Yönetmen
|
Vincent Perez
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yapım Kontrolörü
|
Johannes Schwerdt
|
Sinematografi
|
Christophe Beaucarne
|
Üretim Hizmetleri
|
Stefan Arndt
, Christian Grass
, Peter Hampden
, Norman Merry
, Ulli Neumann
, Marco Pacchioni
, James Schamus
, Michael Scheel
, Uwe Schott
, Alison Thompson
, Paul Trijbits
|
Yapım Yöneticisi
|
Jan R. Martin
|
Film Araç Koordinatörü
|
Andre Wierschula
|
Ressam
|
Pierre Galic
, Susanne Kleinlein
, Eva-Maria Müller
, Gabriele Winzen
|
Elektrikçi
|
Urs Zimmermann
, Martin Handrow
, Benjamin Taye
, Lars Voigtländer
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Arndt Wiegering
|
Makyaj Sorumlusu
|
Tamar Aviv
, Diana Badalova
, Dörte Eben
, Anna Sophie Evenkamp
, Anna Freund
, Gloria Göschel
, Doreen Kindler
, Marika Knappe
, Judith Kröher
, Lena Lazzarotto
, Julia Lechner
, Raquel Munuera
, Margarita Rasbasch
, Katja Schulze
, Jörn Seifert
, Elise Tillmann
, Oliver Ziem-Schwerdt
, Henny Zimmer
|
Yardımcı Butafor
|
Konstantin Ness
, Lisa Loher
, Moritz Schlögell
|
Marangoz
|
Hervé Berthou
|
Set
|
Matthieu Rousseaux
|
Set Dekorasyon Satın Alma Sorumlusu
|
Katharina Birkenfeld
, Nora Stenutz
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Jörg Baier
, Matthias Lerch
, Klaus Eckmann
, David Thummerer
, Giulia Severini
, Ron Büttner
, Anika Falke
, Mirjam Gadinger
, Peter Henk
, Tim Sehling
|
Yapım Sanatçısı
|
Jean-Vincent Puzos
|
Operasyon Yöneticisi
|
Jeanette Haley
, Tristan Hume
, Jan R. Martin
|
1. Yardımcı Editör
|
Nicolas Criqui
|
İkinci Birim
|
Finn Pelke
, Arndt Wiegering
, Luisa Wolf
|
Ses
|
Linda Brenon
, Peter Burgis
, Robert Farr
, Glen Gathard
, Peter Gleaves
, Sue Harding
, Lee Herrick
, Hadon Install
, Robert Ireland
, Andrea King
, Tushar Manek
, Jemma Riley-Tolch
, Jack Stew
, Moritz Unger
, Yanti Windrich
, Roland Winke
|
Özel Efektler
|
Claudius Rauch
, Uwe Lehmann
|
Görsel Efektler
|
Luke Butler
, Tom Cowlishaw
, Katie Croft
, Belinda Cumming
, Paul Driver
, Bastian Hopfgarten
, Michael Hopkins
, Uel Hormann
, Howard Margolius
, Jay Murray
, Andy Quinn
, Garth Reilly
, Ben Shepherd
, George Stone
, Shanaullah Umerji
, Carsten Woithe
|
Kamera Teknisyeni
|
Lars Buge
, Paul Gredig
, Jan Hagen
, Martin Handrow
, Karl Keil
, Mark Langlay-Smith
, Mic Mueller
, Luc Pallet
, Daniel Pieper
, Matthieu Rousseaux
, Christine Schroeder
, Felix Schwarz
, Tobias Semmelmann
, Benjamin Taye
, Lars Voigtländer
, Jörg Widmer
, Urs Zimmermann
, Flow Jean-Louis
|
Kostüm Sorumlusu
|
Agnés Claude
, Nicole Ebben
, Bettina Köhler
, Serena Matlas
, Jessica Specker
, Gina Steiniger
, Miriam van der Ham
, Bettina von Auw
, Nadine Waeldchen
|
Editoryal Hizmetler
|
Linden Brownbill
, William Chetwynd
, James Clarke
, Nicolas Criqui
, Paul Dray
, Lisa Jordan
, Abigail McKenzie
, Karen Payne
, Tom Russell
|
Mekan Yöneticisi
|
Volkmar Croyé
, Michael Herbell
|
Diğer
|
Cassandra Barbour
, Tanya Blumstein
, Marina Brackenbury
, Bianca Folger
, Julia Hall
, Yvonne Höft
, Jill McCullough
, Andreas Penkin
, Johannes Schwerdt
, Meagan Sevier
, Svenja Stirn
, Joan Washington
, Howard Watkins
, Anja Wedell
, Silvaine Faligant
|
Dublörler
|
Volkhart Buff
, Bruno Montani
|
Teşekkürler
|
Christina Bentlage
, Romain Cogitore
, Lisa Wolofsky
|
Yönetici yapımcı
|
Peter Hampden
, Norman Merry
, Michael Scheel
, Alison Thompson
|
Makyaj Sanatçısı
|
Julia Lechner
, Oliver Ziem-Schwerdt
|
3B Sorumlusu
|
Ben Shepherd
|
1. Kamera Asistanı
|
Luc Pallet
|
Senaryo
|
Achim von Borries
|
Eş yazar
|
Vincent Perez
|
Sanat Yönetimi
|
Utta Hagen
, Anja Müller
, Andreas Olshausen
, Jörg Baier
, Christoph Baumstieger
, Friederike Beckert
, Markus Bendler
, Roman Berger
, Hervé Berthou
, Katharina Birkenfeld
, Ron Büttner
, Klaus Eckmann
, Anika Falke
, Mirjam Gadinger
, Pierre Galic
, Peter Henk
, Barbara Jäger
, Andrea Kessler
, Lily Kiera
, Susanne Kleinlein
, Lucie Kozena
, Matthias Lerch
, Lisa Loher
, Eva-Maria Müller
, Peter Naguib
, Konstantin Ness
, Iris Paschedag
, Moritz Schlögell
, Tim Sehling
, Giulia Severini
, Nora Stenutz
, David Thummerer
, Volker Tobian
, Andre Wierschula
, Gabriele Winzen
|
3B Uzmanı
|
Tom Cowlishaw
|
Kostüm Tasarımı
|
Nicole Fischnaller
|
Set Dekorasyon
|
Ingeborg Heinemann
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
Andreas Olshausen
|
Butafor
|
Peter Naguib
, Lily Kiera
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Lucie Kozena
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Jean-Vincent Puzos
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Paul Driver
|
Oyuncu Seçimi
|
Jina Jay
, Simone Bär
, Jessie Frost
, Johanna Ragwitz
, Annika Sell
|
Editör
|
François Gédigier
|
Görüntü Yönetmeni
|
Christophe Beaucarne
|
Müzik
|
Alexandre Desplat
, Nicolas Charron
, Peter Clarke
, Peter Cobbin
, Xavier Forcioli
, Sylvain Morizet
, Stuart Morton
, Felix Trawoeger
, Kirsty Whalley
|
Yapımcı
|
Stefan Arndt
, Christian Grass
, Marco Pacchioni
, James Schamus
, Uwe Schott
, Paul Trijbits
|
Roman
|
Hans Fallada
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
George Stone
, Belinda Cumming
|
Görsel Efektler Teknik Yönetmeni
|
Howard Margolius
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Henny Zimmer
|
Dış Sesler
|
Peter Burgis
, Sue Harding
, Andrea King
, Jack Stew
|
Baş Kuaför
|
Lena Lazzarotto
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Lee Herrick
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Robert Farr
|
Ses Tasarımcısı
|
Robert Ireland
|
Dış Sesler Editörü
|
Linda Brenon
|
ADR ve Dublaj
|
Peter Gleaves
, Moritz Unger
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Claudius Rauch
|
Set Fotoğrafçısı
|
Christine Schroeder
|
Steadicam Operatörü
|
Jörg Widmer
|
Işık Şefi
|
Björn Susen
|
Müzik Editörü
|
Peter Clarke
|
Senaryo Süpervizörü
|
Nancy Rivas
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Nadine Waeldchen
|
Makyaj Efektleri
|
Raquel Munuera
|
Genel
|
Anja Wedell
, Barbara Jäger
, Tom Russell
, Jill McCullough
, Roman Berger
, William Chetwynd
, Christoph Baumstieger
, Abigail McKenzie
, Friederike Beckert
, Karl Keil
, Nicole Ebben
, Daniel Pieper
, Joan Washington
, Volker Tobian
, Lars Buge
, Paul Gredig
, Felix Schwarz
, Svenja Stirn
, François Gédigier
, Tamar Aviv
, Jörn Seifert
|