X-Men: Birinci Sınıf Yorumları

X-Men: Birinci Sınıf filmi detayları

B

@batuu64

2 ay önce

6.4 / 10

Sanki bu filmi yapanlar bir önceki filmleri izlemeden senerya yazdırıp oynatıp bide çekiyorlar. Filmin bir konusu var eyvallah ona bişey demiyorum ama filmin konu sürdürülebilirliğini neden bitiriyorsunuz ? Daha bundan 2 film önce Jean'in yanına gittiklerinde beraber değillermiydi. Tamam yönetmen değişmiş olabilir ama hiç bir kişi de çıkıp demedi mi biz geçen film de böyle birşey yaptık. Benim buradan çıkardık 2 koca şirketinde bu seriden bi tık vazgeçmeye başladıklarını gördüm. Sanki çekelim hani izlenirse izlenir gibi olmuş. Yoksa bakıldığında olmuş bir film mi ? Bence olmuş ama işte hepbir yerlerden toparlamaya çalışmalarla gidiyor film.
G

@gwaihir0

1 yıl önce

6 / 10

Yani bu tür filmlerden ne beklenebilir ki? Hikayedeki her şey hemen oldu bittiye getirilmiş. İyi olan bir mutant, akabinde hemen kötü tarafa geçip gülünç bir duruma düşüyor. Karakterlerini iradeleri çok zayıf ve şu güç keşfetme sahneleri çok klişeydi.

@lowen

8 yıl önce

7 / 10

2013 yapımı the Wolverine ile birlikte, bana göre X-Men filmlerinin en zayıf halkalarından birisi. İnsanlık ile Mutantlar arasında yaşanan-yaşanacak çatışmayı, haklıyı-haksızı, savaşın nedenlerini göstermesi açısından başarılıydı sadece. Bu çatışmayı iyi yansıtmış hepsi bu.

@rinustalarin

9 yıl önce

8 / 10

Filmin oyuncu kadrosu ve performansları bile fazlasıyla yeterli. CGI'dan hakkıyla yararlanan film, karakterlerin hikayelerinin birbirleri ile bağlanması konusunda da başarılı olduğunu söylemek lazım.

X1-X2 filmlerindeki derinlik elbette yok, hatta aslında o seri ile bu filmin ne kadar ilintili olduğu da tartışılır, ancak kendi başına hoş bir hikaye.

Filmin parlayan yıldızı kesinlikle oyunculuk.

Wolverine olayı şahane ötesiydi. O anda kahkahayı patlattım. Kedim yerinden sıçramıştı, hiç unutmam.

Ya o değil de, çizgi filmine ve romanlarına benzesin diye magneto'nun giydiği cadılar bayramından kalma kostümü neydi öyle be... Sen de mi Bürütüs dedim...


Saygılar, izleyiniz.

@pinarskywalker

10 yıl önce

9.7 / 10

9.7/10 çünkü wolverine'i bes saniye gösterdiler. Sjskjaks. Ya saka bir yana, çok güzel islenmis bir önce filmiydi.

@karrigan

10 yıl önce

Emma Frost karakteri x-men origins wolverine ve x-men first class filmlerindevar ve daha geleceği anlatan wolverine de daha küçük bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.Bu konuda bi tutarsızlık var ya da ben biyerde bişeyi kacırıyorum anlamadım..

@vfv

10 yıl önce

''Toplumun seni kabul etmesini bekliyorsun ama daha sen kendini kabullenemiyorsun.'' X men 1. sınıf Şu ana kadar izlediğimiz Tüm X men filmlerinin daha öncesini konu alıyor. Magneto ile Profesörün Dost olduğu zamanları. Dünya ise tehlikededir ve ikisi birlikte düşmana karşı savaşacaklardır. Mutantlarımızın Ana hikayesinin Temelleri bu filmde atılıyor. Magneto İle Profesör ün neden sonradan ayrıldıklarını da filmin sonunda da görüyoruz. O eski filmlerde kötü olarak izlediğimiz İyilere Kök söktüren Magneto halbuki kendi haklı düşünceleri için bir savaş veriyormuş. Magneto insanların mutantları kabul etseler bile mutantlara karşı farklı bir şekilde bakacaklarını söylüyor. Aslında haklı da. İnsanlar Mutantlığı bir hastalık olarak görüyor ve onlara ucube olarak bakıyorlar. Film görsel efectler olarak çok iyi. Serinin eski filmlerinin gerisinde kalmamış. Aksiyon sahneleri mükemmel. Oyuncu seçimleri çok iyi olmuş. Müziklere de bayıldım. Kısa bir süreli
... Devamı
''Toplumun seni kabul etmesini bekliyorsun ama daha sen kendini kabullenemiyorsun.'' X men 1. sınıf Şu ana kadar izlediğimiz Tüm X men filmlerinin daha öncesini konu alıyor. Magneto ile Profesörün Dost olduğu zamanları. Dünya ise tehlikededir ve ikisi birlikte düşmana karşı savaşacaklardır. Mutantlarımızın Ana hikayesinin Temelleri bu filmde atılıyor. Magneto İle Profesör ün neden sonradan ayrıldıklarını da filmin sonunda da görüyoruz. O eski filmlerde kötü olarak izlediğimiz İyilere Kök söktüren Magneto halbuki kendi haklı düşünceleri için bir savaş veriyormuş. Magneto insanların mutantları kabul etseler bile mutantlara karşı farklı bir şekilde bakacaklarını söylüyor. Aslında haklı da. İnsanlar Mutantlığı bir hastalık olarak görüyor ve onlara ucube olarak bakıyorlar. Film görsel efectler olarak çok iyi. Serinin eski filmlerinin gerisinde kalmamış. Aksiyon sahneleri mükemmel. Oyuncu seçimleri çok iyi olmuş. Müziklere de bayıldım. Kısa bir süreliğine de olsa Wolverine'yi de bu filmde görme imkanımız var. ''Bizi tek hücreli yaşamdan bugünün üreyebilen baskın türleri haline getiren şeydir mutasyon. Her kuşaktaki sonsuz türde çeşitlenme sonucu meydana gelen mutasyon.'' 10/ 8.0

@edward_blake

10 yıl önce

x men 2. sınıfı sabırsızlıkla bekliyorum

@airking

10 yıl önce

8 / 10

X-men serisinin en iyi filmi bence. Adı üstünde First Class.

@thegmnk

11 yıl önce

9 / 10

Uyarlama olarak bakılınca en başarılı X-Men'dir, hatta "tek" başarılı X-Men'dir.

Ama ayrı film olarak bakarsak, X-Men 2'den iyi değil. Orijinal X-Men ile aynı mertebede.

9/10
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL