İngiliz Hasta Yorumları

İngiliz Hasta filmi detayları

@naksidil

1 hafta önce

8.8 / 10

Lazslo Ede Almasy " Kont Almasy’’Macar asilzadesi maceraperestin, İngiliz Hasta’ya rüya gibi bir kurgu ile uyarlanışı. Çöl kadar incecik sıcacık kavuran, esintisinde fırtınasında yine hep aynı şekli alan bitemeyecek kusurlu bir aşk.. Her yönüyle görüntüleri, atmosferi tutkusu, acısı öyle naif öyle hoş ki.. Cidden beğendim. Çok geç kalmışım bu filme.
D

@dayidream

1 yıl önce

8.5 / 10

Çok duyduğum denk geldiğim ama izlemekte tereddüt ettiğim bir filmdi, ayrıca uzun olduğu için de çekincelerim vardı ama şimdi iyi ki izlemişim diyorum. Filmin uzunluğu konuyu geniş bir ölçekte işlemesine izin veriyor, sıkmadan ilerliyor merak unsuru var, elbette günümüz koşuşturmacası içinde film sıkıcı, yavaş ya da durağan gibi yorumlanabilir ancak kesinlikle değil. Böyle derin bir duygu ve tutkuyu, II. Dünya Savaşı'nın gölgesinde ve içinde vermek için konuyu yayarak işlemenin atmosferi izleyiciye geçirmek açışından gerekli olduğunu düşünüyorum aksi takdirde derinlik isteyen konular çok havada kalıyor. İşin ilginç tarafı izlerken bütün karakterleri sevdim diyemiycem benim favori karakterim Juliette Binoche oldu. Ancak filmin sonunda iyi ki izledim dedim. İzlediğiniz parçaları sonda bir kotada toplayıp yorumlayabiliyorsunuz ki bence iyi bir film izledikten sonra olması gereken de bu. Oldukça beğendiğim bir film oldu, bu kadar adının geçmesinin bir nedeni varmış dedim. Benim gibi izleme
... Devamı
Çok duyduğum denk geldiğim ama izlemekte tereddüt ettiğim bir filmdi, ayrıca uzun olduğu için de çekincelerim vardı ama şimdi iyi ki izlemişim diyorum. Filmin uzunluğu konuyu geniş bir ölçekte işlemesine izin veriyor, sıkmadan ilerliyor merak unsuru var, elbette günümüz koşuşturmacası içinde film sıkıcı, yavaş ya da durağan gibi yorumlanabilir ancak kesinlikle değil. Böyle derin bir duygu ve tutkuyu, II. Dünya Savaşı'nın gölgesinde ve içinde vermek için konuyu yayarak işlemenin atmosferi izleyiciye geçirmek açışından gerekli olduğunu düşünüyorum aksi takdirde derinlik isteyen konular çok havada kalıyor. İşin ilginç tarafı izlerken bütün karakterleri sevdim diyemiycem benim favori karakterim Juliette Binoche oldu. Ancak filmin sonunda iyi ki izledim dedim. İzlediğiniz parçaları sonda bir kotada toplayıp yorumlayabiliyorsunuz ki bence iyi bir film izledikten sonra olması gereken de bu. Oldukça beğendiğim bir film oldu, bu kadar adının geçmesinin bir nedeni varmış dedim. Benim gibi izlemekte tereddüt edenleriniz varsa söyleyeyim şiddetle tavsiye ediyorum.

@warriorpoet

1 yıl önce

"Başucu" filmim olarak eklemekten onur duyarım. Şahane bir kült bana göre.

@selmass

2 yıl önce

7 / 10

Filmin ilerleyiş biçimi, anlatış tarzı güzeldi pek rastlanılan cinsten değil ve oyuncular tam olarak olması gereken kişilermiş gibi çok yakışmışlar karakterlere. Bir de çölde geçen iktidar savaşlarını ezmeden ince bir biçimde sergilemiş olması yönünden de iyiydi.
Ancak yorumları okuyunca sanırım beklentim daha da arttığı için çok fazla etkilenmedim. Ama güzel film yani izlenmezse eksik kalınır.
Son olarak Juliette Binoche olduğu her yapımı etkin hale getiriyor bence.
A

@aydan_1

5 yıl önce

"my darling, i'm waiting for you. how long is the day in the dark? or a week?"

@ayde

6 yıl önce

beklediğim kadar etkileyici değildi

@deranged0

6 yıl önce

"Suprasternal notch"

Filme dair en çok beğendiğim şey bu oldu sanırım.

Genelde pek kullanmam bu kelimeyi fakat film biraz overrated geldi bana, ya süresinden ya da çöllerle aram olmadığından bilemiyorum.

Ralph Fiennes’in ise bu filmdeki rolünden ve makyajından ötürü Voldemort rolünü kaptığına eminim.

@meyziyade

8 yıl önce

uzun süresine rağmen hiç sıkmayan, harika görüntülere, müziklere, oyunculuklara sahip, çöl atmosferinden dolayı sheltering sky tadı veren dramatik film.

@ebru_karabulut

8 yıl önce

9.9 / 10

Öncelikle şunu söylemeliyim.filmi izlemeden önce çok tereddüt etmiştim,uzun ve durağan olmasındanu şikayet ediliyordu bir çok yorumda.Sonunda izledim ve dedim ki,neden bu kadar geç kaldım ben.Bundan sonrası azıcık spoiler

Catherine'in karşı koyamayışı,Almasy'nin çaresiz kıvranışları.Kendi yarattıkları dünya dışında gerçek bir dünya daha var...Biliyorlar.İkisi de biliyor.İkisi de huzursuz.Sadece sevgili değiller,bir sırrın yükünü birlikte taşıyorlar. Ama dünyaları birbirlerinin yüzü,kokusu olmuş,bu unutturuyor onlara herşeyi.Bir yere kadar...

Bu film sadece Szerelem Szerelem'in çaldığı sahne için bile izlenir. Eğer aşka inanıyorsanız ve bir sinemaseverseniz zaman kaybetmeyin derim.

@basribabam

8 yıl önce

5 / 10

...en son geçen gün TRT'de izledim. Bu üçüncü izleyişim, daha doğrusu izleme çabam oluyor; gene yarım bıraktım, sonuna kadar dayanamadım. O yüzden iyi mi, kötü mü olduğunu söyleyemem. Kesin olarak söyleyebileceğim tek bir şey var: "sıkıcı".
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL