Bir Zamanlar... Hollywood'da Yorumları

Bir Zamanlar... Hollywood'da filmi detayları

@yagcionur

1 ay önce

6 / 10

Kötü bir film diyemem ama kesinlikle bu puanları haketmiyor diye düşünüyorum (7.6 IMDB ,Rotten Tomatoes %86)

Filmin kadrosu çok iyi olmakla beraber cast bile bu filmi izlemek için yeterli bir sebep değil bence.1969 yılının genel havasının iyi verildiğini düşünüyorum ama filmde birçok şey eksik gibi geliyor.Daha seyirciyi çekecek şekilde anlatılabilirdi bence.Kötü bir film değil ama bu puanlar kesinlikle hormonlu

@drslmnfb

4 ay önce

6.5 / 10

Durağan bir film , oyunculuk süper

@jessamina

1 yıl önce

Filmin Tarantino'nun elinden çıkmış olması kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İlk kez bir Tarantino filminden keyif almadım. Hem de böyle yıldız dolu kadroyla. Çok üzgünüm.

@mavimilena

3 yıl önce

4.2 / 10

Filmde tek var olan şey kadro. Geri kalan her şey çok boş. Tarantino’dan bu kadar sıkıcı bir film izleyeceğimi tahmin etmedim. Çok ağır ve sıkıcı. O kadar saat buna değil daha iyi filmlere ayrılmalı. Zevkler tartışılmaz beğenenlere lafım yok ama benim için olmayanlardan.
E

@emmett

3 yıl önce

Söylenebilecek herşeyden önce, Tarantino böyle bir film yapmak istemiş ve böyle bir film yapmış.
Dönemin "kafa"sını yaşatıyor. Zamanda akıyorsunuz. Evet durağanlık ve lüzumu tartışılabilir sahneler var. Ancak özellikle Tarantino’nun hikaye anlatımını sevenler için film bir şekilde kendini izletmeyi başarıyor. Şahsen ben yine de Django öncesi Tarantino’yu hala özlüyorum.
DiCaprio’dan büyük oyunculuk.
Cliff ise özel yapım bir karakter.
Filmin iyi ya da kötü olmasından öte Tarantino tarzı ultra gergin diyalog eksikliği hissettim ben. Benim için en büyük hayal kırıklığı bu oldu.

Son olarak, Tarantino böyle bir film yapmak istemiş ve böyle bir film yapmış.
G

@gwaihir0

3 yıl önce

8 / 10

60’lardaki Hollywood’u anlatan, kadrosu iyi ve nostaljinin dibini vuran güzel bir filmdir. Brad Pitt ve Leonardo Dicaprio da harika bir ikili olmuş.

@tiamath

4 yıl önce

7 / 10

Tarantino’nun en durgun filmlerinden biri diyebilirim. Sonundaki final sahnesi işi biraz toparlıyor işte. Filmi büyük ölçüde izlettiren kısmı ise seçilen oyuncuların oyunculukları ve film içinde film sahneleri oldu (benim için). Yaşanmış bir hikayeyi farklı bir biçimde anlatmaya çalışıyor. Hamile kadına saldırılma sahnesini çekmeyemi çekiniyor yoksa polonski’nin intikamınımı almak istemiş bilemedim ama bu bakış açısı da fena sayılmaz. Son sahneler gerçekten harikaydı. Fakat hikaye böyle işleyince sharon tate’in sahneleri ciddi anlamda boşa çıkıyor. Sanki sırf filmi uzatmak için bu karakterin sahneleri eklenmiş gibi geliyor insana. Ayrıca Tarantino’nun ayak fetiştliğinin hala hiç eksilmeden devam ettiğini de net bir şekilde görüyoruz burada. Neredeyse 7 dk. boyunca Margot’un bacaklarını ve 5 dk boyunca da arabanın camına ayağını yaslamış olan Margaret’i izliyoruz. Özetlersek, dönem filmi olarak ve nostaljiyi yaşamak açısından iyi bir film olmuş. Birde merak ediyorum, gerçekten Cliff, za
... Devamı
Tarantino’nun en durgun filmlerinden biri diyebilirim. Sonundaki final sahnesi işi biraz toparlıyor işte. Filmi büyük ölçüde izlettiren kısmı ise seçilen oyuncuların oyunculukları ve film içinde film sahneleri oldu (benim için). Yaşanmış bir hikayeyi farklı bir biçimde anlatmaya çalışıyor. Hamile kadına saldırılma sahnesini çekmeyemi çekiniyor yoksa polonski’nin intikamınımı almak istemiş bilemedim ama bu bakış açısı da fena sayılmaz. Son sahneler gerçekten harikaydı. Fakat hikaye böyle işleyince sharon tate’in sahneleri ciddi anlamda boşa çıkıyor. Sanki sırf filmi uzatmak için bu karakterin sahneleri eklenmiş gibi geliyor insana. Ayrıca Tarantino’nun ayak fetiştliğinin hala hiç eksilmeden devam ettiğini de net bir şekilde görüyoruz burada. Neredeyse 7 dk. boyunca Margot’un bacaklarını ve 5 dk boyunca da arabanın camına ayağını yaslamış olan Margaret’i izliyoruz. Özetlersek, dönem filmi olarak ve nostaljiyi yaşamak açısından iyi bir film olmuş. Birde merak ediyorum, gerçekten Cliff, zamanında Lee’ye boyunun ölçüsünü vermiş mi?

@birazrockbirazc

2 yıl önce

"Fakat hikaye böyle işleyince sharon tate’in sahneleri ciddi anlamda boşa çıkıyor. Sanki sırf filmi uzatmak için bu karakterin sahneleri eklenmiş gibi geliyor insana." Bayağı yanlış yorumlamışsın. Bu sahnelerin amacı senin karakter ile aranda bağ kurman, onun sinemaya gitmesi, film izlemesi, kitap alması, yemek yemesi bunların hepsi senin karakter ile empatini artırmak için. Film sana "What if?" duygusunu vermek istiyor ama bunu yaparken eğer Sharon karakterini hiç bilmeseydin izlediğin film sadece "eve giren 3 katili öldüren bir aktör ve dublörünün" filmi olurdu. Film öyle harika bir film değil ama bir amacı var. Yani sahneleri boşu boşuna çekilmemiş. Tarantino'dan bahsediyoruz en çöp filmi bile meydan okur çoğu filme.

@erdemtekin

4 yıl önce

Çöptür! (filmlere küfür edebiliyor muyuz?) Başlarım tekniğine...

@osmancavlak

4 yıl önce

Tarantino’nun Inglourious Basterds filmindeki gibi alternatif tarih yarattığı bir film olmuş. Polanski’nin karısını; karınındaki bebeğiyle öldürmeye çalışan hippi sürüsü burada da Brad Pitt ile karşılaşıyor. Charles Manson’ın şürekası için bu kez işler, istedikleri gibi gitmiyor tabii :)

@dilekcandar

4 yıl önce

Tarantino filmlerinin ağır ve vurucu taraflarını Django ve The Hateful Eight’de gördük. Fakat bu film bana o tadı vermedi ben bu ağır gidişatı sevemedim. Brad Pitt üzgünüm cağnım :(
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL