Yedinci Hayat Yorumları

Yedinci Hayat filmi detayları

@eski_takvim

1 ay önce

Basroldeki kadinin oyunculugu gercekten iyiydi, onun disinda guzelim hikayeyi heder etmisler. ama film kendini izlettiriyor.
O

@ozan_taylan

10 ay önce

Sürükleyici ve keyifli bir bilimkurgu olduğunu söyleyebilirim. Fakat MATRIX’den bariz esintileleriyle ve meşhur çatıdan atlayış sekansını alenen kopi pest yapmasıyla sıradanlığını da kafamıza vura vura belletmiştir. Oysaki nüfus artışı ve kaynakların tükenmesini çocuklar üzerinden anlatan oldukça özgün ya da az tüketilmiş bir konuyu karşımıza çıkarmıştı.

@ezgi124

10 ay önce

3.9 / 10

Filmin konusu müthişken nasıl senaryonun devamıyla içine edilir adlı o film. Kızın oyunculuğu cidden iyiydi, sağlam bir film olabilirdi. Ama işte... Yarıda bırakılanlarda bir film daha.

@rusyena

1 yıl önce

5.9 / 10

Konu itibariyle düşündürücü bir film. Örneğin, günümüzde her kafadan, her noktadan duyageldiğimiz dünya nüfusu artıyor ve kaynaklar gelecekte insanlara yetmeyecek teorisi beyninizde yeniden yeniden çakıp duruyor. Film de sanki bunu pekiştirmek ister gibi Oysa ki bunun tersi olan hayır, evrende kaynaklar sınırsızdır, insanın ihtiyacı sınırlıdır teorisi, bunun bir aldatmaca, bir oyun olduğunu içten içe hatırlatıyor. Malum kapitalizm bizi hep almaya-tüketmeye yöneltirken ilk teorinin de geçerli kalması için çaba sarfediyor. İşte bu film, bu iki teori üzerine düşünmek ve araştırmak için iyi bir sebep. Kızların dramatik sahnelerine takılı kalmadan, filmdeki atmosferi sorgulamak adına izlenmesi gereken bir film Mesela ben bu filmi izledikten sonra dünyayı ve insanlığı tasarruf ve tutumun kurtaracağına kesin kanaat getirdim. Ama önce hükmünü süren kapitalizmin yerle bir olması gerek İnsanlık daha fazla onurunu kaybetmeden bu mucize bir gün gerçek olabilir mi?! Neden olmasın!

@stiff

2 yıl önce

6.5 / 10

Konusu itibariyle merak uyandırıyor. Giriş güzel. Gelişme bölümünde beklenene yakın olaylar oluyor ve son 40 dakikasında çok tahmin edilebilir bir hal alıyor. Ayrıca filmin bendeki kırılma noktası hikayeye giriş yapan süper kahraman güvenlikçi. Gerçekten bu kadar süper olmasına gerek var mıydı ? Yine yer yer mantık hataları göze çarpıyor. Yedi farklı karakteri canlandıran kadın oyuncu başarılı gözükse de diğer oyuncular biraz sırıtıyor.
J

@jashara_merve

2 yıl önce

7 / 10

Filmin konusu çok güzeldi. Daha iyi birileri yazıp yönetse sanki daha etkili olabilirdi. Film biraz harcanmış gibi. Ama konu çok iyiydi.

@wingsofgod

3 yıl önce

7.8 / 10

film izlenebilir ben çok beğendim. oyunculuk özellikle Noomi Rapace' nın oyunculuğu had safhada. İzlemek için düşünmeyin direk izleyin hala ne duruyorsunuz :D

@asphyxiateus

3 yıl önce

6.5 / 10

Bukadar güzel bir konu sırf aksiyon uğruna nasıl hiç edilir ? İşte tam da böyle. Konunun muhteşemliği sadece gişe uğruna heba edilmemiş olsa,çok daha kaliteli bir yapım ortaya çıkabilirdi.

Aksiyonseverlerin hoşlanacağı ancak distopik eleştiri sevenlerin hevesini kursağında bırakacak cinsten bir filmdi.

@kahramansmt

3 yıl önce

6.4 / 10

Kasvetli bir kurguya sahip.. Ama fikir güzel... Soru işaretleri olsada izlenebilir .

@haoff

3 yıl önce

film güzel film, ona lafımız yok.

ama başroldeki ablamız farklı karakterleri oynama konusunda tatiana maslany’nin tırnağı olamaz bu da böyle biline..

bkz. orphan black
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL