Yönetmen
|
John Hughes
|
Senarist
|
John Hughes
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Butafor
|
Jerry Moss
|
Ses Mikseri
|
James R. Alexander
|
Ulaşım Şefi
|
James Hogan
|
İnşaat Formeni
|
James M. Davis
, Jacob Zawacki
|
Yapım Koordinatörü
|
Shari Leibowitz
|
ADR Sorumlusu
|
Stan Gilbert
|
2. Birim Görüntü Yönetmeni
|
Gregory Lundsgaard
|
Yardımcı Editör
|
John Lafferty
, Jerrie Fowler
, Ed O'Malley
, Tony Taurus
|
İnşaat Koordinatörü
|
Jeff Passanante
, Kenneth J. Gagnon Sr.
|
Boom Operatörü
|
Greg Agalsoff
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Paul Adler
, Suzanne M. Smith
|
Makyaj Sanatçısı
|
Jamie Sue Weiss
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Tom Bellfort
, Wylie Stateman
|
Kuaför
|
Dione Taylor
|
Set Şefi
|
Casey Hallenbeck
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Gary Alexander
, Chris Jenkins
, Doug Hemphill
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Morgan Michael Lewis
|
Negatif Kesici
|
Donah Bassett
|
Set Fotoğrafçısı
|
Dean Williams
|
Birim Reklamcısı
|
Joan Eisenberg
|
Dublörler Koordinatörü
|
M. James Arnett
|
Koreograf
|
Miranda Garrison
|
Set Sağlıkçısı
|
Michael D. Cronin
|
Hayvan Koordinatörü
|
William Shane Grisco
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Mary Nitti
|
Baş Set Kostümcüsü
|
Kim S. Hobbs
|
Set
|
Mark E. Matthys
, Dan McKenzie
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Thomas J. Mack
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Patrick J. Lynn
, John Hardy
|
Dolly Sorumlusu
|
Danial Miller
|
Elektrikçi
|
Roy A. McLeish
, Mel P. Mack
|
1. Kamera Asistanı
|
Alex Touyarot
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Louis M. Mann
|
Yeşil Sorumlusu
|
Steve Homa
|
Mekan Yöneticisi
|
Jacolyn Baker
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Robert Swander
, Ronald W. McLeish
|
Oyuncu Seçimi
|
Risa Bramon Garcia
, Billy Hopkins
, Paul Adler
, Suzanne Smith
, Anne N. Chapman
|
Kameraman
|
Michael Stone
, Chris Hayes
|
Kostüm Tasarımı
|
Marilyn Vance
|
Özel Efektler
|
Danny Cangemi
, Jeff Jarvis
|
Ses
|
Greg Agalsoff
, Gary Alexander
, James R. Alexander
, Bob Beher
, Tom Bellfort
, George Fredrick
, Scott Martin Gershin
, Stan Gilbert
, Per Hallberg
, Gary A. Hecker
, Doug Hemphill
, Chris Jenkins
, Larry Kemp
, Lou Kleinman
, Michael Magill
, Cindy Marty
, Jeff Rosen
, Frank Smathers
, Wylie Stateman
, Jeffrey A. Williams
, Mark Lanza
, Robert Nichols II
|
Sanat Yönetimi
|
Len Borggrebe
, Daniel B. Clancy
, James M. Davis
, Casey Hallenbeck
, Steve Homa
, Steven Curtis Husch
, Doug Kraner
, Louis M. Mann
, Jerry Moss
, Jeff Passanante
, Paul Stanwyck
, Amie McCarthy Winn
, Anthony Joseph Fatigato
, Robert E. Knight
, Robert Bruce Myers
|
İkinci Birim
|
William H. Brown
, David Kelley
, Thomas J. Mack
|
Operasyon Yöneticisi
|
Alan C. Blomquist
, Raymond Hartwick
, Tom Udell
|
Makyaj Sorumlusu
|
Ben Nye III
, Linda Rizzuto
, Dione Taylor
, Jamie Sue Weiss
, Steve LaPorte
|
Set Dekorasyon
|
Daniel Loren May
|
Kostüm Sorumlusu
|
Daniel J. Lester
, Silvio Scarano
|
Yapım Sanatçısı
|
John W. Corso
, Doug Kraner
|
Sinematografi
|
Ralf D. Bode
|
Müzik
|
Ira Newborn
, Jeff Carson
, Tom Kramer
, Ron Payne
, Tarquin Gotch
, Don Nemitz
|
Üretim Hizmetleri
|
William H. Brown
, John Hughes
, Tom Jacobson
, Ramey E. Ward
, Charles J. Brady Jr.
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Ira Newborn
|
Görüntü Yönetmeni
|
Ralf D. Bode
|
Yapımcı
|
John Hughes
, Tom Jacobson
|
Kamera Teknisyeni
|
Michelle Crenshaw
, Morgan Michael Lewis
, Gregory Lundsgaard
, Mel P. Mack
, Mark E. Matthys
, Ronald W. McLeish
, Roy A. McLeish
, Danial Miller
, David Morenz
, Michael Stone
, Robert Swander
, John Swanders
, Alex Touyarot
, John Waldo
, Dean Williams
, Paolo Cascio
, Chris Hayes
, Quentin Matthys
, Carlos Medina Jr.
|
Editoryal Hizmetler
|
Donah Bassett
, Jerrie Fowler
, John Lafferty
, Gina Lombardo
, Tim Silano
, Fred C. Vitale
|
Editör
|
Lou Lombardo
, Peck Prior
, Tony Lombardo
|
Ortak Yapımcı
|
William H. Brown
, Ramey E. Ward
|
Makyaj Tasarımcısı
|
Ben Nye Jr.
|
Prodüksiyon Tasarım
|
John W. Corso
|
1. Yardımcı Editör
|
Tim Silano
, Gina Lombardo
|
Müzik Editörü
|
Jeff Carson
, Tom Kramer
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Jeff Jarvis
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Bob Beher
, Per Hallberg
|
Ses Editörü
|
Scott Martin Gershin
, Cindy Marty
, Michael Magill
, Larry Kemp
, Frank Smathers
, Jeff Rosen
, Lou Kleinman
, George Fredrick
|
Senaryo Süpervizörü
|
Anne Rapp
, Marshall Schlom
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Alan C. Blomquist
, Raymond Hartwick
, Tom Udell
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
David Kelley
|
Dublörler
|
M. James Arnett
, Bob Elmore
, Manny Perry
|
Diğer
|
John Hughes
|
Diğer
|
Jacqueline G. Arthur
, Joan Eisenberg
, Tammy Karabas
, Shari Leibowitz
, Brenda Morris
, Jane Vickerilla
, Miranda Garrison
, Stephen W. Hollocker
, Chris McKay
, Robert Schick
, Daniel Shriver
, Mark Valenti
|
Ulaşım Koordinatörü
|
John Hardy
, James Hogan
, Patrick J. Lynn
, Armand Paoletti
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Daniel B. Clancy
, Thomas M. Jones
|
Genel
|
Lou Lombardo
, Tony Lombardo
, Peck Prior
, Manny Perry
, William H. Brown
, Marilyn Vance
, Jacqueline G. Arthur
, Ron Payne
, Linda Rizzuto
, Steven Curtis Husch
, Michelle Crenshaw
, Amie McCarthy Winn
, John Swanders
, Tammy Karabas
, John Waldo
, Silvio Scarano
, Forrest L. Futrell
, Ilene Giardini
, Adena Lazan
, James O. Oakes
, Holly Hudecek
, Bob Elmore
, Ken Blazer
|