The King Yorumları

The King filmi detayları

@betelgeuze

5 ay önce

Biraz yavaş ilerlemesine rağmen sıkmayan bir filmdi. Savaş sahneleri başarılı diyebilirim. Netflix filmi olarak beklediğimden çok daha iyi çıktı. İzlenebilir.
H

@handecengizoglu

11 ay önce

8.5 / 10

Ortaçağ Avrupası krallıklarını anlatan filmler arasında benim için ilk sıralara yerleşti. Diğer filmlerden farkı ise, GERÇEKÇİ olması. Küçük yaşta kral olmanın getirdiği psikolojik baskıyı iyi hissettiriyor. Bir kralın ne kadar güçlü ve etkili olduğunu ve aynı zamanda eğer etrafındakilerin desteğini almazsa ülkenin ve tarihin sayfalarından ne kadar kolay silinebileceğini görüyorsunuz. Düşünsenize genç biri olarak zamansız bir şekilde Kral olma mecburiyeti hem çok gurur verici birşey diğer taraftan da başına gelebilecek en korkunç şey. Gelelim çamur sahnesine, birçok insana komik gelmiş, fakat, bu filmi çok ama çok gerçekçi yapmış. Evet biraz komik olabilir ama gerçek bu. Tarihi araştırırsanız bu gibi doğa olaylarının savaşın ve düelloların seyrini birçok kez değiştirdiğini görürsünüz. Tarihi filmleri bugünkü kafayla seyretmek hata olur bence.

@mecnun_cgs

1 yıl önce

Çamurlu savaş sahnesi komediydi geri kalan yerler güzeldi.

@eski_takvim

1 yıl önce

normalde savas filmlerini zorla bitiren ben bu filmi sonuna kadar buyuk bir dikkatle izledim, oyuncular da iyiydi. sadece o camurlu savas sahnesi sacmaydi. geri kalan kurgu da oyunculuklar da iyiydi.

@melihkaya

2 yıl önce

8.7 / 10

Sonu biraz havada kalsada, izlemeye fazlasıyla değer bir film. Oyunculuklar, kostümler ve sinematografisi son derece güzeldi. Filmde ingiliz kralını bir fransızın, fransa kralını da bir ingilizin oynaması hoş bir detaydı. Aynı zamanda bir Shakespeare uyarlamasıdır.

@selmass

2 yıl önce

6.9 / 10

Filmin anlatımını biraz yavaş buldum.
Savaş sahnesi güzeldi görsellik olarak değil sadece çarpışma sahnesinde kral üzerinden anlatılan o ruh ağırlığı, savaşın insana yüklediği yük güzel yansıtılmış.
Oyuncu tercihleri iyiydi.

@hrarchon

2 yıl önce

Bazen bir dost her şeydir. Bazen dürüstlük bütün krallıklardan daha değerlidir. Güzel mesajlar içeren başarılı bir film. Tavsiye ederim.

@redfox

2 yıl önce

Belki de savaş filmlerini çok sevmediğimden ısınamadım filme.Fakat kalitesini de inkar edecek değilim.Sonu gerçekten çarpıcıydı.

Sonuç: izlenebilir.
G

@gargamell

2 yıl önce

8.1 / 10

Ben filmi cok begendim şahsen bir savas filmine gore o duraganlık iç hesaplaşmalar cok iyidi.Filmin gorselliğini ve oyuncularınida basarılı buldum tavsiye ederim guzel film
Y

@yavuz_selim

3 yıl önce

8 / 10

İngiliz film severler için arşive eklenecek güzel bir film. Falstaff'ın savaş meydanında ortada kalması Game Of Thrones'da ki Battle of Bastards sahnesini anımsattı. Timothe Chalamet başarılı oyunculuk.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL