Sırlar Kitabı Yorumları

Sırlar Kitabı filmi detayları

@mavimilena

1 ay önce

6.8 / 10

Filmin kadrosunda iyi isimler görüyoruz. Senaryosu da güzel , fakat bu güzel senaryonun hiç edildiğini düşünüyorum. Bir müddet iyi giden film sonra tam bir kurgu karmaşasına doğru sürükleniyor. Bu kadar zorlama bir karmaşa olmasaydı bence çok daha vurucu olabilirdi. İşleniş sıkıntılı. Karekterler de derinlik yok. Kötü değil , izlenir bir film ama bu malzemeye biraz yazık edilmiş.

@tiamath

1 ay önce

7.5 / 10

Oldukça farklı bir film. Öncelikle kitap yazarlara olan bakış açısını çok beğendim. Evet bir kitabı okuyor beğeniyoruz ama o kitap farklı bir dilde ise çevirmenin ne kadar kıymetli olduğunu pek fark etmiyoruz. Belki kitap çevirmenliği yanında küçük bir detay olacak ama 200 civarı marvel dergileri çevirisi yapmıştım ve bir çeviri yaparken sadece kelimeleri düz bir şekilde çevirmek değil konuya ve dilin kültürüne de sahip olmak gerekiyor. Yoksa yaptığınız çeviri son derece yavan kalıyor. Bir çevirmenin yazısını okumuştum, yazıda şöyle diyordu: önce kelime karşılıklarını öğreniyorsunuz, sonra cümle karşılıklarını, yetmiyor konuyu da öğreniyorsunuz, o da yetmiyor kültürlerini de öğreniyorsunuz ve ancak ondan sonra sağlıklı bir çeviri için hazır oluyorsunuz. İşte bu film de bu konuyu başarılı yansıtmış durumda. Bir eser sahibinin, eserinin para kaynağına dönüşmemesi için verdiği mücadeleyi izliyorsunuz. Belki biraz yavaş ilerliyor ve zaman zaman donuk kalıyor film ama genel olarak işlediği
... Devamı
Oldukça farklı bir film. Öncelikle kitap yazarlara olan bakış açısını çok beğendim. Evet bir kitabı okuyor beğeniyoruz ama o kitap farklı bir dilde ise çevirmenin ne kadar kıymetli olduğunu pek fark etmiyoruz. Belki kitap çevirmenliği yanında küçük bir detay olacak ama 200 civarı marvel dergileri çevirisi yapmıştım ve bir çeviri yaparken sadece kelimeleri düz bir şekilde çevirmek değil konuya ve dilin kültürüne de sahip olmak gerekiyor. Yoksa yaptığınız çeviri son derece yavan kalıyor. Bir çevirmenin yazısını okumuştum, yazıda şöyle diyordu: önce kelime karşılıklarını öğreniyorsunuz, sonra cümle karşılıklarını, yetmiyor konuyu da öğreniyorsunuz, o da yetmiyor kültürlerini de öğreniyorsunuz ve ancak ondan sonra sağlıklı bir çeviri için hazır oluyorsunuz. İşte bu film de bu konuyu başarılı yansıtmış durumda. Bir eser sahibinin, eserinin para kaynağına dönüşmemesi için verdiği mücadeleyi izliyorsunuz. Belki biraz yavaş ilerliyor ve zaman zaman donuk kalıyor film ama genel olarak işlediği konu ve replikler başarılıydı. Olga’nın kadrodaki yerinin önde oluşuna bakmayın bu arada, tamamen reklam kampanyası. Asıl oyunculuğu Alex Lawther döktürmüş. Bu şahsın, end of the f..ing world dizisinden sonra böyle bir performans sergilemesini beklemiyordum açıkcası.

@thorne_zytkow

2 ay önce

Nedensiziz. İnsan neden film izleme gereksinimi duyar? Belli bir tarihte veya her hafta veya her gün film izleme gereksinimi duyuyoruz yetmiyor onları yorumlama ihtiyacı duyuyoruz neden?İyi veya kötü,İzlediğimiz bazı filmleri kolaylıkla yorumlayabilirken bazılarını da hiç yorumlayamayışımızın sebebi nedir? Yoksa beğenilmeme kaygısı mı güdüyoruz?Her ne kadar inanmayacak olsanız da bu yazılanlar izlediği filmden çok etkilenen birinin yorumları değil.Nedenini bilmiyorum ama Tanrı bilmediğim bir neden dolayı beni bu filmi izlemeye zorladı.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL