Yönetmen
|
Ivan Reitman
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jim Fyfe
Scoleri Brother / Ghost Jogger (uncredited)
|
|
|
|
|
|
Ivan Reitman
Man Walking Outside Firehouse / Slimer (ses) (uncredited)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Butafor
|
Ed Mirassou
|
Yazar
|
Stuart Fink
|
Yardımcı Butafor
|
Tom Miller
, Edmund E. Villa
|
Elektrik Formeni
|
Benny McNulty
|
Ulaşım Şefi
|
Dick Johnson
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Christine Larson-Nitzsche
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Richard Friedman
|
İnşaat Formeni
|
Richard Hoffenberg
|
Kablocu
|
Mark Jennings
|
Yapım Koordinatörü
|
Pamela Cederquist
|
Hazır Boyacı
|
Francis N. 'Lucky' Costello
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Gene Kearney
|
Dolly Sorumlusu
|
Sandy Williams
, Robert Sordal
|
Yapım Ses Mikseri
|
Gene S. Cantamessa
|
Boom Operatörü
|
Steve Cantamessa
|
Elektrikçi
|
Brent Poe
, Ken W. Ballantine
, Gregory Peters
, E. Christopher Reed
, Eric Smith
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Pamela Easley
|
1. Kamera Asistanı
|
Larry Hezzelwood
|
Kast Asistanı
|
Dorothy O'Leary
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Leslie J. Kovacs
|
Görsel Efektler
|
Jon Alexander
, Beverly Bernacki
, Les Bernstien
, Andrea Biklian
, Cosmas Paul Bolger Jr.
, Anne Calanchini
, Jo Carson
, Wade Childress
, Terry Chostner
, Michael Cooper
, Robert Cooper
, Peter Daulton
, Jeff Doran
, David Drzewiecki
, Pamela Easley
, Bob Finley III
, Robert Finley Jr.
, Thomas Floutz
, Warren Franklin
, Jammie Friday
, John Gazdik
, Bill George
, Brian Gernand
, Ray Gilberti
, Michael Gleason
, Chris Goehe
, John Goodson
, Ned Gorman
, Caroleen Green
, David Hanks
, Janet Healy
, David Heron
, Edward Hirsh
, Harley Jessup
, Keith Johnson
, Ed Jones
, Randy Jonsson
, Brad Kuehn
, Peter Kuran
, Kevin Kutchaver
, Tim Lawrence
, Michael Lessa
, Kim Marks
, Hank Mayo
, Patrick McArdle
, Grant McCune
, Michael McGovern
, Roberto McGrath
, Mark S. Miller
, Steve R. Moore
, Dennis Muren
, Patrick T. Myers
, Lori J. Nelson
, Sam Nicholson
, Kendall Nishimine
, Michael Olague
, Jeff Olson
, David Owen
, Alan Peterson
, Eric Peterson
, Lorne Peterson
, Jerry Pooler
, Louis Rivera
, Martin Rosenberg
, Thomas Rosseter
, Amanda Roth
, Robin Shelby
, Mark Siegel
, Kenneth Smith
, Kim Smith
, Mike Smithson
, Mark Sullivan
, John Swallow
, Pat Sweeney
, Joseph Thomas
, Sean Turner
, Mark Vargo
, Danny Wagner
, Bruce Walters
, Harry Walton
, Debra Wolff
, Joseph Yanuzzi
, Jacqueline Zietlow
, Don Bies
, Greg Dykstra
, John V. Fante
, Paul Huston
, Benton Jew
, Pete Kozachik
, Richard Lund
, Michael Douglas Middleton
, Scott Ross
|
Teşekkürler
|
Pat Scott
|
Diğer
|
Dan Aykroyd
, Harold Ramis
|
Diğer
|
Elton Ahi
, Sean Albertson
, Diane Bandolas
, Susan J. Bonno-Buckner
, Catherine Cederquist
, Pamela Cederquist
, Mary Fellows
, Stuart Fink
, David Forbes
, Matthew Gould
, Quincy Z. Gunderson
, David Hummel
, Stephanie Kahn
, Rosemary Lombard
, Anne Prager
, Mike Revell
, Scott Schaffer
, John Simone
, Richard Spector
, James C. Udel
, Gaetano Vaccaro
, Jim Vatis
, Ginny Warner
, Betty Chin
, David Lanphier Jr.
, Chris Lombardozzi
, John D. Sarviss
, Jon Shaw
|
Mekan Yöneticisi
|
George McDowell Agnew
, Steve Rose
, Ginger Sledge
, Chris Stoia
, Nicholas Wolfert
|
Editoryal Hizmetler
|
Debra Bard
, Jeffrey James Bell
, Debra Kahn Tolchinsky
, Saul Saladow
|
Animasyon
|
Harry Walton
|
Kamera Teknisyeni
|
Ken W. Ballantine
, Ira Brenner
, Sandy Brooke
, Richard Crudo
, Angelo Di Giacomo
, Robert Edesa
, Raymond Fortune
, Michael Genne
, Adam Glick
, Dylan Goss
, Larry Hezzelwood
, Petr Hlinomaz
, Larry Huston
, Tony C. Jannelli
, Gene Kearney
, Leslie J. Kovacs
, Bruce MacCallum
, Bruce McBroom
, Larry McConkey
, Benny McNulty
, Rexford L. Metz
, Bob Munoz
, Louis Niemeyer
, Gregory Peters
, Brent Poe
, Richard Quinlan
, Ed Quinn
, E. Christopher Reed
, Tim Sasaki
, Eric Smith
, Robert Sordal
, Donald Sweeney
, Clarence Tindell
, Michael T. Travers
, Dave Turpin
, Greg Walters
, Sandy Williams
, Chris Hammond
, Chaim Kantor
, Billy Kerwick
, Gary Stark
|
Ses
|
Ed Bannon
, Anna Behlmer
, Steve Borne
, Gary C. Bourgeois
, Gene S. Cantamessa
, Steve Cantamessa
, Chris Carpenter
, Joan Chamberlain
, Jim Fitzpatrick
, Bruce Foster
, Richard Friedman
, Mark Gordon
, William Hartman
, Larry Hopkins
, David M. Ice
, Chris Jargo
, Mark Jennings
, Fred Judkins
, Tom C. McCarthy
, Gary Rydstrom
, Solange S. Schwalbe
, Don S. Walden
, Burton Weinstein
, Derek Casari
, Ellen Heuer
, Greg Orloff
, John Roesch
, Joseph T. Sabella
, Carolyn Tapp
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Ann Harmon
|
İkinci Birim
|
Cyd Adams
, Sue Fellows
, Peter Giuliano
, Alex Hapsas
, Christine Larson-Nitzsche
, Michael D. Moore
, Michael Neumann
, Joseph Ray
, Drew Ann Rosenberg
, Ira S. Rosenstein
, Douglas S. Ornstein
|
Operasyon Yöneticisi
|
Ken Golden
, Gordon A. Webb
|
Makyaj Sorumlusu
|
Stephen Abrums
, Mark Alfrey
, Gandhi Bob Arrollo
, Frank Bianco
, John M. Elliott Jr.
, Peggy Semtob
, Michael R. Thomas
, Marlene D. Williams
|
Yapım Sanatçısı
|
Bo Welch
|
Sinematografi
|
Michael Chapman
|
Müzik
|
Randy Edelman
, Peter Afterman
, Tom Boyd
, Kevin Dorsey
, Greig McRitchie
, Maria Newman
, James Thatcher
, Steven Scott Smalley
, James Walker
, Richard Nash
, Rick Baptist
, Steve Becknell
, Bruce Dukov
, Ralph Grierson
, Alan Kaplan
, Armen Ksajikian
, Rene Mandel
, Richard Marvin
, Joe Meyer
, Victoria Miskolczy
, Anatoly Rosinsky
, Steve Schaeffer
, John Wittenberg
|
Üretim Hizmetleri
|
Bernie Brillstein
, Michael C. Gross
, Sheldon Kahn
, Joe Medjuck
, Ivan Reitman
, Gordon A. Webb
|
Senaryo Süpervizörü
|
Faye Brenner
|
Set Tasarımı
|
Rick Heinrichs
, Greg Papalia
, Nick Navarro
|
Senaryo
|
Dan Aykroyd
, Harold Ramis
|
Sanat Yönetimi
|
Tom Duffield
, Richard Adee
, Steven Lee Baer
, Greg John Callas
, Francis N. 'Lucky' Costello
, R. Scott Doran
, Thom Enriquez
, Giovanni Ferrara
, Daniel K. Grosso
, Ann Harmon
, Rick Heinrichs
, Richard Hoffenberg
, Jack Johnson
, Steven Ladish
, Bill MacSems
, David Manhan
, Chuck McSorley
, Tom Miller
, Ed Mirassou
, Nick Navarro
, Greg Papalia
, William A. Petrotta
, Justin Scoppa Jr.
, Randy Severino
, Edmund Villa
, John Warnke
, Tom Warren
, Martin J. Gibbons
, Marc Meisels
, Gary Montalbano
, Tom Volpe
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Peter Giuliano
|
Kostüm Tasarımı
|
Gloria Gresham
|
Yönetici yapımcı
|
Bernie Brillstein
, Michael C. Gross
, Joe Medjuck
|
Yapımcı
|
Ivan Reitman
|
Prodüksiyon İllüstratörü
|
Jack Johnson
, Thom Enriquez
|
Oyuncu Seçimi
|
Michael Chinich
, Dorothy O'Leary
, Franklyn Warren
|
Ortak Yapımcı
|
Sheldon Kahn
, Gordon A. Webb
|
Dublörler Koordinatörü
|
Joel Kramer
|
Editör
|
Sheldon Kahn
, Donn Cambern
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Bo Welch
|
Set Dekorasyon
|
Cheryl Carasik
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
John Warnke
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Dennis Muren
|
Görüntü Yönetmeni
|
Michael Chapman
|
Karakter
|
Dan Aykroyd
, Harold Ramis
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Randy Edelman
|
Kuaför
|
Peggy Semtob
, Marlene D. Williams
, Frank Bianco
|
İnşaat Koordinatörü
|
Greg John Callas
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Gordon A. Webb
|
Set Şefi
|
Chuck McSorley
|
Butafor
|
William A. Petrotta
, Bill MacSems
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Fred Judkins
, Tom C. McCarthy
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
John M. Elliott Jr.
|
Ses Editörü
|
Burton Weinstein
, William Hartman
, Mark Gordon
, Solange S. Schwalbe
, David M. Ice
, Don S. Walden
, Bruce Foster
|
Orkestra Şefi
|
Greig McRitchie
|
Set Fotoğrafçısı
|
Bruce McBroom
|
Görsel Efekt Editörü
|
Jo Martin
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Craig Pinkard
, Dick Johnson
, Hugh Kelly
, Tom O'Donnell Jr.
|
Özel Efektler
|
Dick Wood
, Joe Day
, Chuck Gaspar
, Connie Brink
, Scott Forbes
, Richard L. Hill
, Rick Lazzarini
, Hans Metz
, Bill Traynor
, Mike Wever
, Tommy Williamson
, John Dods
, Dan Frye
, Adam Jones
, Steve Paley
, Jon Curtis Price
|
Kamera Yükleyici
|
Dylan Goss
|
Kostüm Sorumlusu
|
G. Tony Scarano
, Oda Groeschel
, Jennifer Butler
, Le Dawson
, Lois DeArmond
, Adrienne Manhan
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Janet Healy
|
Müzik Süpervizörü
|
Peter Afterman
|
Dublörler
|
Danny Aiello III
, Mary Peters
, Bill Anagnos
, Jophery C. Brown
, Tony Brubaker
, Kurt Bryant
, Peter Bucossi
, Richard E. Butler
, Roydon Clark
, Erik Cord
, Roger Creed
, Lori Crowder
, Wally Crowder
, Kerrie Cullen
, Vince Deadrick Sr.
, Leon Delaney
, Debbie Evans
, Frank Ferrara
, Donna Garrett
, Clifford Happy
, Marguerite Happy
, Gene Harrison
, Jery Hewitt
, Larry Holt
, Joel Kramer
, Steven Lambert
, William T. Lane
, Lane Leavitt
, Fred Lerner
, Kym Washington Longino
, Billy D. Lucas
, Bob Minor
, Phil Neilson
, Mick O'Rourke
, Sandy Richman
, John Robotham
, Michael Russo
, Anthony G. Schmidt
, Frank James Sparks
, Sven-Ole Thorsen
, Ceci Vendrell
, Michael M. Vendrell
, Deborah Watkins
, Gary J. Wayton
, Paula Wayton
, David Webster
, Andy Gill
, George P. Wilbur
|
Makyaj Sanatçısı
|
Stephen Abrums
, Gandhi Bob Arrollo
, John Dods
|
Kameraman
|
Michael Genne
, Robert Edesa
|
Genel
|
Michael D. Moore
, Ira S. Rosenstein
, Chris Jargo
, Jennifer Butler
, Adrienne Manhan
, Bob Munoz
, Le Dawson
, Jim Vatis
, Ginny Warner
, Cyd Adams
, Matthew Gould
, Stephanie Kahn
, Greg Walters
, Tim Sasaki
, Catherine Cederquist
, Anne Prager
, Gaetano Vaccaro
, David Forbes
, Tony Brubaker
, Donn Cambern
, Sheldon Kahn
, Gary J. Wayton
|