Lea Yorumları

Lea filmi detayları

@tiamath

2 ay önce

7.5 / 10

Oldukça soğuk bir atmosferde bir tutan sıcaklık arayan kızın, Lea'nın hikayesi. İlk çocuğunun kız olmasıyla birlikte eşine öfkelenmiş bir babanın himayesinde büyüyen kız, birgün evden kaçarlarken babalarının kovalamacası sonucu geçirdikleri kaza sonucu annelerini kaybederler. Bu kızda travma yapar ve konuşma yetisini kaybettirir.

Lea'yı akıl hastanesinden çıkaran bir aile daha sonra onu 50,000 marka bir almana satar. Strehlow, yirmi yıl savaşmış ve artık huzur arayan biridir. Lea'nın kapalı kutusunu açabilecekmidir? onu anlayabilecekmidir? Ya da lea kendisini anlatabilecekmidir derken film akıp gidiyor. Böyle bir atmosferi yedirmesi kolay değildir ama oyunculuklar ve dozunda müzik kullanımı bunu mümkün kılıyor. Filmin sonu ise fazla oldu bittiye geliyor. Şiirlerinin aktarılmasıyla ve köye dönüş hikayesi ile birlikte tam yeni bir hikayeye yelken açacakken bir bakmışız bitiveriyor.

@poormf

7 yıl önce

7.5 / 10

Ortaçağ atmosferine sahip filmin bizim için daha şiirsel olmasının önündeki tek engel, okunan şiirlerin ana dil ahengini yakalayamamaktır belki. Farklı... 75/100
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL