Wednesday Yorumları

Wednesday dizisi detayları

@serkanaydemir

3 hafta önce

Harry Potter'dan çalsak ne olur ki !!!

Dizinin her yeri Harry Potter düzeni içinde. Bu durum ne yazık ki izlerken tadını kaçırıyor. Bunu da basit düzeyde yapınca daha da tat gidiyor. Sadece döneme göre izlenilir bir dizi çıkmış ortaya. Dizi kıtlığında gidiyor işte. Beğenmedim diyemem sadece fazla çalıntı bir senaryo ve üstelik Harry'den bire bir çalıntı işler. Harry hayranları bu duruma çok sinirlenebilir. Yine sonuna kadar izletiyor.

.

@tiamath

3 hafta önce

8 / 10

Tim Burton deyince zaten kalite konusunda bir tık yüksek bir beklenti oluşuyor. Bu filmde de tatmin olmuş bir şekilde izleyebilmiş olmak keyif verici. Daha açılışla birlikte verilen Piranalı intikam sahnesi, eskrim dövüşündeki hırs ve Çello resitali bize ne kadar iyi kurgulanmış bir Wednesday karakteri ile karşı karşıya olduğumuzu göstermiş durumda. 1991 yapımı olan Addams Family'deki Christina Ricci'nin oynamış olduğu Wednesday'ın üzerine eklenebilmiş bir karakter gördük.

İster istemez bazı konularda klişelere ve klasiklere kaçılmış. Aile ile ilgili sorunlar, herşeye isyan modunda ergen ve lise dönemi akran zorbalığı ile birlikte gelen problemlerden birer tutam izledik. Ama filmin genel sanatsal ortamı, karakterlerin seçimi başarılıydı. Ters köşeli gelişen dizi içeriği ve hemen her bölümde Wednesday'in hem ileri seviyede çalışan zekasını yansıtan hem de toplum eleştirisi içeren sözleri oldukça vurucuydu. Dizinin içerisine aynı zamanda yerleştirilmiş olan, şekerleme üretimi için A
... Devamı
Tim Burton deyince zaten kalite konusunda bir tık yüksek bir beklenti oluşuyor. Bu filmde de tatmin olmuş bir şekilde izleyebilmiş olmak keyif verici. Daha açılışla birlikte verilen Piranalı intikam sahnesi, eskrim dövüşündeki hırs ve Çello resitali bize ne kadar iyi kurgulanmış bir Wednesday karakteri ile karşı karşıya olduğumuzu göstermiş durumda. 1991 yapımı olan Addams Family'deki Christina Ricci'nin oynamış olduğu Wednesday'ın üzerine eklenebilmiş bir karakter gördük.

İster istemez bazı konularda klişelere ve klasiklere kaçılmış. Aile ile ilgili sorunlar, herşeye isyan modunda ergen ve lise dönemi akran zorbalığı ile birlikte gelen problemlerden birer tutam izledik. Ama filmin genel sanatsal ortamı, karakterlerin seçimi başarılıydı. Ters köşeli gelişen dizi içeriği ve hemen her bölümde Wednesday'in hem ileri seviyede çalışan zekasını yansıtan hem de toplum eleştirisi içeren sözleri oldukça vurucuydu. Dizinin içerisine aynı zamanda yerleştirilmiş olan, şekerleme üretimi için Amazon yerlilerinin köleleştirilmesi konusundaki eleştiri ve Norhing Else Matter parçasının mükemmel bir yerde kullanılmış olması beni cezbetti. Diziden birkaç sevdiğim repliği de eklemek isterim;

Bence sosyal medya, ruhumuzu emen anlamsız bir boşluktur. (wednesday)
Filtre kahve, kendilerinden nefret eden ve amaçsız bir hayatı olanlar içindir. (wednesday)
Gördüklerinin yalnızca yarısına inan. (edgar allen poe)
Kimse kötülüğü kötü diye seçmez. Aradığı mutluluk ve iyilikle karıştırır. (Marry Shelly)

@henriette

1 ay önce

çerezlik, keyifli. tüm spoilerları diziyi izlemeden almama rağmen canavar kısmı yine de beni şaşırtabildi. dizilerde genelde esas oğlan toksik olur. tyler sevimli, anlayışlı, pamuk gibi biri olduğu için wednesday'le yakıştırmıştım hemen. ama sonra gerekli spoilerları yedim. ikinci sezonda neler olur bilemiyorum. tyler canavar haliyle bile wednesday'den çok uzak birine benzemiyor. özellikle canavar haliyle tam wednesdaylik birine benziyor. ama arada arkadaşları da zarar gördüğü için ve kızımız artık arkadaş edinmeyi öğrendiği için işler değişti.
xavierla olayların hızlı gelişmesi hoşuma gitmedi. hemen kızdan hoşlandı ve hemen bu durum öğrenildi. o yüzden aralarında bir kimya hissedemedim. ikinci sezon olursa ve xavier odağında olursa biraz daha slow burn ilerler misiniz ya.

teşekkürler çerezlik diziler. siz de olmasanız napardık

@hogwarts

1 ay önce

Tanıtımlarında iiieehhh hep aynı terane dediklerimi çok seviyorum Stranger Things ve Sherlock gibi bunun için de böyle oldu.Kendime yeni arkadaş buldum.

@stiff

1 ay önce

8 / 10

Aktı gitti be. Bu kadar eğlenmeyi beklemiyordum. Çok fazla tahmin kasmadım. Son 2-3 bölüm biraz hissiyat oldu. Ya da nasıl diyeyim, belki dizinin kalitesine eksi yazar ama bir klişe olan "ters köşe yapayım" çabasını hissetiriyor. Atmosferi, makyajlar, müzikler şahane. Malum çello sahneleri ve dans sahnesini ben de çok beğendim. Dizide ilk dört bölümü yöneten Tim Burton'ın havası kalan dört bölümde de esmeye devam ediyor. Edebi göndermeler güzel. Wednesday karakteri için yeryüzünde bulunabilecek en doğru oyuncu bulunmuş. Jenna Ortega 8 bölüm boyunca şov yapıyor ve kendisine hayran bırakıyor. Karakterin değişimi de çok içten ilerliyor. CZJ'nin asaleti de diziye çok yakışmış. Christina Ricci'yi son bölüme kadar tanıyamadım. Bir dizi hem bu kadar karanlık, hem de bu kadar renkli olamaz! Çok keyifli. Elbette bu diziden sonra çocukluğumda izlediğim ama hatırlamakta zorlandığım The Addams Family'yi de izleyeceğim. İkinci sezonu merakla bekliyorum.

@oykucu

1 ay önce

7.3 / 10

Çellolu sahneler muhteşemdi. Canım Wednesday :)

@furkandgn9

1 ay önce

7 / 10

Diziyi genel hatlarıyla epey beğendim. Zaten Tim Burton prime döneminde olmasa bile elindeki şeyden vasat üzeri bir iş çıkartabiliyor. Ancak iki büyük problem var. İlki güvenli alandan çıkılamaması. Tim Burton denilince akla Mars Attacks!, Beetlejuice, Corpse Bride gibi görsel çizgilerinin hiçbir filme benzememesiyle kült olmuş filmler geliyor. Ancak Wednesday çevredeki her fantastik dizi gibi trendin içine sıkışmış.

Diğer sorun ise dizinin kendisini biraz fazla zeki zannetmesi. Hyde'ın kim olduğunu tahmin etmek epey kolaydı örneğin. Ama biz bu gizemi bölümlerce izledik. E haliyle sıkıldım. Ama yine de çocukluğumdan gelen gotik bir eğlencenin, hafif Harry Potter vari bir versiyonunun içinde olmak hoş hissettirdi.

@linquter

2 hafta önce

gerçekten. sanırım 2. bölüm gibi falan tahmin etmek can sıkabiliyor çok haklı

@sectumsempra

1 ay önce

8.1 / 10

Canavarın kim olduğunu öğrenmek kalbimi kırdı resmen.

@albatraozgg

1 ay önce

8 / 10

İlk bölümünde aha başladık klasik bir diziye dedim ama bir şans daha verip 2. Bölüme geçtim. Sonrası aldı götürdü. Görsel efektleri hariç (bi yandan tatlı) sürükleyici olmuş. 2. Sezonu merak ettiren dizilerden.

@asdf_13

1 ay önce

8.7 / 10

İzleyebileceğiniz en Harry potter tadı veren içerik.

Not: maalesef yapımda yer yer netflix editörlüğü mevcut. Yine de yönetmen sağolsun temel malzeme kaliteli olduğu için dizinin tonunu yakalayınca keyfinizi o kadar da baltalamıyor.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL