@comeche yazdı...

Cum, 11 Oca 2019, 10:59 (2 ay önce)

Adam.. bağıra bağıra.. matchstick men demiş ya. Hayır yılını mılını da söylüyor, sanki 50 film var aynı isimde. Değişik şey... Bi'de "aynı hisleri paylaşacak mıyız" diye de eklemiş. Hayır, beklenti neydi acaba?! oowww filan mı? Lütfen şu yorumlara biraz daha dikkat edelim yahu.
M

@memed-sokolovic yazdı...

Cmt, 22 Eyl 2018, 11:15 (6 ay önce)

4.7 / 10

Esrarengiz kızı görene kadar iyi giden film o andan sonra rutine bağlıyor.Sanatseverseniz müzeye gidin.

@gaffarson yazdı...

Çar, 03 Oca 2018, 03:52 (1 yıl önce)

Fragman, özet gibi her türlü ön yargıya neden olan şeyleri kenara bırakıp, hiç bir beklenti olmadan direkt arkanıza yaslanıp izleyiniz.

Filmdeki sanat, konusu gereği barındırdığı sanat eserleri değil, onlar süsleyen ek detaylar yalnızca. Filmin kendisi sanat...

Sanat ve görüntü yönetmeninden müziklere kadar üzerinde çalışılıp emek verilmiş çok detay var. Oyunculuk herkeste bir tık daha yukarıda olsa, bazı detaylar üzerinde ufak dokunuşlar sergilense, bu film başyapıt bile olurdu... ama çok daha ağır bir filme dönüşür ve herkese hitap etmeyebilirdi. Yine de isterdim elbette...

Müziğin de usta ellerden çıktığını, dramı içinize işlerken net bir şekilde anlıyorsunuz.

Bu haliyle bile oldukça başarılı bir film.

Aslında tek tek ele alınması, irdelenmesi ve üzerinde kritik yapılması gereken enfes detaylar da barındırıyor ama detaya girdikçe spoiler tadında olacağı için, izleyip herkesin kendi değerlendirmesi en doğrusu.

Ayrıca izledikten sonra ne şekilde olursa olsun, hangi açıdan gelirse gelsin; film, öyle ya da böyle okkalı bir tokat sallıyor... Kiminin ağzının ortasına oturur, kiminin çenesini parmak uçları sıyırır... ama mutlaka hissettirir o tokat kendini...

8/10

@filim-faresi yazdı...

Per, 21 Nis 2016, 14:56 (3 yıl önce)

"Galiba birisiyle özel ilgilenmem,ister istemez onu güzel görmeme sebep oluyor."

Bir yerden sonra kendini ele veriyor film ama yine de o duyguyu izleyiciye vermeyi başarmışlar. İçinde sanat olması da ayrı bir keyif veriyor bence. İzleyiniz efendim.

@mutluus yazdı...

Sal, 12 Nis 2016, 10:57 (3 yıl önce)

7.5 / 10

Olduğu kadar olmuş; 15 dk dan sonra az biraz film izlemişliği olan cemaatin "Haa" dediği tarz.

@poormf yazdı...

Per, 19 Kas 2015, 17:35 (3 yıl önce)

6.7 / 10

Orijinal-taklit ironisi üzerine kurulu masal gibi filmde kızın sesi oyunculuğundan güzeldi.

"güzellik bakanın gözlerindedir" sözünü doğrular nitelikteki "Galiba birisiyle özel ilgilenmem,ister istemez onu güzel görmeme sebep oluyor" sözü

ve

"- Peki bir kadın ile yaşamak nasıl?

- Bir açık artırmaya katılmak gibi.

Teklifinizin asla "en iyi teklif"

olup olmadığını bilmiyorsunuz."

diyaloğu hoştu.

@roverandom yazdı...

Pzt, 19 Eki 2015, 19:06 (3 yıl önce)

film güzel ama gereğinden uzun. gerçi uzun olmasa sonu bu kadar etkilemez insanı. ortalarında baya baya baya baya sıkıyor. ama etkileyi mi etkileyici.

kaptan barbossa ne hale geldi be! yalnız çok güzel sese sahip adam. rol kabiliyeti desen o da öte. oyunculukların güzel olması insanı filme bağlıyo.

kısaca bi on beş dakka daha kısa olsaymış, tadından yenmezmiş.

@timetowakeup yazdı...

Pzt, 25 May 2015, 11:13 (4 yıl önce)

7.8 / 10

Matchstick Men i ikinci kez izlediğimi hissettiren bir film olma niteliğinin yanısıra özgün hikaye olma yönünde pekte su götürür yanının olmadığını belirteyim. Artı yanı ise Geoffrey RUSH. Size tavsiyem ilk önce 2003 yapımı Matchstick Men izlemeniz ardından bu filme göz atmanız olacaktır. Aynı hisleri paylaşacak mıyız acaba? İyi seyirler.

@davay-davay yazdı...

Paz, 22 Şub 2015, 23:47 (4 yıl önce)

7.3 / 10

sonu barizdi.
L

@legendary yazdı...

Cmt, 14 Şub 2015, 02:02 (4 yıl önce)

7.5 / 10

Film hikaye bakımından çok güzel, sonlarına dogru kendini ele versede... Zaman ve sabır isteyen bir film içine her saniye çekmiyor ama değişik bir meslek grubunu ele aldıgı için hiç sıkılmadım keşke evin gerçek sahibi filme biraz daha etki etseydi.
SPOILER

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL