Kaynak Yorumları

Kaynak filmi detayları

@xenites

1 ay önce

Bazı filmlerin sizde bıraktı etki anlamca farklı bir perspektiflere yol açıyor. Duygularınızı ve mantığınızı o açıdan daha net gözlemleyebiliyorsunuz. Bu filmde olduğu gibi. Müzikleriyle, yaşattığı duygularıyla ve oyuncuklarıyla harika bir filmdi.

@warriorpoet

1 yıl önce

7 / 10

Duygulandırıyor. Etkiliyor. Ölümsüz kılıyor.

@naksidil

3 yıl önce

9.7 / 10

Ölmeye Hazır mısın ? Onu kabullenmeye , teslimiyete ve şifa bulmaya hazır mısın ? Henüz yitirmeye razı gelmediğin birisinin , yitirmeyi kabullenerek teslimiyetinivurgulaması kim bilir nasıl korkunç bir histir . Oradan oraya koşarken çabalarken , ellerinin arasından kayıp gitti işte zaman .. Toprak , ağaçlar , kökler ve yıldızlar .. Bu yolun sonunda gerçekte ne var ? Bilmene rağmen hissemediğin için korkuyorsun . Yitirmemek için insan hangi çarelere başvurmaz ki .... Mümkün olsa eski çağlara da şüphesiz dönerdi ..

Hayat Ağacı şifa ve iksir bağlamında enteresan bir şekilde " Yılanın Kucağında " filmini anımsattı. İnsanoğlu yetinmeyi bilmez . Sömürgendir kurutucudur .. Bazı filmleri anlamlandırmak için kendi gerçeğinden de katmalısın :) Bu film ne yazık ki böyle .. Hugh Jackman ve Rachiel Weisz mükemmel oynamışlar ve hissettirmişler ..

@tendopain

3 yıl önce

1 saat 36 dakika mı geri alabilir miyim?

@comeche

4 yıl önce

Beni gerçek anlamda geren, rahatsız ve tedirgen eden; ama bir o kadar da dinlemekten kendimi alamadığım soundtracke sahip -ilk aklıma gelen- iki filmden birisidir. Diğeri de Scario. O da ayrı bir gerginlik yaratıyor bünyemde.

Ayrıca filmin müziklerinin ön plana çıkmış olması yorumuna bir nevze bende katılıyorum ama kendi açımdan bunun The Arrivals belgesel-dizisini izlememle alakalı olabileciğini eklemem lazım.
Z

@zeytinekmek

4 yıl önce

Zaten ağır ve doygun olan konusunun görsellikle sündürüldüğü, müzikleri zaman zaman anlatımın önüne geçen yapıt.

@mrs_aurora

5 yıl önce

8 / 10

Uzun zamandır izlemeyi ertelediğim ama çok istediğim bi filmdi.Bende bırakacağı etkisinden korkmuştum sanırım.Çok çok başka bir film.Görselliğiyle,oyuncuları ve o senaryosuyla hele o müziği...Bir filmi daha da etkileyici yapan şey kesinlikle müziklerdir.Bu filmdeki müzik bunu fazlasıyla sağlıyor.Rachel Weisz'ın o saf güzelliği ve Hugh Jackman'ın etkileyiciliği.Filmin felsefesi ise nerden baktığınızla alakalı çünkü içerisinde çok şey barındırıyor.Şu şudur bu budur demem çok yanlış olur.Kendiniz yaşayın.İzleyin izlettirin.

@selmass

5 yıl önce

7.7 / 10

darren aronofsky ve yine harika bir müzik. yani filmin anlamı, ilerleyişi, sonucu, herşeyi o müzikte saklı sanki.

film iyi film izleyin bence.

@normajeane

6 yıl önce

9.4 / 10

Felsefesi o kadar güzel ve anlamlı ki. Hep iç içeyiz bu evrende. Ölüm de yaşam da ayrılıklar da aşklar da birbirinin kaynağı. Bitti dediğimiz şeyler başlangıçlarımız. Tamamiyle bir döngünün içindeyiz. Evren denilen muammanın içinde kendimizi tekrarlıyoruz. Neyse ben fazla derinlere inmeden birkaç bir şey söyleyip geçeceğim. Zaman kaybı, hiçbir sey anlamadımcıları bir kenara bırakın ve izleyin. Filmin müzikleri sanki söylenmek istenileni anlatıyor. İzleyin ve izlettirin.

@rinustalarin

7 yıl önce

9.6 / 10

Seneler önce yalnızca bir kere izlemiştim. Arşivim arasında gezinirken şöyle bir daha bakayım dedim. Sonra buraya döndüm, baktım ki hiçbir şey yazmamışım, yalnızca 96/100 puan verip geçmişim...

4 puanı da ya çok kısa bir film olmasından, ya da yavaş ilerlemesinden kırmışımdır diye düşünüyorum.

Teması gibi 'Ölümsüz' bir yapıt. Buna film diyemeyiz. Anlam düşmesi olur. Bu eşi benzeri görülmemiş bir yolculuk çünkü...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL