Yeryüzündeki Son Aşk Yorumları

Yeryüzündeki Son Aşk filmi detayları

@psikoloji

2 ay önce

Dile getiremediğimiz bazı anlar olur bence o anlar filmde çok güzel anlatılmış . Gündelik hayatta farkında olmadan çıkan motor hareketler bile anlamlı hale geldi benim için. Aslında hep anlamlıydı ama pratikle gelişen otomatik hâl bi çok şeyi unutturmuş bize. Duygular da içinde erimiş gitmiş.

@serkanaydemir

4 ay önce

7 / 10

Ewan McGregor ve Eva Green

Yukarıda yazdığım isimler zaten filmin ne derece duyguyu bizlere yaşatacağını gösteriyor. Son derece güzel bir dram filmi. Aşk ve diğerleri diye hayatı ayırmak gerektiğini, aşkın bizlere verdiği yaşama istediğini ve tabi ki öfkenin de ne derece yok edici olduğunu gösteriyor yapım. Oyunculukla hayran kalacağınız bu gibi filmleri kaçırmayın. Basit bir gidişatın bizleri nasıl bir farkındalığa itişidir bu film. Mutlaka izleyin.

İyi seyirler.

@yigithan300

1 yıl önce

7.5 / 10

Hayat ne olursa olsun devam ediyor ve devam edecek.

@iamgzde

4 yıl önce

Yeryüzünde kalan tek aşık siz olsaydınız, bu paradan bile değerli şeyi kaybetmemek için belki de öldürürdünüz bile. Kimsenin dokunmaması gereken, senaryosuyla eşsiz bir yapım.

@stiff

5 yıl önce

7 / 10

Romantizmden ziyade psikoloji filmi. Dünyanın sonuna farklı bir bakış açısı ve ben bu bakış açısını sevdiğimi söyleyebilirim. Psikolojiyi zaman zaman çok iyi yansıtırken zaman zaman yavan kalmış. Baştan sona kasvetli bir havası var. Duygular çok derinleştirilemiyor. Beğendiğim detaylara rağmen son sahneye kadar ortalama bir film izlediğimi düşünüyordum. Lakin son sahnede romantik kişiliğim ağır bastı ve elbette etkilendim. Filmi romantik kılan çok anlaşılabilir bir mesaj; tüm duyular yitiriliyor ama aşk kalıyor. Tamam ama bunu son sahneye kadar çok güzel yansıtamamışlardı. Son sahne beni ikna etti, eyvallah. 7/10

@stayweird

5 yıl önce

7 / 10

romantik bir film izlemek isteyenler için uygun değil. eva green’in oynadığı bir filmin kötü olma ihtimali olacağını düşünmüyorum. diyaloglar güzeldi. mutlaka izlenmeli.

@cigilipab

6 yıl önce

2.2 / 10

Aşırı vakit kaybı.

@naksidil

6 yıl önce

7.5 / 10

Bir çok açıdan nereye sürüklendiğimizi gözümüze sokmuş bir film . İzlerken ne hissettirdiği önemli . Esasındakullanamadığımız duyu organlarımız . Koku deyince aklıma fırından yeni çıkmış buram buram taze ekmek kokusu geldi . Tat alma duyusunu kaybedersek, artık ne yiyeceğini şaşırmış zalim insan ordusundannesli tükenmekte olanhayvanlar kurtulabilir . Kulaklarımız mı ? zaten onları kullanmıyoruz ... Oyuncuları , filmin akışını verdiği mesajı beğendim . Traş köpüğü sahnesi ayrıca artıydı çok içten güldüm :) Filmle ilgili güzel bir açıklama ; http://ismailhakkialtuntas.com/2012/09/10/yeryuzundeki-son-ask-2011-perfect-sense-film/

@no_one

6 yıl önce

Anılar, hatırlanmaya değer görülmezse onu hatırlatana da gerek duyulmaz,sonuç;koku duyusu seleksiyona uğradı.Yemek basit bir eylemdir,tanrının eserini iştahla tüketmek bir hakarettir oysa hayat yağ un kadar basittir ve bir eser getirmek için dünyaya ihtiyaç duyduğun rahmin kadar önemli değildir uğruna yemeyerek rahmini körelttiğinişin,sonuç;tat alma duyusu seleksiyona uğradı.kin ve nefretin vücut bulmuş halini resmetmek değildir kulaklar,amacı dışında her söz eritir zarını ve artık seviginin kalmadıgı dünyada duymaya da gerek kalmadı.üzerinde deneyler yaptığı tavşana sarılmaktı aslında tüm hayat ama geç kaldı tıpkı kendilerini soğuğa adapte edemeyen mamutlar gibi..kullanılmayan duygular körelir değil mi Darwin?

@selmass

6 yıl önce

6.7 / 10

Filmin açıklamasını okusaydım filmi izlemezdim yani o derece kötü ona kanmayın dedim. Film aşkla ilgili mi evet ama bence onun önünde daha ilginç bi konu barındırıyor, hayatın duygularımız olmadan ilerleyişi,insanın her ortama nasıl uyum sağlayabildiği.. Önce ortaya çıkan panik ve ardındaki sakinlik.

Film bittiğinde kafanızda bir kaç soru bırakıyor, hoş bi film. İzlemezseniz kaçırdığınız büyük bir şey yok ama izlerken zevk alırsınız. Film
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL