Sosyeteden İnsan Manzaraları Yorumları

Sosyeteden İnsan Manzaraları filmi detayları

@naksidil

1 ay önce

8.9 / 10

Bu sitede bu puan gerçek olamaz ( 6.4 ) ? Bittiği için üzüldüm. İnsanların büyük bir kısmı palyaçoyu yakıştırıyor kendine her şekilde ve bunu ustalıkla oynuyor..
Düşündürücü, acı ama keyifli film.

@tiamath

1 yıl önce

8 / 10

Böyle bir film yapmak tahminimce oldukça zordur. Bu tarz anlatıma sahip kitaplarda her zaman çok hoşuma gitmiştir. Seyyah serisi yada olasılıksız/empati gibi kitaplarda da böyle birkaç koldan anlatım ve iç içe geçmiş olaylar zinciri hakimdir. Bu filmde asıl tema, özellikle mevcut yaşantılarında problemler olan ve salt çoğunlukla mutsuzluğun hakim olduğu yaşantıların, (belki biraz ütopik olan) çeşitli olaylarla birbirlerine müdahil oluşu çok güzel işlenmiş. O araba kazası olayı ve devamındaki olaylar, bir kişi için önemsiz olan suda boğulmuş bir kızın - diğer kişi için görmesi bile yıkıcı etkisi olması, pastacının derdi günde 16 saat çalışarak para kazanmak iken diğer taraftaki varlıklı insanların evlatlarının canıyla uğraşıyor olması ve daha nice konular. Film gerçekten dolu dolu bir film. Fakat bazı konuların üç saatlik filmin sonunda hala adam gibi bir sonuca bağlanmamış olması malesef filmde bir eksiklik olmuş. En basiti, fotoğrafların karıştığı dükkandan çıkınca birbirlerinin plaka
... Devamı
Böyle bir film yapmak tahminimce oldukça zordur. Bu tarz anlatıma sahip kitaplarda her zaman çok hoşuma gitmiştir. Seyyah serisi yada olasılıksız/empati gibi kitaplarda da böyle birkaç koldan anlatım ve iç içe geçmiş olaylar zinciri hakimdir. Bu filmde asıl tema, özellikle mevcut yaşantılarında problemler olan ve salt çoğunlukla mutsuzluğun hakim olduğu yaşantıların, (belki biraz ütopik olan) çeşitli olaylarla birbirlerine müdahil oluşu çok güzel işlenmiş. O araba kazası olayı ve devamındaki olaylar, bir kişi için önemsiz olan suda boğulmuş bir kızın - diğer kişi için görmesi bile yıkıcı etkisi olması, pastacının derdi günde 16 saat çalışarak para kazanmak iken diğer taraftaki varlıklı insanların evlatlarının canıyla uğraşıyor olması ve daha nice konular. Film gerçekten dolu dolu bir film. Fakat bazı konuların üç saatlik filmin sonunda hala adam gibi bir sonuca bağlanmamış olması malesef filmde bir eksiklik olmuş. En basiti, fotoğrafların karıştığı dükkandan çıkınca birbirlerinin plakalarını aldılar, ee sonra ne oldu? Wyman çiftlerinin ilişkilerini bitme noktasına getiren olayda, barbekü partisinden sonra normale mi döndüler yani?

Julianne Moore'u oynadığı cesur sahneden ötürü ayrıca tebrik ediyorum. Bir çok cesur sahne var ama bir tartışma rolünü böyle bir kılık/çıplaklıkla bu kadar gerçekçi oynamak gerçekten ayrı bir başarı.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL