Ölümcül Makineler (2018)

Mortal Engines

Film 2 Saat 8 Dk. Aksiyon, Bilim Kurgu Yeni Zelanda, ABD 7 Aralık 2018

6.2

53 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.1 (69.659 OY)

KONUSU
Medeniyeti yok eden büyük felaketin ardından yıllar geçmiştir. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni bir yaşam biçimi geliştirmiştir. Yeryüzünde hareket eden büyük şehirler, daha küçük olan kasabaları vahşice yağmalamaktadır. Tom Natsworthy, yürüyen büyük şehirlerden olan ... Devamı
Medeniyeti yok eden büyük felaketin ardından yıllar geçmiştir. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni bir yaşam biçimi geliştirmiştir. Yeryüzünde hareket eden büyük şehirler, daha küçük olan kasabaları vahşice yağmalamaktadır. Tom Natsworthy, yürüyen büyük şehirlerden olan Londranın alt sınıfındandır. Tehlikeli kaçak Hester Shaw ile karşılaşan Tom Natsworthy artık hayatta kalmak için savaşmak zorundadır. Bu iki farklı insan hayatın değişmesine neden olan bir ittifak kurar.
Hera Hilmar

Hester Shaw

Robert Sheehan

Tom Natswo...

Hugo Weaving

Thaddeus V...

 Jihae

Anna Fang

Ronan Raftery

Bevis Pod

Leila George

Katherine ...

Patrick Malahide

Magnus Crome

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@shamur-musti

1 ay önce

6.5 / 10

Ben beğendim. İzlenince vakit kaybı olmayacağı kesin olan filmlerden. Tavsiye ederim.
B

@beyazokyanus

2 ay önce

7 / 10

fena değildi.. idare eder.. görsel efekt olarak başarılıydı, onun dışında beni çok fazla içine çekemedi.. çok çocuksu ve masalsı bir film, ben açıkcası daha gerçekci bir film bekliyordum.

@zatara

4 ay önce

6 / 10

Film ''10,000 Days'' ile yarışır. İlgi çekebilecek bir fikri öylece harcadıkları için yapımında emeği geçen herkesi kutlamak gerek. Bu kadar boş karakterle bu kadar çok klişeyi harmanlamak eminim oldukça emek istemiştir.

@mgkgunay

4 ay önce

5 / 10

Klişe dolu klişe. Öyle ki bir sonraki sahnede ne olacağını kolayca tahmin edebiliyorsunuz. Film kendinden spoilerlı. Oyunculuklar çok basit ve yüzeysel, senaryoda derinlik yok, karakterler yavan, hiçbir işe yaramayan tipler bile abartılı. Valentine'nin uçağını kullanan abinin hareketleri beni bitirdi zaten orgazm oluyor sanki pezevenk ehehe. Hele o Shrike denen yaratığın varlığı... Filmin süresini uzatmaktan başka neye hizmet ettiği belli değil. Anladık kızı öldürmeye çalışıyor. Bütün film "Hester,Haster..." diye böğürüp araba farı gibi parlayan abimiz işin sonunda "Sen ağlıyosunn" gibisinden liseli tepkisi verdi. Oy gözlerim oy. O kadar tatava boşa gitti. Ama biz sözümüzü esirgemiyoruz ve ne diyoruz: "Ey Amerikan Sineması uzaylı da olsa insan insandır." Bir de o bomba sahneleri neydi abi ya? Ulan atom bombası atılınca taş üstünde taş kalmıyor adamlar kuantum bombası attı da 1 km ötedeki adamlara bir şey olmadı. "Bu bomba duvar eritmeye programlıydı ellaaam yeeğenim." Sonunda sevimli k
... Devamı
Klişe dolu klişe. Öyle ki bir sonraki sahnede ne olacağını kolayca tahmin edebiliyorsunuz. Film kendinden spoilerlı. Oyunculuklar çok basit ve yüzeysel, senaryoda derinlik yok, karakterler yavan, hiçbir işe yaramayan tipler bile abartılı. Valentine'nin uçağını kullanan abinin hareketleri beni bitirdi zaten orgazm oluyor sanki pezevenk ehehe. Hele o Shrike denen yaratığın varlığı... Filmin süresini uzatmaktan başka neye hizmet ettiği belli değil. Anladık kızı öldürmeye çalışıyor. Bütün film "Hester,Haster..." diye böğürüp araba farı gibi parlayan abimiz işin sonunda "Sen ağlıyosunn" gibisinden liseli tepkisi verdi. Oy gözlerim oy. O kadar tatava boşa gitti. Ama biz sözümüzü esirgemiyoruz ve ne diyoruz: "Ey Amerikan Sineması uzaylı da olsa insan insandır." Bir de o bomba sahneleri neydi abi ya? Ulan atom bombası atılınca taş üstünde taş kalmıyor adamlar kuantum bombası attı da 1 km ötedeki adamlara bir şey olmadı. "Bu bomba duvar eritmeye programlıydı ellaaam yeeğenim." Sonunda sevimli keloş Capon Reis yine çıktı gösterdi kendini. Bir an elinde Daikin Klima ile belirecek sandım. "Daikin! Sizi kuantum sıcağında bile serinletir..." Ehehe şaka şaka belli ki sığınağa saklanmış ehehehe. Özetle sıkıcı bir filmdi. Peter Jackson işin içinde diye izledim ama Hobbit serisi gibi fiyasko bir film çıktı. Yüzüklerin Efendisi'ni izlemiş ve hayran kalmış biri olarak P.J.'den daha iyi işler beklerdim ne yalan söyleyeyim. Umarım yeni filmlerinde toparlar.

@suranur

4 ay önce

Birazcık Mad Max taklidi gibi geldi bana ama yine de çok keyifliydi.

@sersak53

6 ay önce

7.5 / 10

"MAD MAX"in bir iki tık altı diyebilirim. Senaryo fena değil ama yönetmen bunu bir türlü yoğuramamış ve hızlıca geçip gidiyor. Çok daha iyi yapılabilirdi. Fakat film kendini izlettiriyor. Sıkılmıyorsunuz. Shrikenin hikayesi ise filmin en güzel yanı.

@strangelove

6 ay önce

5.5 / 10

Başta çok özgün gibi duran ancak film ilerledikçe bariz şekilde farkedilen sağdan soldan çalıntı fikirlerle (uçan şehir-Bioshock Infinite, Londra'ya saldıran uçaklar-Star Wars, robota aktarılan zihin-Fallout, SOMA video oyunları) oluşturulmuş tema ve yan elementler olabildiğince klişe bir "kahramanın yolculuğu" hikayesiyle birleşince ortaya bu film çıkmış.
SPOILER

Ölümcül Makineler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölümcül Makineler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölümcül Makineler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL