@kahramansmt

5 ay önce

7 / 10

Abartıdan uzak bir film. Hiyerarşik yapılanmayı anlatan polisiye severler için uygun bir tercih olabilir.
M

@manas

9 ay önce

Sıkılmadan güzel bir polisiye izlemek isteyen sinemaseverler için oldukça iyi bir seçim olacağını düşünüyorum filmin. Büyük ihtimalle Yönetmenin eski bir polis olması filmdeki operasyon ve takip sahnelerini oldukça gerçekçi yapmış. Konusunu biliyor olmanız muhtemel. Büyük bir hırsızlık çetesini yakalamak üzere seferber olmuş fransız polisi ve bu iş başarıldığında elde edilecek mükafatı elde etmek için ortaya konan rekabet. Başarı ve güce sahip olmak için ne kadar çirkinleşebilir insan sorusuna verilmiş cevaplar. Özetle İki saati aşkın süresince sıkılmadan izlenecek bir yapım. İyi seyirler dilerim.

@philocine

3 yıl önce

7.4 / 10

güzel, gerçekçi, aksiyon-polisiye türü içinde de başarılı

@vfv

6 yıl önce

Adaletin iyi ile kötü arasındaki savaş arasında sıkışıp kalması. Adaletin sağlanması için bir adaletsizlik gerekiyor. Adaletin merkezi Polisiye Dram türlerini içeren bir fransa yapımı. Gelmiş geçmiş en efsane suç örgütünü yakalamak isteyen 2 polisin rekabeti var filmde. Biri görevi olduğu için yakalamak istiyor diğeri ise müdür olabilmek için. Eski 2 dost da olan bu 2 polis arasındaki rekabet çok farklı yerlere ulaşacaktır. Yitip giden hayatlar, görevinden olan polisler, İhanet... Yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi. Aslında tam bir sinema filmi havası yok. Bazı sahneler çok kısa bir şekilde geçilmiş. Müzikleri güzeldi fakat bazı sahnelere uygun iken bazı sahnelere yakışmıyordu. Sahneler arası geçişlerde de filmin sıkıntıları vardı. Film tüm bunlara rağmen güzeldi. Oyuncular çok başarılıydı. Gerard Depardieu hayranı olun yada olmayın bu filmden sonra ondan nefret edeceksiniz. Sinir bozucu bir karakteri oynamış. Adalet er yada geç yerini bulacaktır. Dip not olarak belirtmekte fayda var.
... Devamı
Adaletin iyi ile kötü arasındaki savaş arasında sıkışıp kalması. Adaletin sağlanması için bir adaletsizlik gerekiyor. Adaletin merkezi Polisiye Dram türlerini içeren bir fransa yapımı. Gelmiş geçmiş en efsane suç örgütünü yakalamak isteyen 2 polisin rekabeti var filmde. Biri görevi olduğu için yakalamak istiyor diğeri ise müdür olabilmek için. Eski 2 dost da olan bu 2 polis arasındaki rekabet çok farklı yerlere ulaşacaktır. Yitip giden hayatlar, görevinden olan polisler, İhanet... Yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi. Aslında tam bir sinema filmi havası yok. Bazı sahneler çok kısa bir şekilde geçilmiş. Müzikleri güzeldi fakat bazı sahnelere uygun iken bazı sahnelere yakışmıyordu. Sahneler arası geçişlerde de filmin sıkıntıları vardı. Film tüm bunlara rağmen güzeldi. Oyuncular çok başarılıydı. Gerard Depardieu hayranı olun yada olmayın bu filmden sonra ondan nefret edeceksiniz. Sinir bozucu bir karakteri oynamış. Adalet er yada geç yerini bulacaktır. Dip not olarak belirtmekte fayda var. Yönetmen ayrıca bu filmin senaryosuna katkıda bulunmuştur.Ağır polisiyeleri seviyorsanız izleyin. 10/ 7.0
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL