Muhteşem Gatsby Yorumları

Muhteşem Gatsby filmi detayları

@sineperest

2 ay önce

7 / 10

çerezlik

@alchan

2 yıl önce

9.1 / 10

yine DVD sini aldığım bazı karakterlere bazen de Gatsby’e sinir ola ola izlediğim bir film. filmin harikalığından falan bahsetmeyeceğim. tek taktığım kısım Daisy seni yolarım kızım!!!

@samsaara

3 yıl önce

6.5 / 10

Filmi beğenip beğenmemek konusunda çok kararsız kaldım. ilk olarak oyunculukları, kostümleri, dekoru, o abartı zenginliğin gösteriş tarzını sevdim. Tüm karakterlerin gelişimini ve yönetmenin aktarış tarzını sevdim. Hatta karakterlerin inişli çıkışlı hallerinde etkilendim. Galiba tek sorunum hikayenin çok tesadüfi gelişmesi. Bu kadar tesadüfi hikayeler rahatsız edici geliyor bana. Mesela Nick’in Gatsby’nin evinin yanına taşınması, Daisy’nin kocasının sevgilisine çarpması. Nasıl desem bir mantığa dayandırılmadığı için tesadüfi kalıyor ve buda hikayeye duyduğum saygıyı azaltabiliyor.

@irmm

3 yıl önce

1 / 10

Şimdi biz bu filmi neden izledik? Ne anlamamız gerekiyordu da anlamadık. Filmde hiç bir şey olmuyor. Kızın kimi sevdiği belli değil, gizemli telefonlardan öyle aman aman bir olay çıkmıyor, örümcek adamcık neden Gatsby’e bu kadar hayran? ve daha bir sürü anlamsız kopuk olay.. Bir adam neden karısını aşık olduğunu düşündüğü adamla aynı arabayla eve yollar ki altında arabası varken? Görsellik de bir yere kadar bir süre sonra aşırı hareketten ve renkten başım ağrıdı. Leonardo Dicaprio iyi oynamış ona sözüm yok ama film resmen abartılmış yorumlarda. Yorumlara aldanıp da izlenecek bir film değil bence. He illa filmden bir sonuç mu istiyorsunuz. Ben söyleyeyim hiç bulaşmayın. "Zenginlik, şöhret, eğlence hepsi boş iş. Size gösterilen hürmet, saygı, sevgi gösterileri hep paranız için olabilir.Dikkat edin!"
O

@omerkaratasch

4 yıl önce

baya dramatikdi sonu... btw lana del rey’in young and beautiful şarkısı çok güzeldi

@strawberryfield

4 yıl önce

10 / 10

Özetlemek gerekirse buruk bir romantizm... İliklerime kadar hissettirdi. Aşk adama neler yaptırıyor öyle...

@linquter

5 yıl önce

6.5 / 10

Kitap için de aynısını düşünmüştüm film için de aynısını düşünüyorum; boş vaktinizi değerlendirebilirsiniz fakat okumanız/izlemeniz hayatınıza bir şey katmaz. Ne kötü ne iyi, amerikan kültüründeki yozlaşmayı eleştiriyor, olağanüstü bir şey yok. Ek olarak filmde kullanılan teknolojik müzikler beni hayrete düşürdü. Yanlış hatırlamıyorsam 1920-1930 arası bir zamanda geçiyor hikaye, giyim tarzı, araçlar vb. buna göre ayarlanmış ama müzik ayrı telden çalıyor, filmde en çok sırıtan şeydi bence.

@zlhunl

6 yıl önce

9.8 / 10

eyşan in 1920s

@aleynaa

6 yıl önce

kitabını ittire ittire okuyup,filme aşık olabilirsiniz!

@dilekcandar

6 yıl önce

8.6 / 10

Filmin başında farklı bir senaryo hayal etmiştim, fakat film o kadar içine çekip 2 saati bitirdi ki kafamda tasarladığımdan daha güzel oldu.

Fakat sonunda kadının Gatsby’nin ölümünü görüp kahrolmasını çok isterdim. Pis kadın.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL