Altın Eldiven Yorumları

Altın Eldiven filmi detayları

@quijote

3 ay önce

film çok iyiydi. hele ki başrol oyuncusu çok başarliıydı. psikopatlığı , manyaklığı iliklerinize kadar hissettiriyor.

@superhans

4 ay önce

7.4 / 10

gerçek bir hikayeye dayandırılmış seri katil filmi. Dışlanan kesimlerin nasıl canavara dönüştüğünü, çaresiz insanların yılana sarılışını gösteren bilmem kaçıncı film. Diğer filmlere nazaran çok da rahatsız edici bulmadım.

@hashasin

7 ay önce

Mide bulandıran cinsel temalar ve yoğun şiddet.. İnsanların böyle iğrenç şeyleri izlediklerinde şu tarz bir psikolojik eğilimleri oluyor. İçeriği izlediklerinde zihinlerinde problem yaratmaması için korumacı bir tavırla normalleştirmeye çalışıyorlar. Müzik kullanımı, kurgu, makyaj, oyunculuk, yönetmen manevraları, alt metinler, mekan kullanımı, arkaplan vs vs odaklanıp şöyle bir iğrençliği bile normalleştirebiliyorlar ve en az zihinsel hasarla işin içinden sıyrıldıklarını düşünüyorlar ki yanılıyorlar. Neyse izlemeyin boşverin hassas bünyeler. Hiçbişey katmaz. Sokakta herhangi bir şiddet eylemi görse donup kalacak yada koşarak uzaklaşacak insanların methiyelerini ciddiye almayın

@darkscream

1 yıl önce

yarıda bıraktım, bıraktığım yerde öyle ortası falan değil daha filmin başı evsiz kadına yumruk atıp takma dişlerini kırdığı sahne. lisede olsam efsane giriş falan der devam ederdim ama artık bünyem kaldırmıyor, yaşlanıyorum galiba.

@yagizerkal

2 yıl önce

7.6 / 10

Filmin gerçek bir olaydan esinlenerek cekilmiş olduğunu filmi izlerken kesinlikle anladığınızı söyleyebilirim . Honka’nin duygularını ve bir sonraki sahnede ne yapacağına kadar hissedebiliyorsunuz sizi bilmem ama ben izlerken bütünüyle içine girdim filmin. Görsel olarak verilmek istenen kirlilik duygusunu tamamiyle geçirmişti üstad Fatih Akın. Honkada gördüğüm bir katilden çok tamamiyle saf ilkel benlikti , sizi rahatsız eden şey öldürme sahnelerinden ziyade bu ilkel benlikle yüzleşmeniz olacaktır. İyi seyirler.
C

@chun_li

2 yıl önce

Okuduğum tüm yorumlardan sonra kendimi rahatsız olmaya çok hazırlamıştım ancak anlatıldığı kadar "rahatsız edici" bir film değil bence.
Filmin atmosferi, oyuncular, makyajlar, müzikler çok başarılı. Resmen filmin içinde yaşıyormuşsunuz hissi uyandırıyor.
Ancak izleseniz de olur, izlemeseniz de olur bir film.

@naksidil

2 yıl önce

8.7 / 10

" Beyanname ; Ben, Gerda Voss.. Bay Honka kadar iyi sevişen birini görmediğimi beyan ederim. Bay Honka benim için neyin iyi olduğunu benden daha iyi bilir.. bu yüzden de bu beyannamede bana yaptığı her şeyi onayladığımı beyan ederim. " Alkolle içindeki canavarı salıveren SOSİS adam. Buhran ve iteklemenin delirttiği küçük adam Fritz Honka. Sıradan bir seri katil yaşamı değil. Film bunu yansıtmakta gayet başarılı olmuş.

@monco

2 yıl önce

İzlediğim en iyi seri katil filmlerinden.Oyunculuklar çok iyi de özellikle katili oynayan eleman döktürmüş.

@ustunkoru

2 yıl önce

4.8 / 10

Fatih Akın’ın kendi kariyerini bitirdiği film diyorlardı - çok yerinde bir tespit olmuş. Maalesef zaman kaybı tabiri yetersiz - ucuz hesap daha yerinde olur.

@pam_ekho

2 yıl önce

Ben bu filmi beğendim. Mekanların aslına birebir uygun oluşu, harika cast, iyi makyajlar, Almanların o depresyon sarısı, özellikle Jonas Dassler’in oyunculuğu gerçekten çok iyiydi. "Rahatsız edici filmler" kategorisinde iyi bir yer edindi benim açımdan, müdavimleri kaçırmasın derim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL