Microhabitat Yorumları

Microhabitat filmi detayları

G

@ganimeunsal

2 hafta önce

az insan böyle bir hayat mücadelesini vazgeçmeden, muhtaç olmadan verebilir.
bize pek de uzak olmayan enflasyon denen gerçeğin, zincirlerini kırmış bir kadının üzerindeki yansımalarını izledim, çok güzeldi.

@foxylady

1 ay önce

8.7 / 10

Bolca sınıf ve ataerki eleştirisi/okuması yapılabilecek bir film.
Alt sınıftan gelen ve okul ücretini zamanında ödeyemediği için bırakmak durumunda kalan ana karakterin, düşük gelirine rağmen sevdiği viski ve sigaradan vazgeçmemek için evinden çıkması üzerine şekilleniyor hikaye.
Yalın bir anlatım. Zor durumuna rağmen eski üniversite arkadaşlarının pek de mutlu olmayıp razı oldukları hayatlar yanında, Miso'nun vazgeçmediği ve başka bir hayal kurduğunu, zorlu şartlarına rağmen destek olmaya çalıştığı arkadaşlarını ve yer yer nazikçe geri çekilişini izliyoruz.

@naksidil

1 yıl önce

7.5 / 10

" Hayatını yarı zamanlı temizlik işleri yaparak sürdürmeye çalışan, otuz yaşlarındaki bir kadının, kirasını ödeyemeyeceği için evinden ayrılmasından sonra gecelemek zorunda kaldığı arkadaşlarının evlerinde yaşadıklarının hikâyesi.Orijinal adı Bir Küçük Prenses olan filme İngilizce olarak Microhabitat adı verilmiş ve her iki isim de seyrettiğimiz hikâyeye uygun tercihler."
Zamana uyum sağlayamamış bir melekti sanki Miso. Naifliğinde, güzelliğinde, gözlerinde huzur bulmanın sanırım tarifi yok. Hayat gerçekten boş, herkes yalancı ve mutsuz.. Ben özgürüm ! Yalnızlığım, viskim ve sigaram huzuru yudumluyorum sadece der gibi...
O

@oznesi_gizli

1 yıl önce

7 / 10

Duru bir film.herseye ragmen sacma da olsa sevdigi seylerden vazgeçmeyen bir karakter.akip gidiyor resmen.

@ustunkoru

1 yıl önce

8.1 / 10

yükselen fiyatlar, hayat pahalılığı karşısında vazgeçmek istemediği viski ve sigarasına karşılık evinden çıkmayı göze alan ana kadın karakterimizle birlikteyiz.
garip ama direkt mizahı ve hüznüyle beni çok etkiledi. Az bilinen şaheserlerden :)

@sugundogdu

2 yıl önce

7.4 / 10

Seni bulana kadar ne kadar acı çektim biliyor musun!! Ama sonunda buldum ve izledim. Tahmin ettiğim gibi çok güzel bir filmdi. Bulabilirseniz izleyin.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL