The Strange Thing About the Johnsons Yorumları

The Strange Thing About the Johnsons filmi detayları

@furkandgn9

2 ay önce

7.2 / 10

Midsommar ve Hereditay ile korku filmlerine damga vuran Ari Aster'in iyi işler çıkartacağı ilk filminden belliymiş. 30 dakikalık rahatsız edici film, özellikle Midsommar ile çok benzer tonda. Önce her şeyin yolunda olduğunu gösterip seyirciyi kandırıyor, ardından işin iç yüzündeki sorunları açık açık anlatarak gerilimi yaratıyor.

Film bir ergenin fotoğrafa bakarak mastürbasyon yaptığı sırada babasına yakalanmasıyla açılıyor. Garip olan şu ki baktığı fotoğraf babasının. İşte bu noktada "Oedipus Kompleksi"ni tersten görüyoruz. Erkek çocuk anneye sarılıp babayı saf dışı bırakmak yerine anneyi saf dışı bırakıp babaya cinsel ilgi besliyor. Çocuğun büyümesi ile bu sorun daha da büyüyor, cinsel saldırı noktasına gidiyor.

"O da onunla görüşmeseymiş" sorusunun sert bir yanıtı gibi bu film. Cinsel özgürlüğün nasıl baskı ve kontrol altına alınabileceğini gözler önüne seriyor.
S

@shutterbugiconi

11 yıl önce

5.5 / 10

Daha önce "gay" temalı birçok filmi izlemiş olabilirsiniz ama bir erkek evladın babasına karşı olan aşkını hiç izlediniz mi? Filmi başından sonuna kadar severek, takdir ederek izleyebilmeniz için hakikaten açık fikirli olmanız lazım. Ya harika ve şoke edici bulacağınız ya da sonunu getirmeden tiksintiyle kapatacağınız bir film.

Özgün bir senaryo ve oyunculuklar gerçekten harika. Yönetmen Ari Aster'in siz görmezden gelip 'O kadarı da olmaz' deseniz de dünyada böyle şeyler oluyor arkadaş dediğini hisseder gibi oldum.

Filmde eşcinsel bir evlat ve onun fiziksel isteklerini karşılayan bir babadan daha rahatsız edici unsur ise, olan biten karşısında hayatlarındaki yapmacık normalliği sürdürme aşkına 'üç maymun'u oynayan anne.

Şunu söyleyebilirim, ne kadar rahatsız edici olsa da bu hikaye sizi uzun süre düşündürecek bir anlatı.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL