Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı Yorumları

Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı filmi detayları

@tiamath

3 hafta önce

7.5 / 10

Edep sahibi insan, tokatı kimin attığını değil, nedenini sorgular.

Neredeyse her albümü dinlediğim Murat Göğebakan'ın hayatını anlatan film, özellikle son dönemine fazlasıyla odaklanmış bir şekilde hazırlanmış. Müzik kariyerinin gelişimi, ilk eşinden ayrılma ve diğer eşiyle evlenme süreci fazla yüzeysel kalmış. ikisi arasında 6-7 yıl geçmesi gerekirken filmde bir anda olup bitmiş gibi görüyoruz. Bunlar dışında Burak Sevinç'in oyunculuğu muazzamdı. Döneminde plak şirketlerinin nasıl sanatçıların sırtından geçindiklerini böylesi net anlatmış olması gerçekten beğenimi aldı.
K

@koalalumpur

1 ay önce

7.9 / 10

Burak Sevinç oynamamış da sanki Murat Göğebakan in ruhu onda dirilmis gibi. Her sahnede mimikleri, el hareketleri, bakışları o kadar çalışılmış ki hayran kaldım. biz son ihaneti biliyorduk ama Murat Kekilli nin ilk karısına yasattıklarını hic bilmiyorduk şaşırtıcı oldu

@filmist

2 ay önce

7.8 / 10

6-7 yaşlarında ilk defa Kral Tv'de kaldırımda "Neredesin Ay Yüzlüm" diye haykırırken görüp tanıdığım "Abi" adam gibi adam.
O günden beri severek dinlediğim ve karakterine çok büyük saygı duyduğum çizgisini hiç bozmayan ender sanatçılardan biridir. Çocukluk döneminden başlayıp zorluklarla geçen hayatını izlerken çok etkilendim. Filmi izledikten sonra anladım ki insanoğlu beşer şaşar Murat Göğebakan şöhret dünyası diye tabir edilen o dünyada kaybolmuş, tüm temizliği ve saflığıyla yalanlara inanmış birisi. Son sahnede onu görüp o konuşmasını dinleyince gözlerim doldu adeta.
Son olarak Burak Sevinç'in oyunculuğunun hakkını sonuna kadar vermek gerekiyor. Öyle güzel oynamış ki yorum yapmak bile gereksiz kalıyor.
"Sana hak verebilmek için aldığım her nefeste hikayeler yazdım ama veremedim."
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL