Ölümcül Makineler (2018)

Mortal Engines

6.2

46 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.2 (45.293 OY)

Vizyon Tarihi

7 Aralık 2018

Süre

2 Saat 8 Dk.

KONUSU

Medeniyeti yok eden büyük felaketin ardından yıllar geçmiştir. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni bir yaşam biçimi geliştirmiştir. Yeryüzünde hareket eden büyük şehirler, daha küçük olan kasabaları vahşice yağmalamaktadır. Tom Natsworthy, yürüyen büyük şehirlerden olan Londranın alt sınıfındandır. Tehlikeli kaçak Hester Shaw ile karşılaşan Tom Natsworthy artık hayatta kalmak için savaşmak zorundadır. Bu iki farklı insan hayatın değişmesine neden olan bir ittifak kurar.

Hera Hilmar

Hester Shaw

Robert Sheehan

Tom Natswo...

Hugo Weaving

Thaddeus V...

 Jihae

Anna Fang

Ronan Raftery

Bevis Pod

Leila George

Katherine ...

Patrick Malahide

Magnus Crome

FRAGMAN

YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

@zatara yazdı...

Cmt, 16 Şub 2019, 22:18 (1 ay önce)

6 / 10

Film ''10,000 Days'' ile yarışır. İlgi çekebilecek bir fikri öylece harcadıkları için yapımında emeği geçen herkesi kutlamak gerek. Bu kadar boş karakterle bu kadar çok klişeyi harmanlamak eminim oldukça emek istemiştir.

@mgkgunay yazdı...

Cum, 08 Şub 2019, 04:19 (1 ay önce)

5 / 10

Klişe dolu klişe. Öyle ki bir sonraki sahnede ne olacağını kolayca tahmin edebiliyorsunuz. Film kendinden spoilerlı. Oyunculuklar çok basit ve yüzeysel, senaryoda derinlik yok, karakterler yavan, hiçbir işe yaramayan tipler bile abartılı. Valentine'nin uçağını kullanan abinin hareketleri beni bitirdi zaten orgazm oluyor sanki pezevenk ehehe. Hele o Shrike denen yaratığın varlığı... Filmin süresini uzatmaktan başka neye hizmet ettiği belli değil. Anladık kızı öldürmeye çalışıyor. Bütün film "Hester,Haster..." diye böğürüp araba farı gibi parlayan abimiz işin sonunda "Sen ağlıyosunn" gibisinden liseli tepkisi verdi. Oy gözlerim oy. O kadar tatava boşa gitti. Ama biz sözümüzü esirgemiyoruz ve ne diyoruz: "Ey Amerikan Sineması uzaylı da olsa insan insandır." Bir de o bomba sahneleri neydi abi ya? Ulan atom bombası atılınca taş üstünde taş kalmıyor adamlar kuantum bombası attı da 1 km ötedeki adamlara bir şey olmadı. "Bu bomba duvar eritmeye programlıydı ellaaam yeeğenim." Sonunda sevimli keloş Capon Reis yine çıktı gösterdi kendini. Bir an elinde Daikin Klima ile belirecek sandım. "Daikin! Sizi kuantum sıcağında bile serinletir..." Ehehe şaka şaka belli ki sığınağa saklanmış ehehehe. Özetle sıkıcı bir filmdi. Peter Jackson işin içinde diye izledim ama Hobbit serisi gibi fiyasko bir film çıktı. Yüzüklerin Efendisi'ni izlemiş ve hayran kalmış biri olarak P.J.'den daha iyi işler beklerdim ne yalan söyleyeyim. Umarım yeni filmlerinde toparlar.

@suranur yazdı...

Cum, 08 Şub 2019, 00:26 (1 ay önce)

Birazcık Mad Max taklidi gibi geldi bana ama yine de çok keyifliydi.

@vanakafa yazdı...

Per, 20 Ara 2018, 20:27 (3 ay önce)

6.6 / 10

Yapımını Peter Jackson üstlendiği için çıktığı ilk gün arkadaşımla gittim ama umduğumu bulamadım. Başlarında heyecan uyandırsa da gelişme ve sonuç kısmı umduğum gibi değildi 10 üzerinden 6.6 veriyorum.

@sersak53 yazdı...

Per, 20 Ara 2018, 09:52 (3 ay önce)

7.5 / 10

"MAD MAX"in bir iki tık altı diyebilirim. Senaryo fena değil ama yönetmen bunu bir türlü yoğuramamış ve hızlıca geçip gidiyor. Çok daha iyi yapılabilirdi. Fakat film kendini izlettiriyor. Sıkılmıyorsunuz. Shrikenin hikayesi ise filmin en güzel yanı.

@strangelove yazdı...

Paz, 16 Ara 2018, 00:39 (3 ay önce)

5.5 / 10

Başta çok özgün gibi duran ancak film ilerledikçe bariz şekilde farkedilen sağdan soldan çalıntı fikirlerle (uçan şehir-Bioshock Infinite, Londra'ya saldıran uçaklar-Star Wars, robota aktarılan zihin-Fallout, SOMA video oyunları) oluşturulmuş tema ve yan elementler olabildiğince klişe bir "kahramanın yolculuğu" hikayesiyle birleşince ortaya bu film çıkmış.

@casus yazdı...

Per, 13 Ara 2018, 17:16 (3 ay önce)

5.4 / 10

Sinemada çıktığı gün filmi izledim. İlk yarısı oldukça merak uyandırdı ama sonuna doğru beklentimin boşuna gittiğini gördüm. Ortaya çıkarılan senaryodan en az iki film çıkarılabilirmiş. Her şey oldukça hızlı geçti ve detayları çabuk atlandı. İster istemez popüler filmlerden esintiler hissettim. Yaratıcı bir yönü var, oha yürüyen şehirler var derken benzer konu ve içerik odaklı serilerden biri gibi daha geldi bana.

@furkandgn9 yazdı...

Paz, 09 Ara 2018, 20:57 (3 ay önce)

7.1 / 10

Ne yazık ki aradığımı bulamadığım bir filmdi. Film kısa süre içerisinde o kadar fazla yol katediyor ki odaklanmakta güçlük çekiyorsunuz. Filmde muazzam tasarımlar var ancak bu hız sebebiyle aralarından bir tanesi bile spesifik olarak aklınızda kalmıyor.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ölümcül Makineler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölümcül Makineler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölümcül Makineler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL