No One Will Save You Yorumları

No One Will Save You filmi detayları

@neuromancer

3 hafta önce

Biraz upgradelenmiş uzaylı görmek ilginçti. Yer yer geren bölümleri vardı. Ancak belli bir süreden sonra gerilimden çok komedi filmine dönüştü. Galaksinin en şapşal uzaylı istilasını izlemek keyifliydi. Senaryo her ne kadar basit olsa da eğlenceli zaman geçirtiyor.

@furkandgn9

2 ay önce

6.5 / 10

Konfor alanımda kalıp, klişe bir uzaylı istilası filmi izlemek istemiştim. Fakat bazı açılardan çok yaratıcı bir işle karşılaştım.

Film çocukluğunda yaşadığı bir travma sonucu toplumdan dışlanan ve kır evinde izole bir yaşam süren Brynn'e odaklanıyor. Etrafında hiç insan olmadığı için filmde 2-3 kez insan sesi duyuyoruz. Filmin ilgi çekici kısmı ise genelde görsel tercihleri ile vuku buluyor. Hollywood'un yarattığı uzun bacaklı ve kollu, dar göğüs kafesli, koca kafalı ve gözlü uzaylılara fiziksel işlevler kazandırılmış. Evrimlerinin avantajını bu derece öne çıkartan pek film hatırlamıyorum. Örneğin ince eklemlerin iki sebebi var. Birisi esneklik, diğeri ise bu esnekliği kullanarak fiziksel iletişim kurabiliyor olmaları. Türlü bükülmeler sonucu uzak mesafelerde işaret dili kullanıyorlar. Bunu hava alanlarında uçağın inişine yardımcı olan, ellerinde fosforlu ışıklar tutan görevlilerle bağdaştırabilirsiniz. Ses tasarımının kuvvetli oluşu da uzaylıların iletişim kanalını ilgi çekici ha
... Devamı
Konfor alanımda kalıp, klişe bir uzaylı istilası filmi izlemek istemiştim. Fakat bazı açılardan çok yaratıcı bir işle karşılaştım.

Film çocukluğunda yaşadığı bir travma sonucu toplumdan dışlanan ve kır evinde izole bir yaşam süren Brynn'e odaklanıyor. Etrafında hiç insan olmadığı için filmde 2-3 kez insan sesi duyuyoruz. Filmin ilgi çekici kısmı ise genelde görsel tercihleri ile vuku buluyor. Hollywood'un yarattığı uzun bacaklı ve kollu, dar göğüs kafesli, koca kafalı ve gözlü uzaylılara fiziksel işlevler kazandırılmış. Evrimlerinin avantajını bu derece öne çıkartan pek film hatırlamıyorum. Örneğin ince eklemlerin iki sebebi var. Birisi esneklik, diğeri ise bu esnekliği kullanarak fiziksel iletişim kurabiliyor olmaları. Türlü bükülmeler sonucu uzak mesafelerde işaret dili kullanıyorlar. Bunu hava alanlarında uçağın inişine yardımcı olan, ellerinde fosforlu ışıklar tutan görevlilerle bağdaştırabilirsiniz. Ses tasarımının kuvvetli oluşu da uzaylıların iletişim kanalını ilgi çekici hale getirmiş.

Öte yandan Brynn, film evrenlerinde görebileceğimiz en garip uzaylı avcılarından biri. Çok zeki ve çaresizliğinin getirdiği korkuyu iyi yöneterek vahşileşebiliyor. Kaitlyn Dever'ın duyguları bu kadar değişken bir karaktere, hiç konuşmadan böylesine güçlü can verebilmesi ise muazzam.

Filmin problemi ise çok büyük. Bir bağlam kargaşası var. Ne anlatmak istediğini biliyor mu emin değilim. Ama çok kötü anlattığına eminim. Finalindeki twistin anlaşılabilir olmaması da ekmeğe bal sürüyor ve deneyimi oldukça düşürüyor. Benim çıkardığım anlama gelecek olursam;

İnsanlar kendi cennetlerini yaratabilirler. Kolay kısmı kendileriyle yüzleşmeleri. Zor kısmı ise toplumun kabulü.

@quijote

2 ay önce

cevirmen bir de utanmadan adini yazmis :)) niye mi cunku film boyunca hic diyalog yok :)) vasat bi film di .
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL