Yönetmen
|
Richard LaGravenese
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roman
|
Erin Gruwell
|
Makyaj Sorumlusu
|
Tena Austin
, Bonnie Clevering
, Debra Denson
, Yvonne Depatis-Kupka
, Nancy Martinez-Morrison
, Jason Green
, Beverly Jo Pryor
, Theraesa Rivers
, Ronnie Specter
, Candy L. Walken
, Kentaro Yano
|
Set Fotoğrafçısı
|
Jaimie Trueblood
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Per Hallberg
, Karen Baker Landers
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Scott Millan
, Michael Keller
|
Ses efektleri Editörü
|
Christopher Assells
, Dan Hegeman
, Dino Dimuro
|
Müzik Editörü
|
Carlton Kaller
, Jason Ruder
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Dan Schmit
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Michael Caplan
|
Diyalog Editörü
|
Frederick H. Stahly
, Thomas O'Neil Younkman
, Susan Kurtz
, Paul Timothy Carden
|
ADR Sorumlusu
|
Kerry Dean Williams
|
Butafor
|
J.P. Jones
|
Dublörler
|
Eddie J. Fernandez
, Jane Oshita
, John Koyama
, Larnell Stovall
, Austin Priester
, Natascha Hopkins
, Roel Failma
, Jason Finn
, Lin Oeding
, Marcus Salgado
, Steven Ho
, Jwaundace Candece
, Sam Situmorang
, Vanessa Motta
, Boni Yanagisawa
, Chrissy Weathersby Ball
, Greg Anthony
, Jose Vasquez
, Sonny Mario Ayon
, Darryl Reeves
, Marly Coronel
, Stan Tinay
, Hayley C. Rosales
, Delma Miranda
, William Morts
, Jose L. Vasquez
, Janet Brady
, Eugene Collier
, Sean A. Rosales
, Travis Rosario
, Mika Saito
, Sharon Schaffer
, Vanessa Vander Pluym
|
Üretim Hizmetleri
|
Danny DeVito
, Tracey Durning
, Jordana Glick-Franzheim
, Daniel S. Levine
, Nan Morales
, Michael Shamberg
, Stacey Sher
, Hilary Swank
|
Sinematografi
|
Jim Denault
|
Yapım Sanatçısı
|
Laurence Bennett
|
Operasyon Yöneticisi
|
Tina Anderson
, Leigh Shanta
|
Yapımcı
|
Danny DeVito
, Michael Shamberg
, Stacey Sher
|
İkinci Birim
|
Ime Etuk
, Marisa Ferrey
, Donald Sparks
, Yumiko Takeya
, Dieter Busch
, Nan Morales
, Kristen Heiden
|
Ses
|
Christopher Assells
, Karen Baker
, Ron Bedrosian
, Don Coufal
, Mark DeSimone
, Per Hallberg
, Robin Harlan
, Dan Hegeman
, Larry Hopkins
, Michael Keller
, David Kudell
, Susan Kurtz
, Robert Maxfield
, Scott Millan
, Sarah Monat
, Philip D. Morrill
, Thomas O'Neil Younkman
, David Parker
, Joe Seo
, Randy Singer
, Frederick H. Stahly
, Drew Webster
, Kerry Dean Williams
, Greg Zimmerman
, Bob Baron
, Dino Dimuro
, Craig S. Jaeger
, Peter Staubli
, Trevor Ward
, Paul Timothy Carden
|
Özel Efektler
|
Tony Chavez
, Thomas Mertz
|
Görsel Efektler
|
Guy Botham
, Michael Caplan
, Kimberly Nelson LoCascio
, Thomas Nittmann
, Jim O'Hagan
, Dan Schmit
, Edson Williams
, Loeng Wong-Savun
, Ryan Zuttermeister
, Adam Simpson
, Eric Heavens
|
Kamera Teknisyeni
|
James Atkins
, Justin Babin
, Corwin A. Bibb
, Roger Chingirian
, Christopher Crivier
, Jose Danner
, Louis DiCesare
, Tim Durr
, Marco Fargnoli
, David Goldsmith
, Bob Good
, Roy C. Granada
, Geoffrey Haley
, Joe Hill
, Bruce Jagoda
, Chris Leidholdt
, Byron McCulloch
, Yen P. Nguyen
, Todd England Nicodemus
, Martin Reder
, Nikola Ristic
, Andrew Robison
, Sky Rockit
, Patrick Rousseau
, Jaimie Trueblood
, Pete Villani
, John F. Cassidy
, Gerrit Garretsen
, Scott McGeo
, Doug Oh
|
Editoryal Hizmetler
|
Lucas Borghi
, Gary Burritt
, George Chavez
, Gina Zappala
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Casey Boden
, Rob Byer
, Bruce Callahan
, James Nordberg
, Mike Riportella
, Joey Soriano
, Greagrey Waldrop
, Wayne Williams
|
Diğer
|
Wendy Altman-Cohen
, Sam Alvelo
, Jackie Bazan
, Charlie Bolwell
, William P. Davis
, Amanda Dragon
, Heidi Falconer
, Jay Floyd
, Jenny Fumarolo
, Karen Garlich
, Katy Genovese
, Scotty Goudreau
, JoAnn Fregalette Jansen
, Dave Kasubowski
, Ahmed Kirdar
, Jon Ko
, David O. Krupnick
, Rebecca Morton
, Jason Neudecker
, Ngoc Nguyen
, Allie Rivera
, Matthew Roseman
, Phil Scalisi
, Dawn Terashima
, Linda Warrilow
, Jeanine Wilson
, Jennifer Bydwell
, Tricia Miles
, Anastacia C. Nemec
, Suzanne Shugarman
|
Diğer
|
Richard LaGravenese
, Erin Gruwell
|
Teşekkürler
|
Don Cheadle
, Armand Jones
|
Anısına
|
Armand Jones
|
Yardımcı Editör
|
Lucas Borghi
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Mike Malone
|
Kitap
|
Freedom Writers
|
Birim Reklamcısı
|
Heidi Falconer
|
Yapım Koordinatörü
|
Charlie Bolwell
|
Senaryo
|
Richard LaGravenese
|
Kameraman
|
Patrick Rousseau
, Geoffrey Haley
|
Görüntü Yönetmeni
|
Jim Denault
|
Oyuncu Seçimi
|
Margery Simkin
, Scott Blasko
, Dionne Harmon
, Michele Juskowitz
, Tina Kerr
, Sari Knight
, Orly Sitowitz
, Julianne Weiss
, Karin Aragon
, Katharina Eggmann
|
Editör
|
David Moritz
|
Senaryo Süpervizörü
|
Brenda Lopez
|
Yönetici yapımcı
|
Hilary Swank
, Tracey Durning
, Nan Morales
, Daniel S. Levine
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Laurence Bennett
|
Kostüm Tasarımı
|
Cindy Evans
|
Müzik
|
Mark Isham
, Will.i.am
, Miri Ben-Ari
, Dylan Berry
, Carlton Kaller
, Jason LaRocca
, Mitchell Leib
, Peter Maunu
, Wendi Morris
, Shawn Murphy
, Cindy O'Connor
, Conrad Pope
, Mary Ramos
, Peter Rotter
, Jason Ruder
, Kasey Truman
, Scott McRae
, Sandy DeCrescent
, Mike Nowak
, Tyler Parkinson
, Nan Schwartz
|
Müzik Süpervizörü
|
Mary Ramos
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Leigh Shanta
|
Dublörler Koordinatörü
|
William Morts
|
Ortak Yapımcı
|
Jordana Glick-Franzheim
|
Sanat Yönetimi
|
Peter Borck
, Thomas Betts
, Jeanne Bueche
, Robert J. Carlyle
, Kevin Chambers
, Tony Chavez
, Jeff Clark
, David Corral
, Skip Crank
, Tim Donelan
, Linda Griffis
, Kurt V. Hulett
, Don Kaeding
, Kim Lincoln
, Jonathan Mikita
, Roderick Nunnally
, Jason Puga
, Kim Richey
, Gary Stel
, Macie Vener
, Larry J. White II
, Sandra J. White
, Tony Wright
, Adam Zerkel
, J.P. Jones
, James F. Orendorff
|
Set Dekorasyon
|
Linda Lee Sutton
|
Steadicam Operatörü
|
Geoffrey Haley
|
Set Tasarımı
|
Thomas Betts
|
Makyaj Sanatçısı
|
Debra Denson
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Macie Vener
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Julianne Weiss
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Tina Anderson
|
Baş Kuaför
|
Jason Green
|
Kuaför
|
Bonnie Clevering
, Yvonne Depatis-Kupka
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Candy L. Walken
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Beverly Jo Pryor
|
Ses Mikseri
|
David Parker
|
Set Kostümcüsü
|
Deborah Zimmerman
, Katherine Wright
|
Kostüm Sorumlusu
|
Marisa Aboitiz
, Mila Hermanovski
, Maria Lorenzana
, Philip Maldonado
, Jessie Mann
, Lisa Parmet
, Susan Saldutti
, Alison M. Schmidt
, Deborah Zimmerman
, Katherine Wright
|
Mekan Yöneticisi
|
Gregory Alpert
, Peter Costelli
, Andrew Jackson Murphy
, George Alvarezzo
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Thomas Mertz
|
Boom Operatörü
|
Don Coufal
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Linda Griffis
|
Genel
|
Delma Miranda
, David Moritz
|