Kırık Çiçekler Yorumları

Kırık Çiçekler filmi detayları

@cruachan-erkan

1 hafta önce

8.3 / 10

Jim Jarmusch senaryo itibariyle iyi iş çıkarmış bu filmde zaten iyi yönetmendir bu filmdede göstermiş bunu, gizemini sonuna kadar koruyarak geniş oyuncu kadrosu ve oyuncu performanslarıylada övgüyü hak ediyor, Alexis Dziena çok gençmiş o zamanlar şimdi 36 yada 37 yaşında olması gerek.

@parfenrogojin

4 ay önce

7.2 / 10

Jim Jarmusch'un 9. filmi, çok güzel hikayesini tam anlamıyla, yönetmene uygun şekilde anlatamamanın sıkıntılarını yaşayan bir film. Bunun en önemli sebebi bence senaryo da olabilir, Bill Murray de.

Jarmusch'un temel meselelerini burada bulmak mümkün: Murray de bir çok Jarmusch karakteri gibi (Eddie, Louie, William Blake, Night on earth'teki bütün karakterler, Down By Law'daki bütün karakterler vb) giden bir karakter. Jarmusch filmlerinde karakterlerimiz muhakkak oldukları yerden bir başka yere giderek yaşıyorlar her şeyi. Buna istisna olan durumlar varsa da büyük oranda öyle. Burada da Murray'nin oynadığı karakter, gerçeği öğrenmek adına bir yolculuğa çıkıyor, ama bu, filmin Jarmusch temalarının iyi bir şekilde kotarıldığı, bir çok kişinin hikayesinin birbirine karıştığı ilgi çekici bir film olmasını sağlayamıyor; çünkü öncelikle Bill Murray ya da onun oynadığı karakter Jarmusch'a göre fazla Jarmusch'a uygun olmayan bir karakter. Az yazılmış bir karakter bu, üzerine az düşünülmüş bir
... Devamı
Jim Jarmusch'un 9. filmi, çok güzel hikayesini tam anlamıyla, yönetmene uygun şekilde anlatamamanın sıkıntılarını yaşayan bir film. Bunun en önemli sebebi bence senaryo da olabilir, Bill Murray de.

Jarmusch'un temel meselelerini burada bulmak mümkün: Murray de bir çok Jarmusch karakteri gibi (Eddie, Louie, William Blake, Night on earth'teki bütün karakterler, Down By Law'daki bütün karakterler vb) giden bir karakter. Jarmusch filmlerinde karakterlerimiz muhakkak oldukları yerden bir başka yere giderek yaşıyorlar her şeyi. Buna istisna olan durumlar varsa da büyük oranda öyle. Burada da Murray'nin oynadığı karakter, gerçeği öğrenmek adına bir yolculuğa çıkıyor, ama bu, filmin Jarmusch temalarının iyi bir şekilde kotarıldığı, bir çok kişinin hikayesinin birbirine karıştığı ilgi çekici bir film olmasını sağlayamıyor; çünkü öncelikle Bill Murray ya da onun oynadığı karakter Jarmusch'a göre fazla Jarmusch'a uygun olmayan bir karakter. Az yazılmış bir karakter bu, üzerine az düşünülmüş bir karakter.

Ancak; bunları söylerken filmin kötü olduğunu asla söylemiyorum, çünkü film kötü değil, beğenilmesindeki sebeplerden biri, filmin yönetmenin filmografisinin akışında durduğu yeri bilmeyen ya da bunu önemsemeyen ya da benim baktığım gibi bakmayan birisinin beğenisi olabilir, bence. Yoksa bu filmografi içerisinde Broken Flowers bir veya iki adım geriye atılmış bir adım olarak düşünülebilir. Baharatı eksik bir Jarmusch filmi bu. Güzel bir film, ama ve yine de.

Filmin en iyi kısımlarından bir tanesi ilgi çekici finali. Bir diğeri güzel müzikleri- ki Jarmusch filmlerinin en önemli özelliklerinden birisi de zaten bu. Bir diğeri ise ilginç konusu bence.

Filmi kesinlikle öneriyorum.

@tibetli

1 yıl önce

7.9 / 10

algıda seçicilik mi yoksa tesadüf mü diye izleyiciyi sürekli düşüncelere yönelten güzel bir film
K

@kucukcanta

5 yıl önce

filme dair en beğendiğim şey sanırım sonunun belirsiz olması sen karar ver diyor yönetmen

@bscglclk

6 yıl önce

Daha ıyısını beklerdim,Jim.

@vfv

8 yıl önce

bu filmi uzun zaman önce izlemiştim beğenmemiştim ama belkide film iyidir son zamanlarda film kültürüm değişti.
Y

@yns-mr

9 yıl önce

Yol filmi gibi olmayan ama aslında bir yol filmi olan bir film. Jarmusch'dan beklenmeyecek bazı çekim hataları olsa da fena sayılmayaz. Sadece bana mı oldu bilmiyorum ama film boyunca dikiz aynalarından medet umdum. Bence filme hiçbir şey katmayan, hatta estetik açıdan filmin kalitesini düşüren bir durum olmuş araba sahnelerinde sürekli dikiz aynalarını izlememiz. Ve araba giderken görüntünü atlaması. Kısa film çekmeye çalışan liseli gençler yapıyor bunu.

Çok güzel bir hikayesi var fakat anlatım olarak -bence- sınıfta kalmış bir filmdir. Daha güzel filmlerini de izledik zira. Dead Man gibi.

Filmin artı yönlerinden bazıları ise müzikleri ve finali.
F

@fatalsoul

10 yıl önce

5.5 / 10

Julie Delpyiçin izleyecekler vazgeçsin toplam 20 sn. falan gözüküyor.Genel olarak bakarsak bence vasat bir film.
B

@bavitsole

11 yıl önce

8.1 / 10

Filmi izlerken.. Bill Murrayın sinematografisini düşününce başkası bu role uymazdı diyorsunuz..

Müzikler harika.. Hemen albümü temin etmeyi düşünüyorsunuz...

Şu anda en favori albümüm...

@mavidirderya

12 yıl önce

9 / 10

Uzun bir yol hikayesine ve muthis bir soundtracka sahip film.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL