Yönetmen
|
Olivier Megaton
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Butafor
|
Robert Bullock Jr.
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Trent Dempsey
, Kevin Frilet
, Marie Rolindes
|
Boom Operatörü
|
Jérôme Rabu
|
Dış Sesler Editörü
|
Jérémy Babinet
|
Birim Yöneticisi
|
Jean-Marc Gullino
|
Yapım Koordinatörü
|
Heather Neeld
, Louise Parker
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Ludovic Bernard
|
Yapım Yönetmeni
|
Jason Pomerantz
|
Baş Kostümcü
|
Miracole Burns
|
VFX Editörü
|
Yoann Copinet
, Julien Champroux
|
Işık Asistanı
|
German Valle
|
Işık Şefi
|
Mohan Valmy
|
Ulaşım Koordinatörü
|
John A. Brubaker
, Olivier Audibert
, Olivier Chenevat
, Gary Duncan
, William P. Lafon
, Ghislain Le Guisquet
, Chuck Mathews
, Mark Maymo
, Dennis McCarthy
, Eric Miller
, Ernest Rydberg
, Chris Walden
|
Müzik Editörü
|
David Menke
|
1. Yardımcı Editör
|
Sophie Chatin
, Akrivi Fili
|
İlave Fotoğraf Çekimi
|
Marco Graziaplena
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Jean-Louis Autret
|
İnşaat Koordinatörü
|
Walt Mikolwski
, Duke Tomasick
, Martinus Van Lunen
|
Dolly Sorumlusu
|
Keith Mentze
|
Elektrikçi
|
Jerardo Gomez
, Joel Kirton
, Jean-Philippe Labille
, Vincent Le Borgne
, Mathieu Poudevigne
, Lucas Schwartz
, Benjamin Tessier
|
Ses efektleri Editörü
|
Capucine Courau
|
Makyaj Sorumlusu
|
Frédérique Arguello
, Suzanna Boykin
, Leay Cangelosi
, Jerry Constantine
, Michèle Constantinides
, Barbara Dally
, Frédérique Foglia
, Jennifer Giragos
, Ketty Gonzalez
, Dugg Kirkpatrick
, Todd Kleitsch
, Géraldine Lemaire
, Patricia McAlhany Glasser
, Brian McManus
, Myke Michaels
, Bill Myer
, Nina Paskowitz
, Bryan Reynolds
, Stéphane Robert
, Ren Rohling
, Noriko Watanabe
, Scott Wheeler
|
Diğer
|
Eli Joshua Adé
, Louise Albon
, Nano Arrieta
, Agnès Berger Sébenne
, Hayden Bilson
, Matthieu Bled
, Bobby Burks
, David Coburn
, Catherine A. Cospelich
, Romuald Drault
, Sonia Duclos
, Allison Furgal
, Larry Gilbert
, Otniel Gonzalez
, Matthew Géczy
, Jason Habelow
, Adam Haracz
, Ryan Hintz
, James J.A. Houle
, Susan Iskiwitch
, Waléra Kanischtscheff
, Tony Kochinas
, Wayne Lamkay
, Vincent Lassort
, Marc Leroyer
, David Linck
, Stéphane Linet
, Jordan Little
, Joachim Lombard
, Sandie Louit
, Christophe Maratier
, Maël Marivint
, Lidia Martínez Arnaiz
, Miglen Mirtchev
, Heather Neeld
, Frédéric North
, Ben O'Hara
, Louise Parker
, Mario Parra Barba
, Nate Patterson
, Debbie Pearl
, Luc Poullain
, Alan D. Purwin
, Carl S. Pyrdum Jr.
, Myriam Rak
, Olivier Raynal
, Nico Santavicca
, Ashley Renee Saunders
, Stephanie Simbari
, Joni Smith
, Michael C. Smith
, Todd Spears
, Landon Trawny
, Anton Yakovlev
, Ashley Gressen
|
Editoryal Hizmetler
|
Miguel Bejo
, Sophie Chatin
, Greg Curry
, Akrivi Fili
, Clemence Gabrielidis
, Frederic Jupin
, Audrey Kleinclaus
, Sandro Lavezzi
, Grégoire Lesturgie
, Walter Mauriot
, Charlotte Mazzinghi
, Timothy Llewellyn Moxey
, Jeremie Oukrat
, Jeffery L. Parks
, Carlo Rizzo
, Jonathan Taylor
|
Kamera Teknisyeni
|
Nolan Aldridge
, Roger Arpajou
, Cécile Arthuis
, Carl Bartels
, Camille Bertin
, John Betancourt
, Fabrice Bismuth
, Warren Brace
, Jermaine Brantley
, Pierrot Colonna
, Fanny Coustenoble
, Pascal Delaunay
, Lorenzo Donati
, Fred Duffer
, Tim Durr
, Terry Fitzpatrick
, Daniel Friedberg
, Jan Gagnaire
, Jerardo Gomez
, Marco Graziaplena
, Jimmy Harritos
, Sammy Ray Hill
, Spencer Hutchins
, Joel Kirton
, Alan Koplin
, Jean-Philippe Labille
, Vincent Le Borgne
, Michael Listorti
, Glen Magers
, Aaron Marquette
, John T. Martin
, Johnathon R. Martin
, Daniel C. McFadden
, Saul McSween
, Adam Meadows
, David Melhorn
, Keith Mentze
, Lawrence Montemayor
, Greg Morse
, Ian Myron
, Chris Napolitano
, Pierre O'Halloran
, Pierre Arnaud Ouvrard
, Mathieu Poudevigne
, Luc Poullain
, Brennan Price
, Giovanni Quéné
, Malachi Roberts
, Allen Robinson
, Anthony Ryan
, Hunter Sandison
, T. Daniel Scaringi
, Lucas Schwartz
, Michael J. Schwartz
, Christopher Smitty Smith
, Trisha Solyn
, Benjamin Steeples
, Danny Stephens
, James Swanson
, Jeffery A. Taylor
, Felix Terreyre Saint-Cast
, Benjamin Tessier
, Bas Tiele
, Jesse Toula
, Renee Treyball
, Sam Urdank
, German Valle
, Mohan Valmy
, Tarina Van Den Driessche
, Lance Jay Velazco
, Aaron Willis
, Daniel Wurschl
, Olivier Megaton
, Patrick Sheetz
|
Görsel Efektler
|
Jean-Louis Autret
, Loïc Beguel
, Rodolphe Chabrier
, Julien Champroux
, Yoann Copinet
, Simon Descamps
, Gerard Diefenthal
, Vincent Dudouet
, Lucien Fostier
, Anthony Fung
, Mathilde Germi
, Stephan Guerin
, Yohann Hays
, Jean-Antoine Lacolle
, Jérome Lionard
, Sergeï Lourié
, Jeanne Loyer
, Peregrine McCafferty
, Niranjan Siva
, Stéphane Soubiran
|
Özel Efektler
|
Olivier Afonso
, Steve Austin
, Kenneth Bosse
, John C. Carlucci
, Michael Duenas
, Chabbal Frederic
, Philippe Hubin
, Mark Koivu
, Jean-Christophe Magnaud
, Juan Ramón Molina
, Stan Parks
, Elia P. Popov
, Tom Templeman
, Bryan Wohlers
|
İkinci Birim
|
Ludovic Bernard
, Trent Dempsey
, Cristina Freitas
, Kevin Frilet
, Winter Goury du Roslan
, Bri Hervey
, Sandie Louit
, Matt McKinnon
, Marie Rolindes
|
Operasyon Yöneticisi
|
Pierre Accolas
, Sarah Bonnet
, Karelle Ciana
, Henri Deneubourg
, Jérémy Fernandez
, Frank R. Gardner
, Jean-Marc Gullino
, Guillaume Parent
, Jason Pinardo
, Jason Pomerantz
, Carlos Ruiz Boceta
|
Kostüm Tasarımı
|
Olivier Bériot
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Cristina Freitas
, Winter Goury du Roslan
|
Yapım Sanatçısı
|
Sébastien Inizan
|
Sinematografi
|
Eric Kress
|
Müzik
|
Nathaniel Méchaly
, Guillaume Clément
, Jérôme Devoise
, Antonio Gambale
, Alexandre Mahout
, David Menke
, Sarah Nemtanu
, Stéphane Reichart
, Marie Sabbah
|
Üretim Hizmetleri
|
Luc Besson
, Michael Mandaville
, Fernando Victoria de Lecea
|
Senaryo
|
Luc Besson
, Robert Mark Kamen
|
Yardımcı Dublör
|
Annie Ellis
|
Ses
|
Stéphane Bucher
, Frédéric Dubois
, Dean Humphreys
, Matthieu Autin
, Jérémy Babinet
, Guillaume Battistelli
, Katia Boutin
, Scott Brewster
, Nicholas Cochran
, Capucine Courau
, Amaury de Nexon
, Simon Diggins
, Mike Filosa
, Steven Ghouti
, Anne Gibourg
, Loïc Gourbe
, François Heller
, Guillaume Leriche
, Alexis Marzin
, Tim Maxwell
, Guillaume Moutardier
, Florian Penot
, Philippe Penot
, Brian Power
, Jamison Rabbe
, Jérôme Rabu
, D.J. Ritchie
, John Soukup
, Clémence Stoloff
, Trevor Stott
, Evan J Haley
|
Yardımcı Yönetmen
|
Sandie Louit
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Jessica Ann Grit
, Lauren Lebow
, Devon Lombardi
|
Yapımcı
|
Luc Besson
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Elia P. Popov
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Guillaume Parent
|
Yapım Sorumlusu
|
Jason Pinardo
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Deanna Brigidi
, Pierre-François Créancier
|
Kameraman
|
Carl Bartels
, Pierrot Colonna
, Tarina Van Den Driessche
, Pierre O'Halloran
|
Yönetici yapımcı
|
Fernando Victoria de Lecea
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Frédéric Dubois
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Sébastien Inizan
|
Dövüş Koreografı
|
Alain Figlarz
|
Dublörler Koordinatörü
|
Laurent Demianoff
|
Karakter
|
Luc Besson
, Robert Mark Kamen
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Myke Michaels
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Nathaniel Méchaly
|
Set Dekorasyon
|
Linda Spheeris
|
Editör
|
Nicolas Trembasiewicz
, Audrey Simonaud
|
Makyaj Sanatçısı
|
Brian McManus
, Stéphane Robert
, Todd Kleitsch
, Scott Wheeler
, Bill Myer
, Jennifer Giragos
|
Kuaför
|
Frédérique Arguello
, Patricia McAlhany Glasser
, Nina Paskowitz
, Ketty Gonzalez
, Barbara Dally
|
Görüntü Yönetmeni
|
Eric Kress
|
Oyuncu Seçimi
|
John Papsidera
, Deanna Brigidi
, Pierre-François Créancier
, Adam Hochfeld
, Olivier Sagne
, Tammy L. Smith
|
Senaryo Süpervizörü
|
Diane H. Newman
, Chloé Rudolf
, Louise Albon
|
Sanat Yönetimi
|
Nanci Roberts
, Christophe Couzon
, Natasha Hatch
, Dominique Moisan
, Ian J. Anderson
, Lorie Arms
, R. Travis Beck
, Jérôme Billa
, Wren Boney
, Robert Bullock Jr.
, Sébastien Chauvat
, Lane Cheek
, Jonathan Delerue
, Vincent Deslandes
, Russ Dickerson
, Scott Einbinder
, Jeff Ginn
, Tristan Girault
, Jessica Ann Grit
, Nelson Hagood
, Emmanuelle Hoessly
, Virginie Irdel
, Preston Jacob
, William Craig Johnson
, Lauren Lebow
, Devon Lombardi
, Michael Luce
, Sean MaComber
, Bret McKee
, Nicolas Migot
, Walt Mikolwski
, Julie Mons
, Thomas Morange
, Trish Navarro
, Antonio Nogueira
, Pat Oldknow
, Thibaut Peschard
, Dan Riker
, Jefry Shebroe
, Benjamin Stierle
, Lisa Ternon
, Bertrand Terreyre
, Duke Tomasick
, Maëlys Deschard
, Martinus Van Lunen
, Amanda Ward
, Jay Womer
|
Pilot
|
Alan D. Purwin
, Frédéric North
, Luc Poullain
|
Silah Danışmanı
|
Stéphane Linet
, Christophe Maratier
|
Set Fotoğrafçısı
|
Daniel C. McFadden
, Roger Arpajou
, Sam Urdank
|
Steadicam Operatörü
|
Lorenzo Donati
|
Yapım Yöneticisi
|
Henri Deneubourg
|
Film Araç Koordinatörü
|
Gary Duncan
, Dennis McCarthy
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Dean Humphreys
|
Mekan Yöneticisi
|
Robin Citrin
, Kai Thorup
, Sergio Díaz
, Michael Glaser
, Justin Harrold
, Philippe Letode
, Caroline Nightbird
, Robert Paulsen
, Antonio Ramón
, Patrick Rofoli
, Lori Russell
, Michael Woodruff
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Chris Napolitano
|
Ses Editörü
|
Guillaume Battistelli
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Dominique Moisan
, Nicolas Migot
, Julie Mons
|
ADR ve Dublaj
|
Clémence Stoloff
, Katia Boutin
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Rodolphe Chabrier
, Simon Descamps
|
Set Yapımcısı
|
Michael Mandaville
|
Kıyafet Sorumlusu
|
Marylin Fitoussi
|
Set Kostümcüsü
|
Peri Richards
, Bob Moore Jr.
, Kim Rollins Dometrovich
, Linda Lindsay Edwards
, Dustin Fletcher
, Brenda Salivia
|
Kostüm Sorumlusu
|
Terri De Haan
, Lori Stilson
, Chris Burns
, Miracole Burns
, Kim Rollins Dometrovich
, Linda Lindsay Edwards
, Marylin Fitoussi
, Dustin Fletcher
, Ferenc Fulmer
, Julia Gombert
, Edward Gould
, Betsy Heimann
, Briana Lamb
, Bob Moore Jr.
, Peri Richards
, Brenda Salivia
, Barnaby Smith
, Stéphanie Watrigant
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Frank R. Gardner
, Carlos Ruiz Boceta
|
Dublörler
|
Stephen Conroy
, Frédéric Alhinho
, Malki Attar
, Donny Bailey
, Tammie Baird
, Stanton Barrett
, Danya Bateman
, Christian Bergner
, Marc Bizet
, Richard Burden
, Dacio Caballero
, John Casino
, Carl Ciarfalio
, Ken Clark
, Doug Coleman
, Eliza Coleman
, Marcelle Coletti
, Brian Collins
, Clay Cullen
, Steve M. Davison
, Tim A. Davison
, Nick DeKay
, Loren Dennis
, Oumar Diaoure
, Lyne Doffagne
, Shauna Duggins
, Kofi Elam
, Annie Ellis
, Tom Erickson
, Aren Farrington
, Troy Faruk
, Jeremy Fry
, Jérôme Gaspard
, Vincent Gatinaud
, Mickey Giacomazzi
, Tim Gilbert
, Allan Graf
, Jean-Benoit Guillon
, James M. Halty
, Jessica Harbeck
, Vladimir Houbart
, Terry Jackson
, Craig Johnson
, Bobby Jordan
, David Julienne
, Ibrahima Keita
, Sébastien Labie
, Scott Loeser
, Brian Machleit
, Boris Martinez
, John Medalin
, Franck Merenda
, Juan Diego Montoya
, T. Ryan Mooney
, Ilya Nikitenko
, Marque Ohmes
, Stéphane Orsolani
, Manny Perry
, Larry Rippenkroeger
, Christophe Roblin
, Brandy Rodríguez
, Philip J Silvera
, Lonnie R. Smith Jr.
, César Solar
, Pete Turner
, Cuco Usín
, Sebastien Vandenberghe
, Webster Whinery
, Scott Wilder
, Jim Wilkey
, Harry Wowchuk
, Danny Wynands
, Merritt Yohnka
, Christophe Dupuis
, Jesus Lopez
, Yassin Draa
, Greg Beickman
, Florian Beaumont
, David Alessi
, Cristin Azure
, Paul Chappell
, Laurent Demianoff
, Alain Figlarz
, Michel Julienne
, Pascal Lavanchy
, Frédéric North
, Sébastien Peres
, Bayland Rippenkroeger
, Loïc Saintilan
, Mark Vanselow
, Chad Donella
, Michael D. Jenkins
, Al Sapienza
|
Hava Görüntü Yönetmeni
|
James Swanson
|
Genel
|
Antoine du Merle
, Tristan Girault
, Lorie Arms
, Anne Gibourg
, Matt McKinnon
, Jérémy Fernandez
, Pierre Accolas
, Sarah Bonnet
, Karelle Ciana
, Lidia Martínez Arnaiz
, Bri Hervey
, Louise Albon
, Shauna Duggins
, Olivier Bériot
, Jessica Harbeck
, Audrey Simonaud
, Nicolas Trembasiewicz
|