Stalin'in Ölümü

(2017)

The Death of Stalin

Film 1 Saat 47 Dk. Komedi, Dram İngiltere, Fransa 16 Mart 2018

6.5

50 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (89.233 OY)

KONUSU

Fabien Nury ve Thierry Robin’in Fransız çizgi romanından uyarlanan filmde, SSCB lideri Joseph Stalin’in son günleri ve ölümünün ardından 30 yıl demir yumrukla yönetilen ülkenin içine düştüğü kaos anlatılıyor.

Steve Buscemi

Nikita Khr...

Simon Russell Beale

Lavrenti B...

Rupert Friend

Vasily Stalin

Jason Isaacs

Field Mars...

Olga Kurylenko

Maria Veni...

Michael Palin

Vyacheslav...

Andrea Riseborough

Svetlana S...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@samsaara

2 ay önce

8.2 / 10

Ciddi anlamda baktığında abartılı rahatsız edici taraflı bir hikaye. Komedi olarak baktığında ise kesinlikle eğlenceli eleştirel bir komedi. Bu iki düşünceyi birden bende uyandırması çok hoşuma gitti.

@glarsin

2 yıl önce

7.2 / 10

farklı bir mizah anlayışı arayanlar için

@basribabam

3 yıl önce

7.5 / 10

Bazılarına anti propoganda filmi gibi gelse de alt tarafı biraz abartmış; ki komedi filmlerinin abartmadığı bir konu hatırlıyor musunuz? Üstelik biz "komünistler karılarını değiş tokuş ediyormuş" anti-propogandası altında büyümüş bir nesiliz; bu film ne ki? Sadece komedi olarak değil, bir dönemle ilgili bilgi de vermeye çalışan, bence gayet izlenebilir bir filmdi.

@quijote

3 yıl önce

komünizm sevdalıların bol bol karantiya alacağı film.. film biraz abartlı olsa da gerçekler bu filmdekine yakındı. olayları biraz abartarak absürt komediyle harmanlayarak türü sevenine güzel bir film sunuyor.

@venezue

3 yıl önce

7.6 / 10

Filmi sanatsal olarak sadece, birçok sahnedeki ince esprilerle izleyiciyi güldürebilen, yüksek tempolu ve eğlenceli bir kara mizah olarak değerlendirmek istiyorum.

Filmle alakalı benim esas değinmek istediğim nokta, komünizme ve Sovyetler Birliği'nin sembol isimlerine getirdiği abartılı ve alaycı eleştiri nedeniyle, başta Rusya olmak üzere dünyanın bazı kesimlerinde gerçekleri çarpıttığı iddiasıyla ideolojik olarak büyük tepki gören, hatta Rusya'da gösterimi yasaklanmaya çalışılan bu filmin, komünizm örneği üzerinden kutsal olarak adledilen siyasi ideolojilerin aslında birer safsata olduğu gerçeğini ve politika sahnesinin arka perdesinde ne dolaplar döndüğünü göstermesi bakımından değerli olması.
SPOILER

Stalin'in Ölümü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Stalin'in Ölümü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Stalin'in Ölümü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL