Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum Yorumları

Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum filmi detayları

@ozan_taylan

2 ay önce

"Bir ergen için ağıt"

@yigithan300

1 yıl önce

10 / 10

Yaşı gereğinden fazla ilerlemiş bir adam ve hayal ettiği hiç bir şeyi gerçekleştiremeyen adam ne düşünür Her Şeyi Bitirmeyi

@ege_undag

1 yıl önce

8 / 10

Nasıl bir sevap işledik bu leziz film için

@evaa17

1 yıl önce

"Çok az insan ölmeden önce ruhuna sahip oluyor ne acı."
F

@furelise

2 yıl önce

9 / 10

Kendi filminin (hayatının) bile başrolü olamayan Jake ve hafızanın derinliklerinde kaldığı için sürekli kıyafeti, adı, yüzü değişen bir kadın gibi ince ve hoş nüanslar barındıran bir başyapıt.

@ustilago

2 yıl önce

çok detaylı bir film. evin bodrumu çok detaylı, oradaki her kitabı okumak istiyorum.
son dönem filmleri arasından sıyrılıyor. öneriyorum.

@eski_takvim

2 yıl önce

7.6 / 10

filmi izledikten sonra kafamda oturtamadigim noktalar vardi, bu linkteki blogger meseleleri cok guzel izah etmis, faydalanin bence.
https://www.cevapisareti.com/im-thinking-of-ending-things-her-seyi-bitirmeyi-dusunuyorum/

@snbysl

2 yıl önce

harika bir yazıymış, teşekkürler.

@surgeon

2 yıl önce

10 / 10

Bir filmin içine on filmlik malzeme sıkıştırırsan böyle olur; kimisi anlar kimisi anlamaz. Zaten Kaufman’ın da anlaşılma gibi bir derdi yok. Harika görsellik ve diyaloglarla dolu, tekrar tekrar izlenmesi gereken ve her izlenildiğinde farklı anlamlar çıkarılacak muhteşem bir film. Hayatında varoluşsal kriz geçirmiş veya hayatın anlamını sorgulamış herkes bu filmde bir şeyler bulacaktır.
D

@dilsanoi

2 yıl önce

Öyle derin bir gerçekle tanıştırdı ki charlie kaufman beni, etkilenmemek elde değildi. Filmin bir noktasında "bir film çekmek istiyor olsam ancak böyle bir film çektiğimde içime sinerdi" dedim. Atmosfer, sesler, oyunculuklar, hikayenin işleyişi öyle güzeldi ki. Yaşanılan korku hissi, varoluş sorgulamaları, kafa karışıklığı.. Kesinlikle zekice bir film.

@paranoidea

2 yıl önce

10 / 10


Bunu bitirmeliyim. Öylece sonlanmalı. Tek seferde bitirmeliyim. Oyalanmadan. Işlerin iyileşmesini beklemeden. Sonsuza dek bekleyemem. Bu ilişki içinde kim olduğumu unuttum. Ben nerede bitiyorum, Jake nerede başlıyor belli değil. Duygu durumum bir langırt topu gibi oradan oraya savruluyor. Jake’in beni onu gören birisi olarak gormesi gerek. Görülmeye ve onaylanmaya ihtiyacı var. Iliskideki ve hayattaki rolüm buymuş gibi. Jake’i onaylamak ve destek olmakmış. Buna ek olarak başkaları tarafından onaylanarak onayıma değer katmalıyım. "Sevgilime bakın. Bakın ne kazandım! Zeki. Yetenekli. Hassas. Bunu yapıyor. Şunu biliyor. Bunu yaptı. Şunu önemsiyor."
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL