On Emir Yorumları

On Emir filmi detayları

@monco

7 ay önce

7.5 / 10

Burada eski filmlere ilginç biçimde az puan veriliyor. Sırf dikilitaş dikme sahnesi bile tek başına filmi 8 puanlık yapıyor. Yani tam olarak ne bekliyorsunuz 50-60 senelik filmlerden. Tarih filmi konusunda çok daha başarılı eski filmler ama şuna eminim. Çoğu insan izlemeden 6 puanı verip geçiyor.

@gaffarson

8 yıl önce

Bir film düşünün ki çekildiği tarihten tam 60 yıl sonra bugün aynı tadı alamadığınız birçok filmden güzel.Filmi elbette 1956 ya göre değerlendirmek zorundayım ve fazla olmuş. 4 saatlik bir film insanı nasıl hiç sıkmaz dedirten ve dolu dolu geçen bir 4 saatten bahsediyoruz.

Görsel efektler yüzyılın ortası için çok fazla bile sayılır, oldukça başarılı. Neredeyse her sahnede sanatsal bir lisan kullanılmış ama baymadan tadında ve yerinde yedire yedire işlemişler. Oyunculukların çoğu güzel.

Yıllardır ha bugün ha yarın izleyeceğim deyip kendime kızıp dururken ve60 yıl olmasına rağmen burada bu filmi izleyen sayısının henüz 500 e bile ulaşmamış olmasına çok şaşırdım. Hangi tür severseniz sevin mutlaka 4 saatinizi bu filme ayırın.

Film macera - dram falan değil,

Dram /Bilim kurgu / Tiyatral / Fantastik / Belgesel

Değerli bir eser...
N

@nezlelikelebek

11 yıl önce

9.4 / 10

Yönetmen usta CECİLE B. DE MİLL hem filmi anlatıyor..Hz Musanın kavmini firavunun zulmünden kurtarıp çöllerde yürümelerini anlatan muhteşem bir film olmuş..Özellikle Nili yardığı sahneler zamanın imkanlarına göre fena sayılmaz..Hele Hele göç sahnesinde Bir kameramanın kameraya film koymayı unuttuğu hatıralarda yer alır...Charlton Hestonun muhteşem oyunculuğu ile özdeşleşmiş YUL brynerin gene kötü adam firavunu canlandırdığı bir başyapıt ..Uzun olmasına karşın sıkılmadan izledim ..Harikulade..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL