Dün Gece Soho'da Yorumları

Dün Gece Soho'da filmi detayları

@furkandgn9

1 ay önce

7 / 10

Beğendiğim ancak beklentilerimin altında kalan bir iş olduğu için düş kırıklığına uğradığım bir film oldu. Bir tür Suspiria beklerken çok zayıf bir senaryo ile karşılaştım. Film tek boyutlu yan karakterlerle rahatsız etmeye başlayıp ortalarına doğru toparlasa da finale yaklaştıkça zekasını kaybediyor. Klişe isim oyunlarıyla twist yakalamaya çalışıp çokça basit tesadüflerle kurgu örmeye çalışıyor.

Fakat görsel olarak retro İtalyan korku sinemasının iyi bir yansıması oluşturulmuş ve Thomasin McKenzie ile Anya Taylor-Joy iyi oyunculuklar sergiliyorlar. Filmin orijinal müziği ile soundtrack seçimleri de şahane, İngilizler müzik yapmayı sahiden iyi beceriyorlar. Filmin final seçimi ise oldukça cesur ancak gidişat bu finale hizmet etmeyince bir şeyler yarım kalıyor. Yine de bu yıl izlenecekler listenize almanızı öneririm.

@bozzoba

1 ay önce

6 / 10

Beğenmedim. İkinci yarısında sıkıldım ve filmi gereğinden uzun buldum. Korku değil; dram/gerilim daha doğru bir sınıf olur bu film için.
B

@black_alone

2 ay önce

bayıldım, hani dün gece rüyamda...diye cümleye başlayıp o iki saniyede bir film uzunluğunda gördüğünüz rüyayı anlatırsınız ya işte öyleydi.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL