Kıskançlık

(1994)

Hell a.k.a L'enfer

Film 1 Saat 42 Dk. Polisiye, Dram Fransa

7.3

17 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (6.519 OY)

KONUSU
Asabi ve stresli otel yöneticisi Paul, karısının sadakatsizliği üzerine paranoyak sanrılar görmeye başlar. Kıskançlığa yenik düştükçe, hayatı daha da çekilmez hale gelir. Deliliğe doğru attığı her adım onu kişisel cehennemine daha da yaklaştırmaktadır. Sonunda, önceki kişiliğinin kabuğu çatşamsıyla ... Devamı
Asabi ve stresli otel yöneticisi Paul, karısının sadakatsizliği üzerine paranoyak sanrılar görmeye başlar. Kıskançlığa yenik düştükçe, hayatı daha da çekilmez hale gelir. Deliliğe doğru attığı her adım onu kişisel cehennemine daha da yaklaştırmaktadır. Sonunda, önceki kişiliğinin kabuğu çatşamsıyla trajik olaylar ortaya çıkar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@olanzveins

1 yıl önce

7.5 / 10

Filmin başlarında sevgilisiyle geçen bir diyalogta kıskanıldığını öğrenen kadın: bu güzel birşey beni sevdiğini gösteriyor demesi aslında filmin en derin noktası. Kıskanmak ve kıskanılmak isteyen bir kadın sevgi bağını bu şekilde kurmuş. İlişkinin başlangıcı dahil patolojik. Kadın kıskançlığın sınırları olabileceğini düşünüyor ama olabilen birşey değil. Çünkü sevgide olması gereken güven bağıyla alakası olan bir durum değil kıskançlık. Aşağılık kompleksiyle ilgili bir durum ve adamdaki aşağılık kompleksi onsuz yapamayacağı ve saplantısı olduğu üzerinden tekrar gösteriliyor. Finaline doğru zaten kadın zenginliği için evlendiğini dile getiriyor adamla. Her ne kadar aldatmasa bile adamı zaten ilişkileri yüzeysel ve yapmacık.

@furkankavak

2 yıl önce

Türkiye uyarlaması için Tamer Karadağlı’yı öneriyorum.

@fruit_fly

2 yıl önce

7.2 / 10

Sonunda kadının gerçekten aldattığını öğrenseydik üfff acaip olurdu film. neyse bu hali de iyi

@cruachan

3 yıl önce

8.7 / 10

Bu filmi beğenenler asıl L’enfer (1964) yapımı filmide izlesinler siteye eklettirdim dün ve L’enfer d’Henri-Georges Clouzot (2009) filmin belgeselinide mutlaka izlesinler entresan bir hikayesi var kesinlikle bakılmalı.

@tiamath

3 yıl önce

8 / 10

Emmanuelle Beart, güzel gürültücü filminden sonra ayrıca beğendiğim bir oyuncudur. Bu filmde de altta kalır bir performans sergilememiş. Oldukça güzel bir oyuncu olmasının yanında böyle bir oyunculuk eklenince film zaten otomatik olarak bir tık üste çıkıyor. Diğer oyuncu François Cluzet’de zamanla şizofrenileşen bir karakteri aynı kalitede oynamış. Bir otel işletmekte olan çiftin içine bir kıskançlık krizi problemi girer. Paul, eşinden bir defa şüphelenir ve Nelly artık ne yapsa bu şüphenin gitmesine engel olamaz. Filmin bir noktasına kadar Nelly’in, Martineau ile çekim için tekne arkasında kayak yapmalarına ara vermek için yalnız olarak bir adaya gidip gelmeleri konusunda Paul’a hak veriyorsunuz. Ama işler öyle paranoyak bir noktaya geliyor ki "artık Paul’un bir insanlık suçu işlediğini düşünüyorsunuz".

@melihkaya

4 yıl önce

Beklediğimin üzerinde, güzel, saplantılı ve aşk dolu güzel bir film. Başrolde ilk defa The Intouchables’da izlediğim François Cluzet var. Onu görünce daha ilgili izledim ve son derece iyi bir oyunculuk sergilediğini söylemeliyim.
SPOILER

Kıskançlık filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kıskançlık filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kıskançlık filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL