Şamar Oğlanı Yorumları

Şamar Oğlanı filmi detayları

@korsanadam

2 ay önce

7 / 10

Kendi kulvarında üst seviye filmlerden. Karakterimiz kendini trajikomik bir olayın ortasında buluyor. Karakterlerin verdiği tepkiler komik olmasa bile ortamın gerginliğinden verilen tepkiler seyirciyi ara sıra güldürüyor.

Amerikan aile yapısının Anadolu aile yapısından ne kadar farklı olduğuna tanık oluyoruz. Ergen kızın babasına yaşattıkları... Baba Dan'in ise kardeşi Mitch'in -Türkiye tabiriyle- nişanlısına göz koyması yerli yönetmenlerimizin elinde 90 bölümlük ikişer saatlik uzun uzun bakışmaların, bolca kavgaların olduğu diziye dönüştürülebilirmiş ama olaylar Amerika'da geçince romantik komedi oluyor.

Kullanılan renk paletini, ışıklandırmayı, dekorları çok beğendim. Bunlar ve birbirine bağlı mutlu bir ailenin olması insanın içini ısıtıyor.

@free_style

6 yıl önce

Kendinizi iyi hissetmek için izleyebileceğiniz filmlerden değil. Biraz zoraki gülümseme olabilir. Çok daha güzel filmler varken sinema hamallığı olabilr. Ama yerin dibine sokmuyorum.

@behtul

9 yıl önce

juliette binoch isminin yanıltabileceği film. çok kötü bir film değil ama hadi bugun güzel bir film izleyeyeyim dediğinizde de sizi tatmin edecek bir film değil. zira ben sadece steve carell'ın dans sahnesinde epey güldüm bunun dışında çok albenisi olan bir yapıt değil.

@vfv

10 yıl önce

film kötü değil fakat insna ister istemez steve carreldan saf komedi bekliyor bazen sıkıcı olsada ben genel olarak beğendim

@stiff

11 yıl önce

7 / 10

Hani şöyle bir konuyu okuduğumuzda çok farklı bir film olmadığını anlayabiliyoruz. Ancak, Steve Carrell faktörü filmi izlemek için yeterli bir sebep olabiliyor. Bizim geleneklerimize uymayan bir ilişkiyi barındırsa da; bir aile filmi aslında... Güldürme amacı güdülmemiş. Zaman zaman tebessüm ettiriyor. Ayrıca; You Again filmindeki Odette Yustman'dan sonra gördüğüm en sempatik dans eden oyuncu; Dan in Real Life'taki Emily Blunt... Emily Blunt'ı filmde çok az görüyoruz belki ama bana her zamankinden daha güzel geldi.
S

@sixtyone

13 yıl önce

7 / 10

fazla bir beklentim olmadan izlediğim ancak umduğumdan iyi çıkan filmdir..ayrıca afişiyle bu kadar uyumsuz bir film olamaz..

@arcticpuppet

13 yıl önce

bu filmde yaşanılanlar türkiye’de kesinlikle kabul edilecek turden degil. cunku kimse o kadar geniş degil. aynı sey burda yapılmıs olsa, juliette binoche’un canlandırdıgı karakter kesinlikle damadın ailesi tarafından dışlanır ve hepimizin bildiği o damgayı yer ama steve carrell’ın canlandırdığı karaktere her zamanki gibi ses çıkmaz. çünkü erkek yapar ama kadınlar yapamaz boyle şeyleri (!)

(çok içime oturmuştu, belirtmek istedim.)

ama yine de ailecek izlenilebilecek 1 saat 38 dakikalık çerezlik film.

--- `spoiler` ---

arkadaş o değil de biz bu filmi izlerken; o köpekleri taklit eden ve steve carrell’ın yeğeni olan japon/çinli/koreli kızın nasıl bir kırmalığa sahip olduğunu merak ederken filmin yarısını kaçırdık sanırım. hayır anneye babaya bakıyorum, ne bi çekik gözlülük, ne bi koniçivalık.. o açıdan çok gizemli bir filmdi.

--- `spoiler` ---
Y

@yapay

14 yıl önce

7 / 10

Fena bir film değil, şahsen ben beğendim. Zaman zaman sıkıcı olsa bile bir romantik komediden de çok şey beklememek kanaatindeyim. Adamın en küçük kızı lily'di galiba ismi oldukça şirin.
D

@duman

14 yıl önce

uzun pazar kahvaltılarında izlenebilecek sıcak bir film.

@tamara

14 yıl önce

7.1 / 10

Çok sevimLi bir fiLmdi yaa.. :) Konusundan da anLaşıLdığı üzere Dan kardeşinin sevgiLisine aşık oLur, ve eğLence başLar :) FiLmin çok komik oLduğunu söyLeyemem ama eğLenceLi ve gerçekçi oLduğunu söyLeyebiLirim.. Eminim Dan gibi birçok duL baba vardır, kendisini aiLesine adayan, çocukLarına öğütLer veren ama iş bu davranışLarı kendinin yapmasına geLince ve en önemLisi aşık oLduğunda afaLLayan tipLer azımsanmayacak derecededir :) FiLmin en güzeL yerLeri ise Dan'in kendiyLe çeLişen tavırLar sergiLemesiydi :) Zaten fiLmin temeLi de bu asLında, Dan aşık oLunca ne yapar? HeLeki bu aşk kardeşinin aşkı oLursa :) Steve CareLL'e bu tarz -umutsuz vaka- roLLer çok yakışıyor, adam aynı anda hem komik hemde acınası derecede dramatik oLabiLiyor :) Bu gerçekten koLay değiLdir.. Dan roLüne Steve'den başkasının bu kadar yakışacağını sanmıyorum açıkçası.. Keza JuLiette Binoche'de öyLeydi.. :) Meğer kadının içinde müthiş bir enerji varmış, onu iLk oLarak "Three CoLor: BLue" fiLmiyLe tanıdığım için kafamda
... Devamı
Çok sevimLi bir fiLmdi yaa.. :) Konusundan da anLaşıLdığı üzere Dan kardeşinin sevgiLisine aşık oLur, ve eğLence başLar :) FiLmin çok komik oLduğunu söyLeyemem ama eğLenceLi ve gerçekçi oLduğunu söyLeyebiLirim.. Eminim Dan gibi birçok duL baba vardır, kendisini aiLesine adayan, çocukLarına öğütLer veren ama iş bu davranışLarı kendinin yapmasına geLince ve en önemLisi aşık oLduğunda afaLLayan tipLer azımsanmayacak derecededir :) FiLmin en güzeL yerLeri ise Dan'in kendiyLe çeLişen tavırLar sergiLemesiydi :) Zaten fiLmin temeLi de bu asLında, Dan aşık oLunca ne yapar? HeLeki bu aşk kardeşinin aşkı oLursa :) Steve CareLL'e bu tarz -umutsuz vaka- roLLer çok yakışıyor, adam aynı anda hem komik hemde acınası derecede dramatik oLabiLiyor :) Bu gerçekten koLay değiLdir.. Dan roLüne Steve'den başkasının bu kadar yakışacağını sanmıyorum açıkçası.. Keza JuLiette Binoche'de öyLeydi.. :) Meğer kadının içinde müthiş bir enerji varmış, onu iLk oLarak "Three CoLor: BLue" fiLmiyLe tanıdığım için kafamda sessiz sakin haLLeriyLe kaLmış, ama bu fiLmde gerçekten aşık oLunası bir kadındı, yani Marie'ye hem Dan'in hem de Mithc'in iLgi duyması çok normaL :) FiLmin diğer bir artısı da bu iki karakterin -Marie ve Dan- uyumu, ben onLarı birbirine çok yakıştırdım vaLLa :) Başka bir artı ise kaLabaLık aiLe fiLmi oLması, bu tarz fiLmLeri hep sevmişimdir.. Bkz: "FamiLy Stone" :) GüzeL bir hafta sonu fiLmi...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL