Uncharted Yorumları

Uncharted filmi detayları

@kaede

1 ay önce

Video oyunlarının yanından bile geçemez. Hep söylediğim bir şey var bir video oyunu 20-30 saat sürüyor araştırma yaparsanız bu saatler daha da artıyor. Bu oyundaki sadece cutscene sahneler 3 saatin üstünde sürer ki bu da hikayeyi anlatmaya yetmez.

İlk olarak 4 oyunu 1 buçuk saatlik filmde birleştirme fikri kiminle inanılmaz saçma bir fikir olmuş. Oyunda yer alan kilit karakterlerin olmaması olayların birbiriyle bağlantısının kurulamaması karakterlerin oyundaki hallerinden en az 20 sene genç resmedilmesi gibi absürt olaylar filmi olmamış şekle getirmiş. Misal ben bu filmde sam ile yaşadıkları motorsiklet macerasını, Madagaskar’daki cip maceralarını görmek isterdim. Korsanlar adasındaki atmosfer yan hikayeler bile bir sezon dizisi yapılabilecek dolgunluğa sahiptir. Sullivian karakterinin Babacan tavırları yanlış oyuncu seçimlerinden dolayı olamamış ne yazık ki. Drake’in bu son oyundaki korsan maceraları için sam ile beraber hareket etmesi drake’in müstakbel eşinin hiç görünememesi ki
... Devamı
Video oyunlarının yanından bile geçemez. Hep söylediğim bir şey var bir video oyunu 20-30 saat sürüyor araştırma yaparsanız bu saatler daha da artıyor. Bu oyundaki sadece cutscene sahneler 3 saatin üstünde sürer ki bu da hikayeyi anlatmaya yetmez.

İlk olarak 4 oyunu 1 buçuk saatlik filmde birleştirme fikri kiminle inanılmaz saçma bir fikir olmuş. Oyunda yer alan kilit karakterlerin olmaması olayların birbiriyle bağlantısının kurulamaması karakterlerin oyundaki hallerinden en az 20 sene genç resmedilmesi gibi absürt olaylar filmi olmamış şekle getirmiş. Misal ben bu filmde sam ile yaşadıkları motorsiklet macerasını, Madagaskar’daki cip maceralarını görmek isterdim. Korsanlar adasındaki atmosfer yan hikayeler bile bir sezon dizisi yapılabilecek dolgunluğa sahiptir. Sullivian karakterinin Babacan tavırları yanlış oyuncu seçimlerinden dolayı olamamış ne yazık ki. Drake’in bu son oyundaki korsan maceraları için sam ile beraber hareket etmesi drake’in müstakbel eşinin hiç görünememesi ki her oyunda vardır ne yazık ki film olmamış. Bu olsa olsa oyunun fan yapımı başarısız bir fragmanı olabilir ancak

Not: dizi olsa daha iyi olurmuş

@hrarchon

2 yıl önce

6.8 / 10

Çerezlik.

@idris_mert_sune

2 yıl önce

6.9 / 10

Kıza gıcık oldum

@serkanaydemir

2 yıl önce

4.1 / 10

Kötü !!!

Başından sonuna kadar kötü bir CGI filmi var karşımızda. Hiç beğenmemeyi bırak film oyundan uzak, basit bir senaryo ve dayatılan SCİ ile izlenmesi sıfır keyifle bitti gitti. Oyunculuk da vasat altı kalıyor. En saçma olan ise CGI olayı. Bu kadar dayatılan CGI gerçekten sinemanın katili artık. La oturduğu ev bile CGI. Bari onun için set hazırlayın. Hatta bazı sahneler abartı CGI ile atmosferi yok etti gitti. O kadar sağlam bir oyun ki filmi anca bu demeyin çünkü ortada saçma sapan bir film var. Oyunu olmasa da keyifsiz bir işleniş bizi karşılıyor.

Olaylar o kadar hızlı ve bağlantısız ki oldu bitti havasında film sonlandı. Karakterin bağı neredeyse yok. Arada yapılan kelime şakaları ile filmimiz oyunun havasını vermeye çalışsa da yok yani kötü her şey. Uncharted gibi sağlam aksiyon ve senaryo hiç edilmiş yani.

İzle, sil.

@patrickjane

2 yıl önce

3 / 10

Filmi sinemada imax'te izledim. Fragmanda gözüken uçak sahneleri max 5-10 fpsti artık ekrana bakmak baş ağrısı yapıyordu. Onun dışında film fazla klişe ve fazla çerezlik. Filme aradan sonra girmek dahi istemedik çünkü vakit kaybıydı. Uncharted oyununun ismini ve oyuncuların ekmeğini yemek için yapılmış ticari zeka ürünü.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL