Benim Yolum Yorumları

Benim Yolum filmi detayları

@denihiszionlevi

1 ay önce

10 / 10

izlerken işte bu uzun zamandan sonra kendine bir başucu filmi buldun deniz dedim. her sahnesi ayrı bir haz verdi. tatsuo’ya bayıldım. kendime benzetiyorum.

@ravenna

1 yıl önce

10 / 10

Hollywood savaş filmleri şöyle bir adım geride dursun bakalım!
Pek Kore filmi izlediğimi söyleyemem ama bu müthiş bir şeydi.Bundan sonra daha sık Kore yapımı film izlememe bile sebep olacak kadar mükemmel ötesiydi diyebilirim.Kısacası izlediğim en iyi savaş ve dram filmlerinden birisi oldu.Savaş sahnelerini çok beğendim.İnsanı derinden sarsan,gözyaşlarının akmasına engel olamayacağı ve bittikten sonra hiçbir şey yapmak istemeden kalakalacağı bir film.Kesinlikle hatta hiç ertelemeden bu filmi izlemenizi öneriyorum.

@cruachan

5 yıl önce

9.4 / 10

Güney Koreliler iyice aştı kendini bir filmden daha fazlası olağanüstü, izlemezseniz çok şey kaybedersiniz üst düzey bir savaş filmi kaçırılmamalı.

@yoll

6 yıl önce

Film izlemek için izleyecek olanlar sekmeyi kapatıp çoktan başka bir sekme açmış olurlar umarım, yeni bir şey öğreneceksin çünkü bu filmi izledikten sonra, haliyle onların izlemesine gerek yok.

Belki sahneler daha iyi çekilebilirdi, efektler daha iyi olabilir miydi? Evet. Kore sinemasının en saçma senaryolu filmlerinde bile paraların oluk oluk akıtılarak çekilen 'boş' ama efekleri mantajları gibi teknik açıdan 'kaliteli'(!) sahneler bol bol görmüyor muyuz? Evet.

Ama bu film, savaş filmi sevmeyen insana bile kendini izlettirecek kadar sıkı ve sağlam bir ana düşüncenin üzerine kurulmuş. Dünyanın en şaşırtıcı sonla biten filmlerinden değil, ters köşe sonla biten filmlerden biri olmadığı halde gayet sağlam bir hikayeye sahip.

Dilerim hakkında hiçbir introduction okumadan izlersiniz, çünkü hakkında bilmeniz gereken tek şey: tüm karakterlerin değişeceği. Bambaşka insanları izliyor olacağınız.

@tuhafakillimuzi

6 yıl önce

Film gerçek bi hikayeden çekilmiş ama baya bir şişirilmiş.Seyrederken başroldeki adamın iyiliksever eylemleri artık bir süper andavallık boyutuna ulaşıyor ve bu da acitasyonu zirvesine çıkarıyor.Peygamber torunu olmasından şüphelendim.Yönetmenin Taegukgi filmi daha güzeldi..

@drjacksheparddd

7 yıl önce

Son zamanlarda savaş türünde film izlememiştim. 'My Way' filmi bu türde izlediğim en başarılı filmler arasında yerini aldı bile. En baştan en sona kadar yoğun bir duygu selinin içine girdim. O savaş sahneleri, insanların acımasızlığı, çekilen acılar, ızdıraplar hepsi son derece gerçekçiydi... Özellikle birkaç tane vurucu sahnesi var ki insanın içini parçalayan cinsten. Bu kadar da olmaz dedirtiyor insana, her ne kadar 'savaş zamanı olabilir böyle şeyler' dense de yine de insan dayanamıyor. Filmin atmosferi de son derece başarılıydı, kıyafetler, savaş için hazırlanan dış mekan, karlı sahneler hepsi son derece başarılıydı. Oyunculuklara diyecek birşey zaten bulamıyorum, 10 üzerinden 10'luk bir performans sergilemiş her biri. Kim In-kwon'un performansı da gerçekten çok başarılıydı. Filmin her yerindeydi, ekranı fazlasıyla doldurduğunu düşünüyorum. Süresi çok uzun ama bu kesinlikle bir dezavantaj değil. Çok akıcı bir şekilde ilerliyor film. İki ülke Kore ve Japonya arasındaki gerginlik ve
... Devamı
Son zamanlarda savaş türünde film izlememiştim. 'My Way' filmi bu türde izlediğim en başarılı filmler arasında yerini aldı bile. En baştan en sona kadar yoğun bir duygu selinin içine girdim. O savaş sahneleri, insanların acımasızlığı, çekilen acılar, ızdıraplar hepsi son derece gerçekçiydi... Özellikle birkaç tane vurucu sahnesi var ki insanın içini parçalayan cinsten. Bu kadar da olmaz dedirtiyor insana, her ne kadar 'savaş zamanı olabilir böyle şeyler' dense de yine de insan dayanamıyor. Filmin atmosferi de son derece başarılıydı, kıyafetler, savaş için hazırlanan dış mekan, karlı sahneler hepsi son derece başarılıydı. Oyunculuklara diyecek birşey zaten bulamıyorum, 10 üzerinden 10'luk bir performans sergilemiş her biri. Kim In-kwon'un performansı da gerçekten çok başarılıydı. Filmin her yerindeydi, ekranı fazlasıyla doldurduğunu düşünüyorum. Süresi çok uzun ama bu kesinlikle bir dezavantaj değil. Çok akıcı bir şekilde ilerliyor film. İki ülke Kore ve Japonya arasındaki gerginlik ve husumet filmde bireyler üzerinden ele alınmış. Korelilerin bana göre tabii Japonları sevmediği çok aşikar geçmişte yaşanan olaylardan dolayı, bu filme de yansımış. Tabii bu arada Sovyetler de es geçilmemiş. Şiddetle izlemenizi öneririm, kesinlikle kaçırmamanız gereken bir yapım. Film her açıdan ders çıkarılabilecek niteliklere sahip ve hayatın, insanların acımasızlığını da çıplak bir gözle ekrana yansıtıyor...

@delahoya

7 yıl önce

9.7 / 10

Güney Kore sinemasına tekrardan sizleri aşık edecek harika bir yapım daha...

Gerçek hayatlardan alıntı 2.dünya savaşında geçen arkadaşlığı anlatan , savaş sahneleri ve sizi bir çok konuda kendine hayran bırakacak bir filmdi gerçekten.Uzun zamandır kaliteli savaş filmi çıkmamasından şikayet ederken ilaç gibi geldi doğrusu.Kore sineması bu konuda çok büyük adımlar atıyor oyunculuklar olsun , efektler olsun adeta sinema adına ders veriyorlar...

Filmi araştırmak isteyenler ise yang kyoungjong ismini girerek ana karakteri araştırabilirler...Bu filmi yakın çevreme önermekten bıkmayacağım sanırım...

@ibobey84

9 yıl önce

8 / 10

Söz konusu sinema Güney Kore sineması olunca insan beklenti içine giriyor ama bu film beklentilerimin de üzerinde çıktı.

Daha ilkel silahlarla çok iyi savaş filmleri mevcut lakin ateşli silah filmleri klasmanında en beğendiklerim arasında yerini aldı. Savaş sahneleri son derece doyurucu ve gerçekçiydi. Belki ülkeler değişiyordu ama değişmeyen tek şey emperyalist güçlerin elinde, acımasız komutanların emrinde, hayatını yok yere kaybeden askerlerdi. Senaryoda gerçek hayat hikayesinden alıntılanmış olmasına rağmen bazı mantıksızlıklar vardı ama bence bunları gözardı ederek izlerseniz bolca kan, acı ve mücadele vaat eden bir film sizi bekliyor. İzlemenizi tavsiye ediyor, iyi seyirler diliyorum.

@onur_turan

9 yıl önce

8 / 10

Tae Guk Ginin yönetmeninden geldiğini her anı ile belli ediyor.

Anlatım tarzı akışı içeriği gibi birçok açıdan benzer yönleri vardı.

Yönetmenimiz bu sefer 2.Dünya Savaşını konu almış.

Öyle geniş bir cepheden işlemiş ki; Amerikalıların Normandiya Çıkarmasından tutun da Japon Rus Alman cepheleri olsun Kore-Japon sürtüşmesi olsun gerçekten epey emek verilmiş.

Fakat bu seferki filmin senaryosu biraz zayıf kalmış. Duygusallığı artırmak için abartıya kaçılan mantık dışı bölümler mevcuttu. Yine de çok göze batmayan cinsten denebilir.

Gelelim çekimlere...

Bu yönetmen savaş sahnesi nasıl hazırlanır ve çekilir ders veriyor bence.

Hazırlanan ortamlar ve atmosfer oldukça başarılı zaten filmden hiç kopmadan temelde izlettiren de bu yönü resmen sizi olayın içine çekiyor anbean hissettiriyor.

Yönetmenimiz ilerki projelerinde böylesi epik tarihi yapımlara devam eder umarım lakin daha sağlam senaryolarla ve biraz daha yeni şeyler deneyerek...

8 / 10
B

@batanga

9 yıl önce

ikinci dünya savaşı konulu güney kore filmi olunca ilginç geldi. oturduk izledik. koreliler savaş filmlerinde gövde gösterisi yapmaya başlamıştı ki, bu da onlardan biri. kore sinemasının abartılı oyunculuk ve sahnelerine yer yer rastlamak mümkün ama daha önce kore sinemasından bir kaç film izlemişseniz fazla gözünüze batmıyor. hikayenin gerçek bir olaydan esinlenilmiş olması çok ilginç. gerçekten böyle bir hikaye yaşandıysa, elemanlar hakikaten ya cenabetmiş yada kaderleri kömürle yazılmış.

film oldukça iyi. sahneler başarılı, japonlar almanlar, ruslar vs vs bilindik özellikleriyle resmedilmiş. özellikle japon komutanla geçen sahneler oldukça iyi.

7.5/10
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL