Rüzgar Bizi Götürecek Yorumları

Rüzgar Bizi Götürecek filmi detayları

@alisinatif

2 ay önce

"biri de cikip "sizin kaderciliginizi sikeyim" dememis mi yani? Abbas mi demis yoksa bunu?ruzgardan ruzgara fark ediyor mu yoksa? ayni istikamete her gun farkli yonden esiyor diye mi bugunler?

talihi degistirmek,tarihi degistirmekten niye daha zor amina k*yayim?"

diye yazsam mi diye gecirmistim icimden. iyi ki yazmamisim(!) bana bi "Iran karisik", ketcapsiz.

@superhans

1 yıl önce

10 / 10

Ölüm bir gün gelecek, sen yaşamı düşün.

@rusyena

3 yıl önce

7.5 / 10

Nitelikli bir sanatsal film. Tıpkı kısa öykü çözümlemesi yapar gibi, her sahneyi düşünüp tek tek çözümlemek, filmden bir sürü bir sürü anlam çıkarmak gerek. Aksi halde salt konuya odaklanınca yüzeysel bulup sıkılmak mümkün. Ama derinlikli katmanlı bir film Hem yönetmenin çekim tercihleri olarak, hem de verilmek-anlatılmak istenen şeyler adına farklı ve ilginç... Bol bol kafa patlatmak, film şurada ne anlatmak istemiş, yönetmen bunu neden böyle vermiş, diyerek izlemek isterseniz film tam size göre.

@feyz

7 yıl önce

dinle!!

duyuyor musun gölgelerin fısıltısını?

yabancıyım ben bu mutluluğa.

alışkınım bu umutsuzluğa.

dinle!!...

duyuyor musun gölgelerin fısıltısını...

orada, gecede, bir şeyler oluyor.

@koprudekikiz

9 yıl önce

"küçücük gecemde benim,ne yazık

rüzgarın yapraklarla buluşması var

küçücük gecemde benim

yıkım korkusu var.

bir an

ve sonrasında hiç."

füruğ ferruhzad

@sarhosatlarzama

9 yıl önce

8 / 10

şiir gibidir, belki de şiirdir. keza film, ismini iranlı şair füruğ ferruhzad`ın aynı isimli şiirinden almıştır. ve yine bu şiir, filmde okunmuştur.

@john_titor

9 yıl önce

------spoiler------

motoru süren yaşlı dayının öteki tarafla ilgili hayyamın rubailerine benzer alıntılar yapıp,kim gidip görmüş te o kadar güzel olduğunu söylüyo falan dediği kısım favorimdir ha bi de benzer isimli olan ve sevgilisini öldüren noir desir'in şarkısı geliyo aklıma

@kimolaki

9 yıl önce

-şimdiye kadar kahveci bir kadın da görmemiştim. +sen gökten mi düştün? -pardon? +sen gökten mi düştün diyorum. babanın önüne çayı kim koyuyor? -annem tabi ki. +o halde neden şimdiye kadar kahveci kadın görmedim diyorsun? bütün kadınlar bir tür kahveci sayılır işte. üç iş birden yaparlar. gündüz işçidirler, akşamları kahveci, geceleri ikisi birden. bunlar annenden ırak olsun tabi!

@poormf

10 yıl önce

6 / 10

İzledikten sonra cep telefonunuzun çalmasını istemeyeceğiniz filmde, İran Filmlerinin genel karakterine uygun bir şekilde bir duygunun, düşüncenin izleyici tarafından yaşanması sağlanıyor. Ancak sinopsisler okunduğunda köye gelen kişilerin amacının anlaşılabildiği konu inandırıcılık konusunda sıkıntılı. Filmin sonunda gerçekleştirilen eylem için orada idiler ise 3 kişi çok fazla idi o iş için 1 kişi yeterdi... Gösterilmeyen yüzler farklı ve güzel bir anlatım dili oluşturmuş... Kahveci kadının feminist tavrı, doktorun yaşam algısı üzerine söyledikleri hoştu... Haklı gerekçelere dayanarak bazıları filmde yaratan yaratılan ilişkisi bulmuş ama konunun böyle anlatılması ve birilerinin bunu fark etmesi kimin boyunu uzatmış?!

6/10
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL