Dünyadan Haberler

(2020)

News of the World

Film 1 Saat 58 Dk. Aksiyon, Macera ABD, Çin 10 Şubat 2021

VİZYONDA

6.6

37 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (62.193 OY)

KONUSU

Kasaba kasaba gezerek haberleri okuyan, Amerikan İç Savaşı gazisi bir adam yetim bir kıza yeni bir yuva bulmak için Teksas’ta tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

Tom Hanks

Captain Je...

Helena Zengel

Johanna Le...

Ray McKinnon

Simon Boudlin

Mare Winningham

Doris Boudlin

Elizabeth Marvel

Mrs. Gannett

Fred Hechinger

John Calley

Bill Camp

Mr. Branholme

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 ay önce

6.5 / 10

Avrupa’dan gelmiş bir aile, kızıl derili döneminde bölge kabileleri arasında dolaşırken telef olur ve kızları da kaybolur. Johanna’ya rast gelmiş olan yüzbaşı , çevrede hala kızılderililere karşı kin besleyen topluluklar olduğu için , onu sağsağlim evine veya yaşadığı köye ulaştırabilmek için kolları sıvar. Aynı zamanda yüzbaşı, savaş bitmiş olduğundan kasaba kasaba dolaşarak dünyadaki haberlerden bihaber olan kasabalılara para karşılığı gazete okur. Filmin kızılderili kısmıyla ilgili hikaye bilindik hikaye fakat bu haber okuma mevzusu bana başarılı bir fikir olarak geldi. Haberciliğin ve haberin saptırılması üzerine başarılı bir duyarlılık ve eleştiriyi arka planda işlemişler. Filmin görseli ve oyunculukları başarılıydı. Helena Zengel’i ayrıca tebrik ederim. Oyunbozan filminden sonra bu filmdeki performansıda oldukça başarılıydı. Geleceği parlak bir genç oyuncu olduğu herhalinden belli oluyor.

@hildegarde

3 ay önce

6.9 / 10

Konusu sıradan olabilir ama çekimi kaliteli, tabi ki Tom Hanks’in oyunculuğunu anlatmaya gerek yok.Seyredilmeye değer bir film diyorum...

@baltaliilahzago

3 ay önce

1 / 10

Kumun tozun içinde herkesin çok temiz giyinmesi rahatsız ediciydi. Özellikle de tom hanks’in hırkası... Film boyunca üstünde ve hep temiz. Gerisi klasik netflix yüzeyselliği ve klişeleri.

@martiuctu

2 ay önce

Bir Başak burcu havası seziyorum ama yanılıyor da olabilirim tabi :d

@mecnun_hammet

3 ay önce

10 / 10

Western açısından bence o dünyayı güzel yansıtmış. Hikaye ne kadar bilindik olsa da bence başroller iyi iş çıkarmış. Ama bir şeyler eksik kalmış gerek aksiyonu gerek duygusallığı bir tık ileri olabilirmiş.

@asdf_13

3 ay önce

6 / 10

Belki bir western aşağı beğenebilir ama onun dışında ortalama bir film olmuş. Bunun yerine True Grit filmini tekrar izlemek daha mantıklı.
SPOILER

Dünyadan Haberler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dünyadan Haberler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dünyadan Haberler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL