7.4

281 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (392.799 OY)

KONUSU
Küçük bir kovboy kasabası olan Big Whiskey, şerif "Küçük Bill" Daggett’in sert idaresi altında sakin bir hayat sürmektedir. Ancak kasabadaki hayat kadınlarından biri, müşterileri tarafından zalimce doğranınca ortalık karışır. Şerifin, olayı görmezden gelmesi sonucu ayaklanan fahişeler, suçluların ke ... Devamı
Küçük bir kovboy kasabası olan Big Whiskey, şerif "Küçük Bill" Daggett’in sert idaresi altında sakin bir hayat sürmektedir. Ancak kasabadaki hayat kadınlarından biri, müşterileri tarafından zalimce doğranınca ortalık karışır. Şerifin, olayı görmezden gelmesi sonucu ayaklanan fahişeler, suçluların kellesine ödül koyar.

Artık yaşamayan karısı için eski hayatını geride bırakıp çiftçiliğe başlamış olan efsane kiralık katil William Munny, yeni yetme silahşör Schofield Kid tarafından baştan çıkarılır ve çocukları için son bir kez ödül avcılığı yapmaya soyunur. Bütün bunlar olurken şerif Dagget’in kasabada kiralık katilleri istemeyeceğini tahmin etmek güç değildir. Big Whiskey’nin yeni ziyaretçileri, kendini beğenmiş silahşör English Bob ve ucuz biyografi yazarı Beauchamps’ın da gelişiyle sınır kasabasında ortalık iyice karışacaktır.

Aslında gerçekten yaşayan bir efsane olan Munny’ye gelince... Henüz kasabalılara vereceği ve hayattan alacağı dersler vardır.

Clint Eastwood, eski hocası Sergio Leone’ye bir saygı gösterisi sayılacak bu filmiyle, Kevin Costner’ın Kurtlarla Dansı’ndan kısa bir süre sonra bir Western’in daha Oscarlar’a damgasını vurmasına sebep oluyor. Eastwood’un hayat verdiği Munny karakterinin, 10 yıllar önce Leone’nin "spagetti"lerinde canlandırdığı ödül avcısı tiplemesinin adeta gelecekteki hali olmasıyla da ilginçtir. Eleştirmenlerce de, sinemaseverlerce de epeyce beğenilmiş bir yapım.
Clint Eastwood

William Munny

Gene Hackman

'Little' B...

Richard Harris

English Bob

Jaimz Woolvett

The Schofi...

Anna Levine

Delilah Fi...

Saul Rubinek

W.W. Beauc...

Frances Fisher

Strawberry...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

2 yıl önce

6.5 / 10

Alışılmış western'in aksine çok daha durağan ilerleyen bir film. Böyle olması bir eleştiri değil tabii ki benim için ama bazı yerler gerçekten fazla uzun ve yavaştı. Uykum geldi desem yeridir.

William Munny isimli karakterin, dilden dile aktarılan hikayesinin bir sinema uyarlaması. Film delikanlılık üzerine dönen bir hikayeye sahip. Neredeyse diktatör seviyesindeki bir şerifin kontrolünde olan kasabada bir hayat kadını bıçaklanır. Şerifin verdiği ceza yetersiz bulunur ve genel ev çalışanları bu adamların başına ödül koyar. Bunun üzerine William, üçüncü bir şahısında teşvikiyle son defaya mahsus bir av işi yapmaya karar verir.

Tabi bu iş bahsettiğim şerifin köyünde yapılacağından pek kolay olmayacaktır. Fazla iniş çıkışları olmayan, ekseriyetle tek düze ilerleyen ama başarılı oyunculuk ve müzikleri olan bir film.

@gamazashi

6 yıl önce

- Adam sıçarken 3 el ateş ettim.

- İçki iç evlat.

@camerman

7 yıl önce

8.1 / 10

Farklı bir western filmi..senoryosu film ilerledikçe şekil alıyor..clint easwood bi tarafa ben gene hackman ı da çok beğendim..kötü rol yakışmış abimize..ancak durağan sahnelerin çokluğu biraz fazla olmuş gibi.neticede seyredilesi bir film...
C

@ciuv

7 yıl önce

Sinema tarihindeki en delikanlı karakter William Munny. Arkadaşına yanlış yapanları affetmemesi takdire şayan.

@oneetimee

7 yıl önce

7.8 / 10

olan Gene Hackman'a oldu..Filmin sonundaki Clint'in "manyagım lan ben hepinizi vururum" temalı bağırışları izlenmeye değer.

@vfv

9 yıl önce

7.8 / 10

...''Hızlı ve keskin nişancı olmak göz çıkarmaz ama serinkanlı olmanın yanında solda sıfırdır...''...Sade bir film gibi görünsede Derinliklerine indiğinizde ne kadar anlamlı bir film oldugunu da keşfederiz.Diğer Western filmleri gibi Full aksiyon ful çatışma gibi bir niyeti de yok filmin.Clint Eastwood un hem yönetmenliğini yaptıgı, hem yapımcılıgını üstlendiği hemde oynadıgı film teknik açıdan da çok başarılı.Eastwood gerçekten mükemmel bir yönetmen.Çok zeki ve özenli.Yinede artık Western Türü filmleri bırakmalı..Bazı şeyler tadında bırakılmalı.En azından 2000 li yıllarda daha değişik filmler yapmıştır. .Filmde oluşturulan mekan,oyunculuklar kıyafetler, müzikler tamamiyle Western kokuyor. Bilmeyenler için söylemekte fayda var.Film 4 dalda oskar almış.Bu kadar iyi bir film mi diye soracak olursanız size cevabım şu olurdu ''Tam bir sanat eseri'' . '' Canımız insanların iyi niyetiyle yılanların sabrına emanet.'' 10/ 8.2
E

@ersoyckr

10 yıl önce

işte size vahşi batı. oyuncular zaten bir numara. hele western ve başrolde clint eastwood varsa daha bir izlenesi oluyor...
SPOILER

Affedilmeyen filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Affedilmeyen filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Affedilmeyen filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL