Küçük Joe Yorumları

Küçük Joe filmi detayları

@ravenna

3 hafta önce

Senaryosu ağır ilerleyen bir film. Yer yer bu konu da beni zorladı diyebilirim. Filmdeki renkler o kadar güzeldi ki beni en çok etkileyen renklerin muhteşemliği oldu. Ve bana da filmi sonuna kadar izleten şey de buydu. Gerek oyunculukları, gerek ise senaryosu çok da tatmin etmedi. Aklımda bu filme ilgili kalan tek şey kısacası pastel renkleriydi. Görsel olarak başarılı buna tek bir laf edemeyeceğim.

@spike

5 ay önce

6 / 10

Garip olma vaadine fragmanından başlasa da izlerken yeterince garip olamıyor. Öte yandan zombilik müessesine yaklaştığı farklı açıyı beğendim. (İnsan izlerken Yorgos Lantimos olsaydı demeden duramıyor)
S

@serkanaydemir2

10 ay önce

5.5 / 10

Ehh işte.

İçindeki kurgu dikkat çekse de film bu açıdan bir adım geride kaldı. Film festivalinde izleme şansı bulduğum Küçük Joe filminin en can alıcı noktası içinde saklı ana düşüncesi. Diğer anlamda tam bir sanat filmi, tabii buradaki sanat filmi eleştiri noktası. Sanat filmlerindeki klişeler ne yazık ki bunda da var. Hollywood kafası her ne kadar klişe ise sanat filmlerinde de klişe dolu. Sanat filmi olsun diye zorlama olaylar bunda da var. Daha özgün bir anlatım bana kalırsa değerlidir ama bu filmde bu olay biraz azdı. Her anlamda farklı bir hikaye ile anlatılmak istenilen Joe filmi Japon masalından alıntı yapıyor. Bunu da belirtmek isterim. Ha zaten yönetmen de bunu içindeki müzik seçimlerinde bizlere yansıtıyor. Genel anlamda iyi olmasa da kötü de değil adlı bir çalışma var karşımızda. Sinema sektöründen bıkanlar buna bakabilir.

Not: Bazılarınıza film çok yorucu/sıkıcı gelebilir.
İyi seyirler.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL