frank Bennett
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Julia Frey
, Jenny Fulle
|
ADR Editörü
|
Christopher T. Welch
|
1. Kamera Asistanı
|
Paul Sanchez
, Patrick McArdle
|
Set Fotoğrafçısı
|
Melinda Sue Gordon
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Sheena Duggal
|
Baş Kuaför
|
Judith A. Cory
|
Kuaför
|
Karyn Huston
, Catherine Childers
|
Genel
|
Dan O'Connell
, John T. Cucci
, Don Zimmerman
|