Son Düello Yorumları

Son Düello filmi detayları

@atajean

2 hafta önce

Film gayet güzel. Daha önce de söylenilmiş. Farklı bir anlatım tarzı var. Özellikle Flipped(ilk aşk), À la folie... pas du tout (Seviyor... Sevmiyor...) filmlerindeki anlatım tarzı hoşunuza gittiyse muhtemelen bu da gidecektir. Bazı sahnelerin tekrarlandığı söylenmiş fakat aynı olayları hepsinin farklı görmesi gibi ufak farklar var. Elinizde telefonu kurcalarken ya da herhangi bir şeyle ilgilenirken izlenirse aynı sahneleri tekrar tekrar izlediğinizi düşünebilirsiniz. İki örnek vereyim hemen. Sir Jean ile Le Gris'in barışma sahnesinde Jean'e göre "Kralın hizmetçileri arasında husumet olmaz sözünü kendisi söylüyor. Fakat Le Gris'in gözünden hikayeyi anlatırken bu söz Le Gris'in ağzından çıkıyor. Benzer şekilde Tecavüz sahnesinden hemen önce Marguerite odasına giderken Le Gris'e göre merdivende ayakkabılarını kendisi çıkarıyor. Fakat Marguerite'n gözünden izlediğimizde kaçmak isterken ayağı takılıyor ve ayakkabıları çıkıyor. Bu şekilde farklı gözl
... Devamı
Film gayet güzel. Daha önce de söylenilmiş. Farklı bir anlatım tarzı var. Özellikle Flipped(ilk aşk), À la folie... pas du tout (Seviyor... Sevmiyor...) filmlerindeki anlatım tarzı hoşunuza gittiyse muhtemelen bu da gidecektir. Bazı sahnelerin tekrarlandığı söylenmiş fakat aynı olayları hepsinin farklı görmesi gibi ufak farklar var. Elinizde telefonu kurcalarken ya da herhangi bir şeyle ilgilenirken izlenirse aynı sahneleri tekrar tekrar izlediğinizi düşünebilirsiniz. İki örnek vereyim hemen. Sir Jean ile Le Gris'in barışma sahnesinde Jean'e göre "Kralın hizmetçileri arasında husumet olmaz sözünü kendisi söylüyor. Fakat Le Gris'in gözünden hikayeyi anlatırken bu söz Le Gris'in ağzından çıkıyor. Benzer şekilde Tecavüz sahnesinden hemen önce Marguerite odasına giderken Le Gris'e göre merdivende ayakkabılarını kendisi çıkarıyor. Fakat Marguerite'n gözünden izlediğimizde kaçmak isterken ayağı takılıyor ve ayakkabıları çıkıyor. Bu şekilde farklı gözlerden hikayeleri dinlerken benzer sahnelerde ufak tefek detaylar bulunuyor ve insanı derin düşüncelere itiyor. Aslında yaşadığımız hayatı sadece kendi gözümüzden gördüğümüzü ve başkalarının aynı olayı farklı şekilde görebileceğini ve tek bir gerçek olamayacağını düşünüyor insan.
O yüzden izlerken biraz daha dikkatli izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

@okumusoglu

3 hafta önce

Farklı bir anlatım tarzı var. Olaylar yavaş yavaş şekilleniyor.
Yaşadığımız zaman ile ortaçağ arasında çok uzun bir zaman olsa bile değişmeyen şeylerin olduğunu anlayınca kabullenmekte zorlandım. Yaşanan olayları sürekli Türkiye'de olan bitenlerle kıyasladım. Zor geldi bazı sahneleri izlemek, hissetmek, anlamak... Başarılıydı.

@mavimilena

1 ay önce

7.7 / 10

Ridley Scott imzalı beklediğim filmlerden biriydi. Beğendim filmi ama süresi biraz daha kısa ve bazı sahnelerin tekrarına bu kadar düşülmese benim için daha nefis ve lezzetli bir film olurdu. Kostümler, düello sahnesi ve dönem atmosferi oldukça iyiydi. Oyunculuklara geldiğimde ise Adam Driver kesinlikle filmdeki favorim. İyi seyirler dilerim.

@bigamist

1 ay önce

7 / 10

Filmin başarılı yanları olsa da konu olarak sarmıyor, aşağı yukarı aynı şeyi 3 kere izledik durduk. Bitse de gitsek havasına girdim izlerken.
A

@asli468

3 hafta önce

"aynı şeyi" 3 defa izlemiyorsunuz. Olayı farklı bakış açılarından takip ediyorsunuz. Herkesin olaylara ve ilişkilere bakışı her seferinde farklılaşıyor. Olayları ilk gösterildiği gibi görseydik gerçeği tam olarak anlayamayacaktık. zaten filmin zenginliği de burada.

@fthgzl79

1 ay önce

İzlemeye çalıştım ama olmadı. Film ilerlemiyor. Çok sıkıcı. Ridley Scott, bu sefer olmamış.

@furkandgn9

1 ay önce

8 / 10

"Tecavüze uğrayan biri bundan nasıl zevk alabilir anlatır mısınız?"

The Last Duel benim epey beklediğim bir filmdi ve tarihsel olayın özünü okumayışımın da etkisiyle beklediğimden fazlasını buldum. Bu bir Orta Çağ savaş hikayesi değil, kadın haklarını özümseyen bir hikaye. Bu yüzden 15 yaşında olup, etrafta "e kadınlar da şöyle, e kadınlar da böyle" diye gezinen kırmızı hapçı ergenlerin hoşuna gitmeyecek. Malum "filmlerde bari kadın hakları olmasın, feminist dünyada erkek olmak çok zor" diye sokağın delisi gibi geziniyorlar.

Filmin çok iyi göründüğünü ve özellikle Adam Driver ile Jodie Comer’ın çok iyi oyunculuklar sergilediğini belirtmeliyim. Ben Affleck ile Matt Damon’ı o kadar da beğenemedim.

@yigithan300

3 ay önce

8.4 / 10

Ridley scott çoktan hakkettiği oscar ödülünü almaya geliyor. Bu yılın izlediğim en iyi işlerinden olan The last dual özellikle bölünmüş anlatımıyla çok sevdim sanki bir Lars von Trier filmi izliyormuş hissine kapıldım. Oyunculukta ayrıca süperdi (Adam Driver) kesinlikle döktürüyor.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL